Ana SayfaDekorasyonBirbirinden Güzel Açık Hava Mutfağı Fikirleri

Birbirinden Güzel Açık Hava Mutfağı Fikirleri

Yaz kapıda! Piknik, barbekü ve bahçe partisi zamanı nihayet geldi. Gelin görün ki, onca hengameyle, yiyeceklerin ve tabakların sürekli içeriden dışarıya taşınmasıyla bahçe partileri işkenceye dönüşebiliyor.

Çözüm basit: Açık hava mutfakları. Onlar sayesinde tüm o tantana olmadan, ocak ile konuklar arasında mekik dokumadan arka bahçemizde keyifli vakit geçirebiliyoruz. İşte, tamamen kendi tarzınızda bir açık hava mutfağı hazırlamak için ihtiyacınız olan bazı faydalı fikirler:

Açık Hava Mutfakları

Modern Bir Atmosfer Yaratın

Açık hava mutfakları evinizin modern görünümüyle harika bir uyum sağlar. Diğer bir deyişle, bu sıra dışı ortam klişeleşmiş mutfak eşyalarıyla ya da “Dünyanın En İyi Aşçısı Oscar’ı” yazılı mutfak önlükleriyle dolup taşmak zorunda değil. Bilakis, tarzınıza uyacak şekilde şık ve modern olabilir.

Açık Hava Mutfakları

Depolama Alanının Önemini Küçümsemeyin

Evimizin mutfaklarında olduğu gibi açık hava mutfaklarında da geniş dolaplara ihtiyaç duyarız. Bu büyüleyici açık hava ortamını tasarlarken çok sayıda mutfak dolabına ve depolama için çözümler sunan eşyalara yer vermeyi unutmayın. Paslanmaz çelik mutfak dolapları açık hava mutfakları için ideal bir seçim olacaktır.

Açık Hava Mutfakları

Açık Hava Mutfağınızı Gerçek Bir Oda Haline Getirin

Evinizin herhangi bir odasını nasıl dekore ediyorsanız açık hava mutfağınızı da aynı şekilde dekore edin. Onu samimi ve yarı kapalı olacak şekilde tasarlayarak yağmurlu havalarda yemek pişirirken ıslanma tatsızlığını önlemiş olursunuz. Evinizin mutfağındaki kullanışlı eşyaları açık hava mutfağı tasarımınıza dahil ederek de onu daha rahat ve işlevsel bir alana dönüştürebilirsiniz. Örnek fotoğraftaki açık hava mutfağından ilham alabilirsiniz -bir ocağı ve davlumbazı, dolapları, bir tavan vantilatörü ve hatta çatısı var!

Odunlu Pizza Fırını İle Konuklarınızı Büyüleyin

Odun ateşinde pişen, bol peynirli bir pizzanın yerini ne tutabilir ki? “Olsa da yesek!” dediğinizi duyar gibiyiz. Kabul edelim ki bazen sosisli sandviç ve hamburger gibi alıştığımız tatlar yeterli gelmez. Bu nedenle, konuklarınıza keyifli anlar yaşatacağınız açık hava mutfağınıza muhakkak bir pizza fırını da ekleyin.

Açık Hava Mutfakları

Açık Hava Mutfağında Oturma Planı

Açık hava tasarımınıza oturma alanı eklemeyi ihmal etmeyin. Yarattığınız bu harika alanı geniş bir masa, birkaç sandalye, küçük bir buzdolabına koyup kolayca ulaşabileceğiniz soğuk meşrubatlar ve elbette, duvara monte edebileceğiniz bir televizyon ile zenginleştirin.

Aydınlatma Kullanmayı Unutmayın

Yazın piknikler genelde gece vakti düzenlenir. Bu nedenle, aman karanlıkta kalmayın! Neticede, kimse fener ışığı eşliğinde yemek pişirmek istemez. Örnek fotoğraftaki açık hava mutfağından ilham alarak çok amaçlı bir aydınlatmalı tavan pervanesi tercih edebilirsiniz. Böylece, yemeklerinizi günün her saatinde bol ışıkla aydınlatılmış bir ortamda pişirebilirsiniz.

Açık Hava Mutfakları

Benzersiz Bir Döşeme Modeli Tercih Edin

Bir mutfağa siyah beyaz fayanslardan daha çok yakışan bir şey var mıdır dersiniz? Bu görünüşe dış mekânlarda da bayıldığımız kesin. Açık hava mutfağınız için çeşit çeşit döşeme modelini deneyip aralarından birini seçebilirsiniz. Eşsiz ve özgün bir tarz yaratmanıza olanak sağlayacak çok sayıda seramik ve taş seçenek mevcuttur.

Açık Hava Mutfakları

Eviyeleri Es Geçmeyin

Açık havada yemek pişirmek için eviye olmazsa olmaz bir mutfak bölümüdür -özellikle de çiğ etle uğraşırken. Bu noktada, bir adım daha atıp eviye montajı için bir tesisatçı ile anlaşmanızı öneriyoruz.

Atladığımız herhangi bir şey oldu mu? Sizin ideal açık hava mutfağınızda neler olurdu? Bu yaz kendinizi aşıp arka bahçenizde, tasarımına restoran kalitesinde bir mutfak ekleyeceğiniz harika bir ev tatili yaratın.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR