Ana SayfaBahçeBahçelerde Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Bahçelerde Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Bir evin en önemli yeri bahçelerdir. Bahçeler daha konforlu ve kafa dinlemek için uygun olarak tasarlanmalı ve dekore edilmelidir. Bu yüzden bahçelerde şık köşeler oluşturmak için bazı yöntemlere ve tekniklere ihtiyaç vardır. Doğru seçimler yaparak ve bahçeye uygun dekoratif ürünler seçerek daha keyifli köşeler oluşturmak hiç de zor değildir. Köşeleri oluşturmadan önce bahçenin alanı belirlenmeli ve konulacak eşyalar planlanmalıdır. Peki, daha şık köşeler nasıl oluşturulur?

Bahçede şık köşeler elde etmek için yapılması gerekenler:

  • Bahçeye uygun konforlu ve şık mobilyalar seçilmelidir.
  • Bahçede çiçeklerden oluşan bir köşe yer almalıdır ve çeşitli, ilgi çekici saksılar kullanılmalıdır.
  • Bahçelerde sulama amacı ile fıskiye kullanılmalıdır.
  • Bahçe lambaları ile aydınlatma sağlanmalıdır.
  • Bahçede dekoratif taşlar kullanılmalıdır.
  • Sarmaşıklardan güzel bir salıncak yapın.
  • Eski gitar, bisiklet gibi eşyaları boyayarak yeni dekor ürünleri oluşturun.
  • Bahçeye minderler atarak nostaljik bir hava yaratın.

Bu gibi birçok yöntem en keyifli alanlarımız olan bahçeleri daha renkli gösterecektir. Bahçelerde şık köşeler oluşturmak sizleri de psikolojik olarak olumlu yönde etkiler. Daha şık bahçeler sevdikleriniz ile daha keyifli vakit geçirmenize yardımcı olur. Ayrıca atık kutulardan, tenekelerden, araba lastiklerinden bahçe için özel tasarım dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu sayede hem bahçe ilgi çekici olur hem de tasarruf edilmiş olur. Ayrıca köşeleri renklendirmek için uygun ve doğru renkler seçilmelidir.

Şık Bahçe Mobilyaları

Bahçelerde Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Bahçenin tarzını güzel şekilde yansıtan mobilyalar tercih etmek gerekir. Günümüzde bahçe için oldukça şık ve modern yapıda tasarlanmış mobilyalar mevcuttur. Bu mobilyalar fonksiyonlu ve dayanıklı olmalıdır. Seçilen mobilyalar estetik olmalı ve aynı zamanda mevsime uygun tercihler yapılmalıdır. Bahçede daha doğal bir alan oluşturmak için ahşap mobilyalar tercih etmek en doğru seçenek olacaktır. Ayrıca soft renkler bahçeleri daha asil göstermeye yardımcı olacaktır. Bahçe mobilyalarını daha ilgi çekici hale getirmek için uygun dekor ürünleri de kullanmak gerekir. Böylelikle bahçede kısa zamanda güzel ve şık alanlar yaratılmış olur.

Bahçede Çiçek Köşesi Oluşturun

Bahçeyi daha canlı ve renkli gösteren unsur elbette ki çiçeklerdir. Şık bir köşe için bahçeye uyumlu çiçekler tercih edin. Çiçeklerin renkleri canlı ve estetik olmalıdır. Aynı zamanda güzel bir çiçek köşesinin olmazsa olmazı saksılardır. Bahçe için renkli ve ilgi çekici olan saksı modelleri seçilmelidir. Düz renk saksıları da boyama yöntemi ile daha şık göstermek mümkündür. Farklı renkler kullanarak saksıları boyayın. Ayrıca saksıları evde bulunan malzemeleri kullanarak da tasarlayabilirsiniz. Örneğin araba lastiklerini boyayarak bahçede bir çiçek köşesi oluşturabilirsiniz. Kullanılmayan tenekeler üzerine de boya ve desenler ekleyerek çiçek ekebilirsiniz. Böylece daha sanatsal ve şık bir alan oluşturabilir ve kendinizi de çiçekler içinde daha huzurlu hissedebilirsiniz.

Bahçelerde Fıskiye Kullanın

Bahçelerde Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?
Fire Pit Ideas On Pinterest Fire Pits Outdoor Fire Pits And Beautiful Garden House Designs Adding Leaisure Studio Living Spaces – babyrooms.xyz

Bahçeler bakım isteyen ve düzenli olarak sulanması gereken alanlardır. Aksi taktirde bahçede yer alan yeşillik ve çiçekler solar. Bahçe bakımsız ve çirkin görünür. Hem sulama amacı ile hem de estetik görünümü ile bahçede fıskiye kullanmak iyi bir tercih olacaktır. Fıskiyeden gelen su görsel olarak bahçenin daha hoş görünmesine neden olur. Özel olarak tasarlanmış ve ilgi çeken çok sayıda fıskiye tasarımı mevcut olup bahçelerde kullanılabilir. Sulama kapları kullanarak da kendi fıskiyenizi tasarlayabilirsiniz.

Bahçede Aydınlatma Kullanın

Bahçede kullanılan ufak aydınlatma sistemleri gece bahçenin daha şık ve romantik görünmesini sağlayacaktır. Bahçeye çeşitli renklerde ampuller ile güzel bir aydınlatma sistemi kurulabilir. Ayrıca bahçeler çok işlevsel alanlardır. Bahçede yer alan saksılar da güzel bir aydınlatma ürünü olarak kullanılabilir. Gece ışık saçan saksılar güzel bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca geceleri bahçede gaz lambası, meşale gibi aydınlatma ürünleri kullanılması daha loş bir akşam yaşamanızı sağlar. Aydınlatmanın olduğu köşeler sizi çok mutlu edecek ve kaliteli köşelere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bahçede Dekoratif Taşlar Kullanın

Dekoratif amacı ile kullanılan taşlar bahçeleri daha doğal gösterir. Aynı zamanda dekoratif taşlar ile bahçede çok özel ve anlamlı köşeler oluşturmak mümkündür. Taşlar güzel şekilde dizayn edildiği taktirde bahçeyi zenginleştirir. Merdiven kenarlarında veya saksıların etrafında dekoratif taşlar kullanılabilir. Renkli dekoratif taşlar kullanmak bahçenin daha renkli olmasını sağlayacaktır. Ayrıca dekoratif taşları kullanarak dekoratif araba gibi ilgi çeken dekor ürünleri yapılabilir. Bu sayede bahçe daha şık görünür ve sizde kaliteli zaman geçirmiş olursunuz. Dekoratif taşların stres azaltıcı yönü de ispatlanmıştır.

Bahçeye Güzel Bir Salıncak Tasarımı Şart

Bahçe gibi alanlarda kullanılmak üzere salıncak tasarımları yapılır. Bu salıncaklar bahçenizi daha klas ve modern gösterir. Bahçede güzel bir köşe oluşturmak için sarmaşıklarla kaplı güzel salıncaklar inşa edilebilir. Aynı zamanda bahçeye hazır bahçe salıncaklar da alınabilir. Bu sayede kendinize özel bir alanda oluşturmuş olacaksınız. Kurulan salıncak minder, yastık gibi tekstil ürünleri ile daha da zenginleştirilebilir. Salıncak tasarımında dekorlar ve desenler kullanmak bahçeye ayrı bir şıklık katacaktır.

Bahçede Minderler Kullanın

 

Bahçeye ufak dokunuşlar ile şık bir görünüm katmak mümkündür. Bunun için belirli boylarda minderler kullanılabilir. Minderler bahçede nostaljik ve aynı zamanda şık bir hava katacaktır. Bahçelerde farklı renk ve modellerde puf koltuklarda kullanılabilir. Puf koltuklar bahçede daha rahat zaman geçirmeniz için güzel köşeler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Kendi Dekorunuzu Kendiniz Tasarlayın

El emeği özel tasarım dekor ürünleri her zaman daha çok ilgi geçer. Bundan dolayı şık köşelerde kendi tasarımlarınızı kullanın. Eski bir bir gitarı boyayarak veya duvara yaratıcı bir resim çizerek bahçelerde özel alanlar tasarlayabilirsiniz. Bahçeleri koruma amacı ile el yapımı güzel korkuluk çeşitleri yapılabilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR