Ana SayfaBanyo10 Basit Banyo Dekorasyonu Fikri

10 Basit Banyo Dekorasyonu Fikri

Banyo dekorasyonu doğru şekilde yapabilmenin en zorlu olduğu dekorasyon türü olabilir. Banyomuzu sıfırdan tasarlamıyorsak; yapısal özelliklerine ve tarzına uyum sağlamamız gerekiyor. Tüm bu sınırlamalardan özgürleşerek banyo dekorasyonu yapabilmeniz için önerilerimizi 10 maddede topladık. Küçük değişiklikler ve biraz daha emek getirecek bu banyo dekorasyonu fikirleri size ilham verebilir.

1- Banyo Dekorasyonunda Çiçek Kullanmak

Modern hayatın bize sunduklarını yeşillerle birleştirmek, banyo dekorasyonu için mükemmel ve ucuz bir yol. Yapay çiçeklerden haz etmeyenler için bile oldukça gerçekçi görünüm sunan çiçekler ya da banyonuzun ışık almasına uygun az bakım gerektiren sukulentleri banyo bataryalarınızın etrafına yerleştirmek işinize yarayabilir. Bir sonraki banyoya gidişinizde kurutulmuş çiçekler için de yeriniz var mı göz atın.

Banyo Halısı

2- Banyo İçin Mükemmel Halıyı Bulmak

Banyo pastalarına alternatif olarak doğru ölçüdeki halıyı kullanmak, her şeyin bir araya geldiği hissi yaratacaktır. Kilimleri ve küçük halıları değerlendirmek için ilham alabilir, yumuşak paspaslarınızdan vazgeçmiyorsanız öyle de kullanabilirsiniz.

3- Yansımalar

Küçük ya da büyük banyolarda ayna kullanmak, onları daha zarif göstermenin iyi bir yolu. Kendinizi pek çok açıdan görebilmenizin yanı sıra, derinlik yaratmak için de konumlandırabilirsiniz.

4- Banyo Aydınlatması

Banyo için aydınlatma seçerken işlevsel noktalarda olmasına önem verdiğiniz kadar, dekoratif duruşlarına da önem vermelisiniz. Materyal olarak kağıt lamba kullanmak sorun olabileceği gibi, tavan spotları, duvar aplikleri ya da şerit ledler kullanmayı deneyebilirsiniz.

5- Boya seçimi

Beyaz boya her zaman güvenli bir seçimdir, ancak banyo dekorunuza renk patlamaları eklemek eğlenceli ve heyecan vericidir.

Banyo Dekorasyon Havlu

6- Dekoratif Havlular Ekleyin

Havlu çubuğunun üzerindeki tek bir havlu kullanmak yerine, havlularınız dekor öğesi olarak raflarda yerini alabilir. Banyolarımızın vazgeçilmez ve kullanışlı tekstil ürünlerinin de kendi başlarına birer dekor elemanı olduğunu unutmamalıyız.

7- Banyo Duvar Kağıtları

Banyo duvar dekoru için, bir tablo ya da sıralı havluların haricinde nem seviyesine uygun banyo duvar kağıtları da seçebilirsiniz. Duvar kağıtları hem ilginç bir unsur olacak hem de sıradan olmayacaktır. 

8- Yeni Bir Gözle Bakın

Dekorasyonda biraz daha risk almak ve farklı sonuçlar elde etmek istiyorsanız; güvenli alanınızdan biraz dışarı çıkıp, banyonuza uğrayabilirsiniz. Banyo duvarına asla duvar saati asmayı düşünmediniz mi? Koleksiyon öğeleriniz yerlerinden sıkıldı mı? Dekoratif öğelerinize yeni bir yer aradığınızda banyonuzu da gözden geçirin.

9- Çekmece Kulpları ve Kapı Topuzları

Banyo dolaplarınıza yeni bir görünüm katmak için kulpları değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Hatta prizleri ve kapı topuzları için de alternatiflere bakabilirsiniz.

10- Şampuan Rafları

Banyonuzu kendi içinde dönüştürmek yeni objeler taşımaktan daha etkin olabilir. Unutulmuş sabunların bulunduğu rafları ve duş keselerinizi dekorasyon unsurları olarak yeniden gözden geçirin.

Bonus: Güzel Koku

Güzel ve ferah bir koku banyo dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Koku konusunda önerilerimizi bu yazımızda https://evterapisi.com/dekorasyonun-en-dolu-hafizasi-koku/ okuyabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR