Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriAntre Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Antre Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlerde kullanılan en önemli ve gerekli ürünlerden biri halılardır. Son zamanlarda antre halılar çok sık tercih edilir oldu. Antre halı almak isteyenlerin bazı dikkat etmesi gerekenler vardır.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Ortama uyum sağlayan ve estetik modeller tercih edilmeli
 • Halıların boyu ve ebadı bilinmeli
 • Güvenilir alanlardan alışveriş yapılmalı
 • Halıların fiyat değerleri karşılaştırılmalı
 • Halının rengi ortama uygun seçilmeli
 • Desenli halılar veya düz halılar arasında seçim yapmadan önce mekanı değerlendirin.
 • Halıları fiziksel olarak değerlendirin. Yırtık, leke gibi unsurların olmadığından emin olun.

Bu hususlar genellikle dikkat edilmesi gerekenlerden sadece bazılarıdır. Güzel ve kaliteli ürünler almak için inceleme yapmak tecrübe etmek gerekir.

Antre Halı Nedir?

Antre Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Son zamanlarda sıkça kullanılan bir halı çeşididir. Antre halılar teknolojik olarak gelişmiş özelliklere sahiptir. Çok sayıda farklı model ve renk seçeneklerine sahip antre halılar bulmak mümkündür. Ayrıca bu halılar çoğu ortama kolayca uyum sağlar. Mutfak, salon, koridor gibi alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılır.

Antre Halılar Nasıl Olmalıdır?

Antre halıların bazı sahip olması ve taşıması gereken özellikler vardır. Antre halılar kişinin zevkini ve tarzını en uygun şekilde yansıtmalıdır. Öncelikle seçilecek antre halıların zemini önemlidir. Zemin ile uyumlu halılar seçmek gerekir. Halının eni ve boyu zemin ile orantılı olmalıdır. Aksi taktirde antre halınız çok büyük veya olduğundan küçük görünür. Bu yüzden zemin ölçüleri ile bağdaşmaz.

Bu halılarda doğru rengi seçmek de çok önemlidir. Antre halıların renk seçiminde mekanın aydınlık derecesi önemlidir. Aydınlık durumu ve antre halının güneş ışığı alıp alması renk seçimini etkiler. Kalıcı ve canlı renk seçeneklerine sahip halılar tercih etmek gerekir. Antre halılar geleneksek veya modern tarza sahip halılardır. Antre halılar kaliteli ve kolay temizlenebilir olmalıdır.

Antre Halıların Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Antre halılar diğer halılara oranla daha gelişmiş özelliklere sahip halılardır. Bu halıların sahip olduğu özellikler halının tercih edilmesinin en önemli nedenidir.

Özellikleri şunlardır:

 • Kalitelidir ve kaliteli iplikler kullanılarak dokuma işlemi gerçekleştirilir.
 • Farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir.
 • Kolay taşınabilir ve kullanılabilir özelliktedir.
 • Klasik, modern, desenli, düz gibi çok sayıda modele sahiptir.
 • Diğer halılara oranla daha dayanıklıdır.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Kir, toz ve lekelenmeye karşı gelişmiş teknolojiye sahiptir. Leke tutmaz.
 • Kolay temizlenir.
 • Solma ve sararma yapmaz. Aksine renkleri kalıcıdır.
 • Sağlık açısından kullanıma uygundur.
 • Kayma gibi olumsuzluklar yapmaz.
 • Çok sayıda uygun fiyat seçeneğine sahiptir.

Antre halılar genellikle bu özellikleri bünyesinde barındırır. Her ortama kolay şekilde uyum sağlayan antre halılar şık ve sadelik sevenler için iyi bir alternatiftir.

Antre Halılar Hangi Renkte Olmalıdır?

Antre halılarda renk seçimine dikkat etmek gerekir. Yanlış renk seçimleri mekanın daha karanlık ve basık görünmesine neden olur. Öncelikle antre halılar seçilmeden önce mekana uygunluğunu araştırmak gerekir. Eğer sade bir mekanınız varsa desenli modeller ile şık alanlar yaratmak mümkündür.

Şık ve gösterişli alanlarda ise düz renk modeller tercih etmek daha doğru olacaktır. Aydınlatma sistemi kötü ortamlarda koyu renk antre halılar kullanmak basık bir görüntü oluşturur. Bu yüzden siyah, kahverengi, füme gibi renkler tercih etmemek gerekir. Aksine beyaz, krem, bej gibi daha açık tonlar tercih edilmesi gerekir. Bu sayede karanlık alanlar halıların yardımıyla daha aydınlık görünecektir. Ayrıca dar olan alan göze daha geniş görünür.

Dar Alanlar İçin Antre Halı Seçimi

Antre Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlerde bazen geniş alanlar olmaz. Dar ve küçük alanlara halı seçmek geniş alanlara oranla daha zordur. Dar alanlar için doğru halıyı seçmek alanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Dar alanlar için genellikle açık renklere sahip antre halılar seçilmesi gerekir. Açık renkler ortamı daha geniş gösterir. Ayrıca dar alanlarda boyu uzun eni kısa antre halılar seçilebilir. Karışık desenler ve motifler dar alanlar için önerilmez. Çünkü karışık desenler dar alanı daha küçük ve basık gösterir. Bu yüzden tek renk seçimleri daha doğru sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Antre Halılar Nasıl Dekore Edilir?

Antre halılar kolay dekore edilebilir özelliklere sahip halılardır. Geleneksel ve modern antre halılar mutfak, kapı önü, salon, koridor gibi alanlarda kullanılabilir. Dekore edilirken doğru rengi ve çeşidi doğru alanda kullanmaya dikkat edin. Örneğin mutfak ve kapı önlerinde kullanmak için yuvarlak antre halılar tercih edilmelidir. Dar alanlar ve koridorlar için dikdörtgen yapıya sahip antre halılar kullanılabilir. Bu halılar en doğru şekilde ve göz yormayan alanlara dekore edilirse mükemmel dekorasyonlar elde edilir.

Oval Antre Halılar Nerelerde Kullanılır?

Antre halılar evin her köşesinde rahatça kullanılabilir. Oval kesimlere sahip halılar genellikle iç mekan tasarımlarında kullanıldığı taktirde daha hoş görüntüler meydana getirir. Bu yüzden oval antre halılar mutfak, banyo, ve yatak odaları için oldukça kullanışlıdır. Oval görünümü sayesinde evlerde, yazlıklarda ve otellerde çok sık kullanılır.

Antre Halı Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Bazı halılar kayma gibi olumsuz etkenlere neden olur. Antre halıların en önemli özelliği kayma yapmayan yapıya sahip olmasıdır. Zemin ile kusursuz şekilde bağdaşır ve kırışma yapmaz. Bu avantaj sayesinde çok sık tercih edilir. Ayrıca çocuklu evlerde halılar pek temiz kalamıyor. Fakat antre halılar leke tutmaz özelliği sayesinde hijyenik bir ortam yaratılmasına yardımcı oluyor.

Antre Halısı Fiyatları

Antre halıların fiyatları sahip olduğu ölçülere, modellere göre değişiklik gösterir. Boyut olarak büyük halılar küçüklere oranla daha maliyetlidir. Ayrıca halıda kullanılan iplik, dokuma yöntemi, renk gibi fiziksel unsurlar da fiyatın değişmesine neden olur.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR