Ana SayfaAntreAntre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonlarında genelde antreler unutulan ya da es geçilen alanlardan biridir. Genellikle kendi haline bırakılan bu alanlar ev dekorasyonunun ilk yüzü olmaktadır. Yeni biriyle tanıştığınızda ki ilk izlenim ne kadar önemliyse antre dekorasyonu da o kadar önemlidir. Çünkü antre dekorasyonu misafirlerinize, evinizdeki dekorasyonun nasıl olduğunun ilk ipuçlarını verecektir.

Antre dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz ürünler şunlardır:

  • Spot ışıkları
  • Avizeler
  • Canlı bitkiler
  • Dolap ve raflar
  • Asimetrik aynalar
  • Pop-art tablolar

Antre Dekorasyonlarında Aydınlatmanın Önemi

Antreler genellikle az ışık alan ve bu yüzden daha loş görünen alanlardır. Antren-izin daha ferah ve belirgin görünmesini istiyorsanız eğer duvar dekorasyonu yaparken aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekir. Antre dekorasyonunda seçilecek aydınlatmalar büyük bir öneme sahiptir.

Antren-izin ne kadar doğal ışık aldığını tespit ettikten sonra karanlıkta kalan kısımları aydınlatmalarla destekleyebilirsiniz. Antre dekorasyonun-uzda asimetrik avizeler, sarkıt, spot ya da sensörlü lambalar kullanabileceğiniz gibi duvarlara asılabilen eski dönemlere ait lambalar da kullanabilirsiniz Bu lambalar sayesinde antrenizde mistik bir duvar dekorasyonu elde etmiş olursunuz.

Antre Duvar Dekorasyonları

Antre Dekorasyon Nasıl Olmalıdır

Antreniz-deki beyaz duvarlara aile fotoğraflarınızın olduğu renkli çerçeveler yerleştirebilirsiniz. Yerlerde ise shaggy halı kullanabilirsiniz. Antreniz-deki kalabalıkları yok edecek raf ya da dolaplarla muhteşem bir duvar dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Yere çok yakın olan dolapların üzerine canlı bir çiçek ya da çini bir vazo yerleştirebilirsiniz. Antreniz de oluşturacağınız minimal tarz için duvar dekorasyonunu oldukça sade seçmelisiniz.

Duvarlardaki açık renkle zemindeki rengi birbirine bağlayabilirsiniz. Ayrıca antre dekorasyonun-uzda halı kullanacaksanız yine aynı tonlarda bir halı tercih etmelisiniz. Duvarlardaki gömme dolaplarla ve tablolarla minimal tarzı tamamlayabilirsiniz.

Dar Antreler İçin Ayna Seçimi

Dar bir antreye sahipseniz eğer antre duvar dekorasyonunda aynalar kullanabilirsiniz. Dar antrelere yerleştirilen aynalar ışığı yansıttığı için daha geniş ve ferah bir izlenim verecektir. Yapmak istediğiniz dekorasyon tarzına göre büyük yada küçük asimetrik ayna seçimi yaparak farklı stilde bir antre duvar dekorasyonu elde etmiş olursunuz. Aynalar evin her bölümünde olduğu gibi antreler için de vazgeçilmez bir tercihtir.

Aynalar bulundukları yere derinlik kazandırarak iki kat büyük görünmesini sağlıyor. Antre dekorasyonlarında farklı şekillerde ve ebatlarda aynalar bulmak çok kolaydır. Çok küçük bir antreye sahipseniz bu alana uygun olacak ölçülerde aynalar kullanarak antrenizi ferah bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Antreler İçin Aksesuar Seçimi

Sıradanlığı ile bilinen antrelerde tabuları yıkmanın zamanı geldi. Antreleri hayal gücünüzden de biraz yardım alarak antre dekorasyon aksesuarları sayesinde bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Antrenizi büyük bitkiler ve dev saksılar ile yeşil bir alana dönüştürebilirsiniz. Ayrıca antren-izde kullanacağınız pop-art tablolar, berjerler, oymalı dolaplar ve sarkıt avizelerle antren-izi Rönesans dönemine taşıyabilirsiniz.

Antrelerde aksesuarlar göze ilk çarpan ayrıntılardır. Küçük biblolar, koku şişeleri, minik saksılar ve aynalı tepsiler gibi dekoratif ürünleri antre dekorasyonun-uzda kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz birkaç objeyi alacağınız dekoratif tepsinin içerisinde kullanabilirsiniz. Antre dekorasyonlarında renk seçimi yapılırken antrelerin büyüklüğü ve konumu genellikle göz ardı ediliyor.

Oysaki antrelerde tercih ettiğimiz renkler bu bölümlerin daha ferah ve büyük görünmesinde önemli rol oynuyor. Antre dekorasyonlarında spotlar, aplikler ve avizeler kadar renkler de antrenin daha aydınlık görünmesi için önemlidir. Antre duvar dekorasyonlarında genellikle mobilyalarla uyumlu pastel renkler tercih edilmektedir. Özellikle de tercih edeceğiniz su yeşili, gri ve pastel pembe tonları göz yormadığı için antreniz-deki aksesuarların ve mobilyaların dikkat çekmesin

Antreleri Güzelleştirecek Dresuar Modelleri

Antre Dekorasyon Nasıl Olmalıdır

Kapıdan eve girdiğinizde sizi neyin karşılayacağına siz karar verirsiniz. Antrenizde kullanacağınız farklı dresuar modelleri vereceğiniz bu kararın başrol oyuncularıdır. Antrelerin küçük ya da büyük görünmesini sağlayacak olan bu kilit parçaları kullanırken doğru parçayı seçmek ve konumlandırmak çok önemlidir. Sadece antrelerde değil evinizin diğer odalarında da bütünlük yaratacak dresuar modelleri ile beraber kullanacağınız yazı tahtası, ayna yada tablo benzeri duvar aksesuarları ile yaşam alanınıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Antrelerde Endüstriyel Stil Uygulamaları

Uzun bir zamandır antre dekorasyon trendlerinin arasında endüstriyel stiller bulunmaktadır. Stili endüstriyel olan ürünler genellikle geri dönüşüm yapılabilen malzemelerden üretilir. Profil ya da ferforje ayaklar, ahşap, cam veya mermer tabla ile birleştirilir. Eğer sizde sürdürülebilirliğe önem veriyorsanız antre dekorasyonunuzda dresuar modelleri tercih edebilirsiniz.

Dresuar modeller antrenize özgün ve yalın bir hava kazandıracaktır. Dresuar tasarımlarında siyah ve metal renkler baskın olduğu için doğallığı evinize taşıyabilirsiniz. Dresuar modellerinin kenarlarına yerleştirdiğiniz birbirinden farklı iki çerçeve zamanın ruhunu yansıtacaktır. Dresuar modelleri sayesinde antrenizde fazladan dekorasyon objesi kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

2021 Antre Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

Antreler genelde insanlar tarafından ölü alanlar olarak görülürler. Antrelerde yapacağınız birkaç dokunuş ile evinizin bütün havasını birden değiştirebilirsiniz. Bütün evlerin antre ölçüleri birbirinden farklı olsa da ferah bir antre dekorasyonu için sizde hemen harekete geçebilirsiniz. Araştırmalara göre insanlar evlerinde rahatlamak ve huzur bulmak istiyorlar.

Bu yüzden 2021 antre dekorasyonlarında genellikle göz yormayan dekorasyonlar tercih edilecektir. 2021 antre dekorasyonu trendlerinin arasında dresuar modeller bulunmaktadır. 2021 antre dekorasyon trendlerinin arasında bitkilerde önemli bir yere sahiptir. Antrenize canlılık getirecek bu bitkiler sayesinde doğayı hatırama fırsatı da elde etmiş olacaksınız.

Antrelerde Yapmamanız Gereken Dekorasyon Hataları

Evinizde bütünsel bir dekorasyon yapabilmeniz için her köşenin tasarımına önem vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden antre dekorasyonu konusunda da hassas davranmanız daha doğru olacaktır. Kullanılacak mobilya ve aksesuar seçimlerinde dikkatli davranmanız ve bu alanın atmosferini bozacak hatalardan kaçınmanız gerekir. Antre dekorasyonu nasıl olmalıdır? dekorasyonu yaparken bu alanın amacını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Antre dekorasyonun-uzda kullanışlı depolama alanları tercih etmelisiniz. Aksi taktirde antrenizde karışık ve dağınık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR