Ana SayfaDekorasyonAmerikan Mutfak Salon Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonu

Açık konsept mutfak salon dekorasyonu, modern ev dekorasyonunda en sık tercih edilen tasarımlardan biri olarak yerini son yıllarda aldı. Küçük ev modellerinin bir getirisi olan Amerikan mutfak salon modelleri, küçük alanların çok daha verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Amerikan mutfak salon dekorasyonu hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir?

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Dekorasyonu İçin Kullanılacak Detaylar

Salon veya da oturma odasında yer alan amerikan mutfak salon dekorasyonu son trendlerde en geniş yer alan konseptlerden biridir. Amerikan mutfak salon dekorasyonu söz konusu olduğu zaman dikkat edilmesi gereken ilk unsur elbette ki sadelikten geçiyor. Amerikan mutfağın salonda sağladığı liderlik, başka gösterişli bir unsur için çok yer açmıyor.

Açık mutfaklı salon stilleri fazlasıyla modern olduğu için, ev dekorasyonlarında da modern bir mobilya seçiminde bulunmak gerekiyor. Modern formlara sahip olan mobilyalar, amerikan mutfakla beraber başarılı bir uyum yakalayabilirler. Genel olarak ortamın aydınlık görünmesi adına mutfak dolaplarında tercih edilen renkler açık renklerdir. Sadeliğin adeta bir sembolü olan krem ve beyaz tonları iyi bir seçim olabilir.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Amerikan mutfaklı salon dekorasyonu yapılırken temelde dikkate alınması gerekli unsur konfordur. Özgürlüğüne ve rahatlarına düşkün olanların beklentilerine cevap vermekte olan bu dekorasyon stilinde, elbette kullanılacak olan eşyaların rahatlığına dikkat etmek gereklidir.

Hem stiller anlamında hem de konforlar açısından bu tip bir dekorasyonu seçeneklerinde köşe takımlarını en doğru kullanmak önemlidir. Dekorasyon berjerler ile beraber tamamlandığı vakitte şık ve konforlu bir alanlar yaratmaya olanak sağlayan köşe koltuklar, doğru seçimlerle beklediğinizden çok daha etkileyici bir görünümler kazandırabilir.

Amerikan Mutfak Dekorasyon Stili Nasıl Yapılır?

Amerikan mutfaklı bir salon dekorasyonu için farklı havası ve aynı zamanda modern bir duruş vardır. Bu duruşa en çok yakışacak şey, aksesuarların başında orta sehpa geliyor. Köşe koltuk takımınızla bir berjer ile tamamladığınızı düşünün. Ortada yer döşemesini tümüyle kapatmayacak olan halı ve üzerinde orta sehpa uyum yakalayacaktır. Modern tasarımıyla dikkatleri çeken bir sehpa bulmak çok ise zor değil.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonunda İşlevsel Dolaplar

Amerikan mutfağı bulunan salonlarda genel kaygı dağınık bir görünümün olacağı düşüncesidir. Bu stilde evleri tercih etmeyen kişilerin genel sebebi, dağınıklığı engelleyemeyeceğidir. Bir tarafta mutfakların durumu diğer tarafta salon derken, özellikle de çocuklu aileler için düzenli salon çok da mümkün olmayabiliyor. Bu sebeple bu tip bir Amerikan mutfaklı salon dekorasyonu sırasında hem geniş hem işlevsel dolap seçeneklerine fazlasıyla yer verilmelidir.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonunda Dolapların Önemi

Mutfaklar için her türlü kalabalığı içine alabilecek dolaplar edinirken, oturma alanı seçimlerinizi geniş bölmeleri bulunan çeşitli unsurlardan yana yapabilirsiniz. Özellikle TV ünitesi ortamlarının düzenini korumaları konusunda iyi bir yardımcı olabilir. Bol raflı ve kapaklı olan dolapları bulunan ünite seçimlerinde bulunduğunuzda, ortamda kalabalık yaratacak olan pek çok unsuru televizyon konsolunun bölmeleri içerisinde koyabiliyorsunuz.

Eğer satın aldığınız ünitelerin alt dolapları fazlasıyla genişse, ama raf olmadığı için eşyaları organize etmek konusunda sorunluysanız, burada hazır olan rafları kullanabilir veya ölçüsüne göre aynı renkte raf yaptırarak monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

Amerikan mutfaklı olan salon dekorasyonu için işlevsel özelliklerde dolap seçimi sandığınızdan daha fazla önem taşıyabilir. Yalnızca Amerikan mutfaklı olanlar değil, diğer bütün salon tipleri için de dolap seçimleri önemli detaydır. Özellikle TV ünitesinin dolaplarını kullanmayı planlıyorsanız, geniş ve kullanışlı olan dolap seçenekleri bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Amerikan Mutfaklı Salonlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Amerikan Mutfak Dekorasyonu İçin Kullanılacak Detaylar

Amerikan mutfak stilinin sunmuş olduğu en büyük artının sosyallik olduğunu söyleyebiliriz. Bu tip salona sahip evinizin olması sizleri sosyal ortamların en popüleri yapmaz fakat eve gelen misafirlerinizle daha çok ilgilenebilmenize de olanaklar sağlar. Mutfakta ikramlık şeyler hazırlarken geçirdiğiniz zaman boyunca, yine ortamda olmayı başarır ve konulara dâhil olabilirsiniz.

Bu mutfak stilinin ne çok sosyallik sağladığını söyledik, ancak bu durum bazen yorucu da olabilmektedir. Yani evinizde misafirleriniz yer aldığında mutfağı daha düzenli tutmak ve dağınıklıkları ortadan kaldırmayı istersiniz. Bu da daha fazla efor sarf etmeniz anlamına gelir. Dağınık ya da kötü görünmesini istemeyeceğiniz için, mutfakta bulunan iş yükünüz biraz daha artacaktır.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonuyla Modern Evler

Amerikan mutfaklı salonu dekorasyonu konusunda modası hiç geçmeyen tasarımları yapmak istiyorsanız, özenli seçimlerle bunları kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu tip evlerin zaten modasının geçmediği zaten aşikâr. Elinizde böyle bir avantaj yer alırken, sadece modern mobilya seçimlerinde bulunmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilecekler

Amerikan mutfaklı salonların karşımıza çıkan en büyük problemleri yemek kokularıdır. İyi şekilde faaliyet gösteren davlumbaz kullanılmadığı zamanlarda her yemeğin kokusu birbirine karışmakta ve maalesef salona yayılmakta. Koltuk, perde ve hatta halıların üzerine sinen yemek kokuları, ortam havalandırılmadığı vakit oldukça çirkin kokuların ortaya çıkmasına sebep olur.

Bu yüzden Amerikan mutfak stilinde yaşam alanına sahipseniz, söz konusu olan kötü kokuları engelleme adına ortamın sık sık havalandırılmasını sağlamalıdır ve koku gidericilerden yararlanmalısınız. Mumlar da bu konuda iyi bir yardımcı olabilir. Salonda çeşitli alanlarında bu mumlara yer vererek hem şık hem de kötü kokulardan uzak atmosferler yaratabilirsiniz.

Amerikan Mutfak Salon Dekorasyonunun Avantajları

Yaşam alanlarında özgür şekilde hareket edebilme ve ferah ortamlara sahip olmayı istiyorsanız, Amerikan mutfak bu konuda sizlere iyi bir etki yaratabilir. Geniş ve bir özgür alan bırakan bu stiller sayesinde, salon dekorasyonu için mobilya seçimlerinde kendinizi sınırlandırmak zorunda kalmıyorsunuz. Mutfak işlerinizi rahat hareket ederek gerçekleştirirken, salonlarda şık ve ferah ortam yaratabilmek için, açık mutfak kurtarıcınız olabilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR