Ana SayfaDekorasyon2021 Yılının En Popüler Duvar Boya Renkleri

2021 Yılının En Popüler Duvar Boya Renkleri

2021 yılının en popüler duvar boya renkleri, şimdiden çoğu markanın kategorisine yerleşmiş durumdadır. Ancak insanlar bu renkleri tercih etmekte acele etmez çünkü renkler hakkında pek çok detayda bilgi edinmeleri gerekmektedir. Duvar boyalarının kullanılacağı alan, mobilya seçimi, aksesuar seçimi gibi pek çok konuda uygun kombinasyonların yapılması gerekmektedir.

Her sene olduğu gibi 2021 yılı için de uygun renkler belirlenmiş ve kataloglara yerleştirilmiştir. Evlerinde değişiklik yapacak olanlar veya farklı bir eve taşınacak olan bireyler, bu renkleri göz önünde bulundurarak duvarlarını modaya uygun bir şekilde renklendirebilir. 2021 yılı için belirlenen duvar boyası renkleri aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Klasik Mavi

2021 trend duvar renkleri denildiği zaman öne çıkan ilk seçeneklerden birisi de klasik mavidir. Klasik olması çoğu insanın şaşırmasına veya tercih etmemesine neden olabilir ancak uygun alanda ve uygun mobilyalar ile birlikte kullanıldığında çok şık görünüm ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte bu renk tonu ile modern bir dokunuş elde etmeniz oldukça mümkün olacaktır.

Klasik mavi ile birlikte kullanabileceğiniz;

  • Beyaz
  • Sarının açık tonları

Bulunan ortama oldukça yüksek enerji verecektir. Her bir rengin ne kadar miktarda kullanılması  gerektiğini ve hangi bölüme uygulanması gerektiğini uzman görüşlerin yardımıyla öğrenmenizde fayda olacaktır. Çünkü iki renk birlikte kullanılacağı zaman kullanım miktarı ve kullanım yeri oldukça önemli olabilmektedir.

2021 Yılının En Popüler Duvar Boya Renkleri
2021 Yılının En Popüler Duvar Boya Renkleri

Mercan Rengi

2021 iç cephe boya renkleri, son dönemlerde en çok incelenen konular arasında yer almaktadır. İnsanlar yenilemek istedikleri alanlarda duvar boyası değişikliği de tercih etmekte ve bu konu hakkında modern önerileri çoğu internet sitesi üzerinden araştırmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda mercan renginin 2021 için trend renkler arasında yer aldığı açıkça görülebilmektedir.

Oldukça iddialı bir renk önerisi olan mercan rengi, kullanıldığı alanın enerjisini yükseltme potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda canlı bir renk olması nedeniyle kullanılacak olan alanın daha canlı ve daha modern durmasına yardımcı olmaktadır. Bu rengin kullanılabileceği alanlar;

  • Çocuk odası
  • Salon
  • Oturma odası olabilmektedir.

Bu renk ile birlikte tercih edilecek olan dekorasyon şekli de oldukça önemlidir. Mercan rengi tek başına güçlü bir renk olduğu için dekorasyon kısmında daha nötr renkler tercih etmenizde fayda olacaktır. Çünkü iki veya üç canlı rengi bir arada kullanmak oldukça zor olabilmektedir.

Mint Yeşili

2021 trend duvar boya renkleri arasında yer alan ve neredeyse birkaç yıldır popülerliğini kaybetmeyen mint yeşili, yeni yılda da önerilmektedir. Sakin ve aynı zamanda canlı bir tona sahip olan mint yeşili, bulunduğu ortama hem sakinlik hem de enerji verebilmektedir. Pek çok görüş tarafından desteklenen bu renk tonu, mimarların da başlıca önerdiği renkler arasında yer almaktadır.

Mint yeşili özellikle,

  • Çocuk odası
  • Yatak odası
  • Salon

Gibi ortamlarda kullanılmalıdır. Doğru dekorasyon adımlarının da sağlanması ile birlikte bu rengin ortama vereceği enerji oldukça yüksek ve canlı olacaktır. Mint yeşili ile birlikte kullanılabilecek renkleri de araştırarak ve aynı zamanda örnek dekorasyon fikirlerini de inceleyerek yenilemek istediğiniz alanı baştan yaratabilirsiniz.

Pudra Duvar Rengi

2021 yılının en trend duvar boya renkleri arasında yer alan ve aslında her yıl için modern bir renk seçeneği olan pudra rengi, yeni yılda da trend renkler arasına girmeyi başarmıştır. Oldukça sakin bir renk olan pudra rengi, kullanıldığı alana göre huzur ve sakinlik hissi vermeyi başarmaktadır. Aynı zamanda bu renk, yumuşak bir renk olduğu için hemen hemen tüm odalarda kullanılabilmektedir.

Daha çok minimal detayların renklendirilmesinde kullanılan pudra rengi, uygun aksesuar ve mobilyalar ile birlikte çok daha modern görünebilmektedir. Bunun yanı sıra beyaz rengi ile olan uyumu pek çok kişinin gözünden kaçmadığı gibi çoğu alanda da kullanılmaya devam etmektedir. Soft renk olması nedeniyle çoğu renk ile anlaşabildiği bilinenler arasındadır.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR