Ana SayfaBahçeAraba Lastiğinden Balkon Dekoru Nasıl Yapılır?

Araba Lastiğinden Balkon Dekoru Nasıl Yapılır?

Araba lastikleri, günümüzde hem bahçe hem de balkon dekorasyonu için kullanılabilmektedir. Eskimiş lastikleri çöpe atmak yerine başka bir alanda değerlendirmek isteyen bireyler araba lastiğinden balkon dekoru nasıl yapılır sorusuna bir cevap aramaktadır.

Patlak lastikler kullanılarak yapılabilecek ürün sayısı oldukça fazladır. Günümüzde pek çok insan bu lastikleri kullanarak sehpa, tabure, saksı, duvar süsü, salıncak, oyuncak gibi çeşitli ürünler yapmaktadır. Birçok yerden ücretsiz olarak edinebileceğiniz patlak lastikleri değerlendirmek istiyorsanız, aşağıdaki başlıklarda farklı dekor ürünlerinin nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz.

Araba Lastiği Dekorasyon

Araba Lastiğinden Saksı Nasıl Yapılır?

Araba lastiğinden saksı nasıl yapılır sorusu, balkon ya da bahçelerinde lastikleri değerlendirmek isteyen bireyler tarafından araştırılmaktadır. Patlak lastikleri değerlendirmenin en güzel yollarından bir tanesi olan saksı yapımı oldukça kolay yapılabilmekte ve balkonlara çok güzel bir hava katabilmektedir. Araba lastiğinden saksı yapım aşamaları ise şu şekildedir:

  • Araba lastiğinden saksı yapabilmek için lastiğin bir yüzeyini levha ile kapatmanız ya da lastiğin boyutlarına uygun bir saksı tablası yerleştirmeniz gerekmektedir.
  • Lastiği istediğiniz renklere boyayarak balkonunuza renk katabilirsiniz.
  • Son olarak ise oluşturduğunuz lastik saksının içerisine toprak ve istediğiniz bitkiyi yerleştirmeniz gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen bu adımları istediğiniz gibi değiştirebilir ve lastiğe kanca ve halat takarak tavandan sarkan sakılar yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine isteğe bağlı olarak lastiğin üst yüzeyine kesikler atarak daha dekoratif bir saksı elde edebilirsiniz.

Araba Lastiğinden Sehpa Nasıl Yapılır?

Araba lastiği ile yapılan tasarımlar arasında yer alan seçeneklerden bir tanesi de sehpalardır. Oldukça kolay bir şekilde patlak lastiklerden sehpa yapabilirsiniz. Üstelik sehpaları çok farklı şekillerde tasarlayabilmeniz de mümkündür.

Sehpa yapmak için tek bir araba lastiği kullanacaksanız, lastiğin üst kısmına sehpa modeli verebilmek için cam, metal ya da ahşap bir levha koymanız gerekmektedir. Sehpanın ayakları için ise farklı materyallerden yapılmış ayaklar tercih edebilir ve lastiğin alt kısmına sabitleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sehpa yapmak için 3 adet patlak araç lastiği kullanabilirseniz, sehpa ayağı yapmak için uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. 2 ya da 3 adet araç lastiğini üst üste koyup sabitlemeniz ve lastiklerin en üst kısmına düz bir sehpa görünümü vermek için levha koymanız yeterli olacaktır.

Araba Lastiğinden Yer Minderi Nasıl Yapılır?

Patlak araç lastiği bulmak oldukça kolaydır. Pek çok insan bu lastikleri değerlendirebilecekleri farklı tasarımlar araştırmaktadır. Araba lastiğinden neler yapılabilir sorusunu yönelten bireyler, patlak araç lastiklerini kullanarak hem bahçeleri hem de balkonları için güzel yer minderleri yapabilmektedir. Araba lastiğinden oturak yapmak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıda belirtilmektedir.

  1. İlk olarak araç lastiğini temizleyiniz.
  2. Daha sonra isteğe bağlı olarak boyayıp kurumaya bırakınız.
  3. Lastiğin iç kısmına sığacak şekilde minder ya da sünger ayarlayarak kesiniz.
  4. Son adımda ise yaptığınız minderi araç lastiğinin iç kısmına yerleştiriniz.

Belirtilen bu yöntem ile yapacağınız minderler, balkonunuzda yerde oturmak için ideal olacaktır. Üstelik birden fazla yaparak aile ve arkadaşlarınızla güzel zaman geçirebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Üstelik minder lastiğin içerisinde olacağı için yere değmeyecek ve kirlenmeyecektir.

Araba Lastiğinden Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Araba lastiğinden duvar yapımı oldukça kolaydır. Bu adımda tek yapmanız gereken şey, araç lastiğini ikiye bölmek ve kâse gibi bir parça elde etmektir. Bu parçaları duvara çivileyerek saksı olarak kullanabilir ve boyayarak dekorasyonu güçlendirebilirsiniz. Ayrıca balkon ya da bahçenizde kullanacağınız ürünleri, lastiğin içerisine yerleştirerek toplu bir alan yaratabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR