Ana SayfaBahçeBahçeler ve Balkonlara Yaz İçin Tüyolar

Bahçeler ve Balkonlara Yaz İçin Tüyolar

Bahçeler ve balkonlar genel olarak çoğu insanın keyif yapmak amaçlı kullandıkları yerlerdir. Bu sebepten dolayı bu tip yerlerin her zaman için rahat ve kullanışlı olması gerekmektedir. İnsanların rahatlığına hizmet eden balkon ve bahçelerin görünümü de en az diğer etkenler kadar önemlidir. Bu sebepten dolayı balkon ve bahçelerin göze hitap edip şık olması hem evin bütünlüğünü korurken hem de rahatlık sağlayacaktır.

Bahçe Dekorasyonunda Hangi Eşyalar Kullanılabilir?

Bahçe ve Balkonlara Yaz için Tuyolar

Bahçeler genel olarak toprak zemin üzerine kurulu olan yerler oldukları için süsleme yapmak balkonlara göre çok daha kolaydır. Bahçe dekorasyonunda çiçek, minik ağaçlar, çeşitli bitkiler, masa, sandalye, ağaç süsleri ve daha pek çok şey kullanılabilir. Bunun yanı sıra kişi kendi sevkine göre istediği şeyleri de ortama uygun olarak ekleyebilir.

Bahçeyi Güzelleştirmek İçin Eklenebilecek Detaylar Nelerdir?

Bahçeyi güzelleştirmek için yukarıda bahsedilen şeyler haricinde güzel kokulu taşlar alınabilir. Bu taşlar hem etrafa güzel ve hoş bir koku yayarken hem de bahçe için şık bir görünüm sağlar. Özellikle de kış aylarında dışarıda kalan sokak hayvanları için bahçeye eklenebilecek kulübeler, hem sokak hayvanlarına ev olurken hem de bahçeye tatlı bir görünüm katar.

Ucuz Fiyatlı Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bahçe dekorasyonu yaparken aşırı pahalı ağaçlar, sandalyeler, masalar, kulübeler, taşlar, ağaç süsleri ve bu sayılanlara eklenebilecek pek çok şeyin alınmasına gerek yoktur. Bahçe evin dışında kalan bir bölüm olduğundan dolayı her zaman için kullanışlı olması ön planda tutulmalıdır.

Evden bağımsız olarak bahçeler, hem rahatlığa hem de göze hitap edecek şekilde döşenmelidir. Bu sebepten dolayı bahçeye alınacak olan eşyaların pahalı olması değil, rahat olması gerekir. Eğer bahçeye eşya alınmak istenmiyorsa evde bulunan ve artık kullanılmayan eşyalarla da çok güzel ve ucuz bir biçimde bahçe döşemesi yapılabilir.

Küçük Bahçeler Nasıl Daha Kullanışlı Hale Getirilir?

Eğer kişi küçük bir bahçeye sahipse, bahçeyi daha büyük göstermek için bazı yöntemlere başvurabilir. Bu yöntemlerden en etkili olanı bahçeyi düzenlerken gereksiz eşya kullanımından kaçınmaktır.

Gereksiz eşya kullanımı hem bahçeyi daha küçük hem de daha boğuk gösterir. Ayrıca bahçe çok fazla ışık almıyorsa ve bahçe dekorasyonunda kullanılan eşyalar koyu renkteyse, bahçe daha küçük ve renksiz gözükebilir. Bu ve bunun gibi şeylerin önüne geçmek amacıyla eğer bahçe karanlık bir yerde kalıyorsa renk seçimi yaparken her zaman için daha dikkatli olunmalıdır.

Bahçe Dekorasyon Ürünleri Nerede Satılır?

Bahçe ve Balkonlara Yaz için Tuyolar

Bahçe dekorasyon ürünleri aslında pek çok yerde satılır. Özellikle de internet üzerindeki pek çok platformda bu tip ürünlere erişim kolay bir şekilde sağlanabilir. Fakat genel olarak satılan ürünlerin fiyatları pahalı olduğundan son zamanlarda ikinci el dükkanları çok fazla rağbet görmektedir. İkinci el dükkanları hemen hemen her semtte bulunur. Fazla kullanılmamış ürünleri ikinci el olarak satın alıp müşteriye çok daha uyun fiyata satan bu tip dükkanlar, hem ekonomik açıdan müşteriyi zorlamazken hem de alındığı ortama çok güzel bir şekilde uyum sağlar.

Kış Balkonu Nasıl Yapılır?

Kış balkonu adı verilen bu balkon türü, özelikle kış aylarını daha çok seven insanların adeta vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu balkonlarda en önemli özelik ısıtma sistemi ve oldukça rahatlık sağlaması amacıyla alınan eşyalardır. Kış balkonu yapımı oldukça basittir. Bu tip balkonlar kış aylarında kullanıldığından dolayı öncelikle her tarafı kapalı olmalıdır. Onun haricinde balkonu kapatırken kullanılacak olan cam çok sağlam bir maddeden yapılmalıdır.

Bunun sebebi ise kışın yağmur ve dolu çok faza yağdığından dolayı balkon camını kırabilir. Bu ve bunun gibi şeylerle karşılaşmamak amacıyla balon camı seçimine dikkat edilmelidir. Onun haricinde kış balkonu döşemesinde genel olarak sıcak bir ortam amaçlandığından dolayı, yumuşak eşyalara çok sık yer verilir. Yastık, battaniye, şal, duvar halısı, minyatür meyve ağaçları, mum ve daha sayılamayan pek çok eşya kış bahçesinin olmazsa olmazları arasında yerini alır.

Kış Ve Yaz Balkonu Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kış balkonu daha çok sıcak ve sakin bir ortam oluşturmayı amaçlarken yaz balkonunda ise durum tam tersi şeklindedir. Yaz balkonlarında genel olarak soğuk ve ferah bir hava oluşturmak amaçlanır. Yaz balkonlarını insanlar genellikle sıcaktan bunaldıkları için hem rahat bir nefes almak hem de biraz serinlemek için kullanırlar. Kış balkonları ise daha çok ısınmak ve sıcak bir şeyler içip keyif yapmak için kullanılır. Ülkemizde yaz ayları çok sıcak geçtiğinden dolayı insanlar genellikle yaz balkonlarını daha çok tercih ederler.

Egzotik Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Egzotik yani orman esintisine sahip balkon dekorasyonları son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu dekorasyon çeşidi ortama değişik bir hava katmanın yanı sıra hem göze hitap ediyor hem de sanki ormandaymış gibi bir hava yaratıyor. Bu dekorasyon çeşidi uygun fiyatlı olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Eğer kişi balkonuna bu dekorasyon şeklini uygulamak istiyorsa yapması gereken ilk şey bir çiçek dükkanına gidip değişik bitki ve sevdiği türlerde çiçekleri almaktır. Daha sonra balkonun durumuna göre alınan çiçekleri yerleştirmeli ve en son olarak da bu çiçek renklerine uygun olarak mobilya ve biblo seçimi yapmalıdır.

Balkon Süsleri Nereden Alınabilir?

Balkon süsleri hemen hemen her yerde kolaylıkla bulunabilecek süs çeşitlerindendir. Balkon süsleri ve balkonda kullanılabilecek diğer eşyaların temin edilebileceği yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • Avm
  • Çiçek Dükkanı
  • İnternet Platformları
  • İkinci El Dükanları

Bu ve bunlar gibi pek çok yerden balkon süsleri kolay ve ucuz bir şekilde temin edilebilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR