Ana SayfaHalıBu Yazın Trendi: Açık Alanda Kilim Kullanımı

Bu Yazın Trendi: Açık Alanda Kilim Kullanımı

Yaz kapıya dayandı! Hissedebiliyor musunuz? Günler gitgide uzuyor, güneş her geçen gün daha da kavurucu hâle geliyor ve her birimiz, dışarıda biraz zaman geçirmeye hazırlıyoruz kendimizi. Bunun için balkon, bahçe ya da teras gibi kendi evimize ait açık alanlardan daha ideal neresi olabilir ki? İster geniş bir arka bahçeniz ister ufak bir verandanız ya da terasınız olsun, sahip olduğunuz bu alanı yaza hazırlamak önümüzdeki aylardan en verimli şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Aslında, sahip olduğunuz açık alanı bir çırpıda dönüştürmenizi sağlayacak şahane bir ürün vardır: açık alanlarda kullanılan bir kilim.

Basit ve küçücük bir kumaş parçasıyla alanınızın görünümünü sıradan olmaktan çıkarıp olağanüstü boyuta taşımanız mümkün. Çok ciddiyiz! Bize inanmıyor musunuz? İşte, bu yaz söz konusu türde bir kilime ihtiyaç duymanızı gerektirecek üç neden:

Açık Alanda Kilim Kullanımı

Oturma Alanlarını Belirleyin

Dış mekânlarda kullanılan mobilyalar harikadır. Bu mobilyalar oldukça sağlam yapıdadır ve çeşitli unsurları taşıyabilirler. Buna rağmen, doğrusu, pek cazip görünmezler. Uzun süre dayanıklı olup zaman içinde yıpranmayacak eşyalara duyulan ihtiyaç, genellikle bu eşyaların kullanımında konfordan ödün vermeyi gerektirir. Öyleyse, asıl soru şu: İnsanları nasıl bir araya getirip evinizde ağırlayabilirsiniz? Çözümü basit: mobilyalarınızı, açık alanda tercih edebileceğiniz bir kilimin etrafına yerleştirin olsun bitsin!

Yere kilim sermek, açık alanda kullanılan mobilya takımını, sınırları belirlenmiş bir oturma düzenine dönüştürür. Böylece bu yeni ve samimi görünüm arkadaşlarınızı ve ailenizi ferah açık alanınızın tadını çıkarmaya davet eder. Söz konusu kullanım, aynı zamanda, size sınır ölçüleri sunabilecek duvarlar olmadığı için son derece zor bir işe dönüşebilen alanınızın sınırını belirleme konusunda da yardımcı olacaktır. Sınırları belirlenmiş bir açık alan, insanların bu alanın içinde rahat edebilmelerini kolaylaştıracaktır. Bu yüzden ne kadar zorlayıcı olsa da harcayacağınız çabaya değecektir. Üstelik yere sereceğiniz kilim sayesinde, sınırları belirlenmiş dinlenme bölgenizi düzenlemek çok fazla çaba gerektirmeyecektir.

Açık Alanda Kilim Kullanımı

Yalın Ayak Zaman Geçirebileceğiniz Bir Alan Oluşturun

Yaz mevsiminin en iyi taraflarından biri, üzerimizdeki kat kat kıyafetlerden kurtulup serinlemektir. Öyleyse, ayaklarımıza da bu şansı tanımamız gerekmez mi? Yalın ayak olmanın özgürleştirici bir yanı vardır. Üstelik araştırmalara göre topraklama/toprağa basma (yani, dışarıda yalın ayak yürümek) sağlığımız için hayli yararlı olabilir. O halde, ne duruyorsunuz! Ayakkabılarınızın bağını çözüp kendinizi hemen dışarı atın! Buradaki küçük sorunun ne olduğunu mu merak ediyorsunuz? Yapımı henüz tamamlanmış gıcır gıcır döşemeleriniz veya muhteşem taş kaplı bir terasınız varsa bile bu yapılarda kullanılan malzemeler ayak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Kavurucu yaz güneşi, her türden yüzeyi üzerine basılamayacak kadar fazla ısıtacaktır. Dolayısıyla ayağına daha önce kıymık batmış olan birinin ayağında ayakkabı olmaksızın ahşap yüzeylerde yürümeye kalktığında tabanları yağlayarak kaçmak zorunda kalacağı yönünde makul bir korkuya kapılması son derece doğal!

Açık alanda kilim kullanmak bu durumu tamamen değiştirir. Size üstüne rahatlıkla basıp geçebileceğiniz güvenli ve düz bir zemin sunar. Öyleyse yalın ayak sezonu başlasın!

Açık Alanda Kilim Kullanımı

Alanınızda Eşsiz Bir Ahenk Yaratın

Terasınız, balkonunuz ya da arka bahçeniz eksik bir görünüme mi sahip? Eğer öyleyse, ihtiyacınız olan şey bir açık alan kilimidir. Yere böyle bir kilim serin ve tüm alanın nasıl da bir anda dizayn edilmiş, cazip bir görünüme kavuştuğunu kendi gözlerinizle görün. Minimal aksesuarlarla süslemiş olsanız da dünyanın en sıkıcı mobilyaları gibi görünen eşyalarınız olabilir. Doğru şekilde seçilip kullanılan kilim böylesi bir görünümü bile ağızları açık bırakacak şekilde baştan yaratacaktır.

Açık Alanda Kilim Kullanımı

Burada önemli olan kiliminizi -veya kilimlerinizi- alanınıza uyacak ölçülerde seçmektir. Küçük bir terasınız ya da verandanız varsa, alanın tamamına ahenkli bir bütün görünümü verecek tek, küçük boyutlarda bir kilim muhtemelen işinizi görecektir. Ancak, eğer geniş, açık bir arka bahçeniz varsa, bu alanı uyumlu ve özenle tasarlanmış göstermek için birkaç kilim seçmeniz ideal olacaktır.

Birbiriyle eş veya birbirini tamamlayacak şekilde uyumlu kilimler seçerseniz ise çok daha başarılı bir işe imza atmış olursunuz. Zira doku, günümüzde hem iç mekânlarda hem de dış mekânlarda oldukça popüler.

Bu yaz dışarıda geçireceğiniz zamanın çok daha kaliteli, eğlenceli ve verimli olmasını sağlayacak bir yöntem arıyorsanız, açık alanda kullanmak için ideal bir kilim keşfetmenizi öneririz. Böyle bir kilim, evinizin dört duvarı arasında yakaladığınız konforu dışarı taşıyıp bahçenizde büyüleyici bir ahenk yaratmanıza olanak verdiği için, sizi güneşin tadını doya doya çıkarmaya davet edecektir. Hepimizin temiz havayı daha fazla solumasına katkı sağlayan bir şeyi sevmemek nasıl mümkün olabilir ki?

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR