Ana SayfaBalkonBalkon Pergolaları Hakkında Detaylı Bilgi

Balkon Pergolaları Hakkında Detaylı Bilgi

Pergola sistemleri açılır tente sistemleri arasında en çok tercih edilen modeller arasındadır. Pergola sistemi sayesinde kapalı alanlar oluşturmak mümkün olduğu gibi açık havaya ihtiyaç olduğunda kullanılacak, balkon pergolaları hakkında ihtiyaçlara cevap veren, hava koşullarına göre tercih edilebilen sistemlerdir. Motorlu tente sistemi olarak kullanılan pergola sistemleri bulundukları alanda hava sirkülasyonunu sağlar.

Bahçesi olmayan işletmeler için çözüm önerisi olan pergola sistemleri birçok işletme için ihtiyaç halindedir. Müşterilerin rahatlığı ve sigara içilen bölümler oluşturmak adına avantajlı bir tentedir. Kullanım alanları geniş olan bu sistemlerde alüminyum profillere yer verilir. Alana göre katlanır cam sistemleri ile entegre olarak kullanılabilir. Uyumlu yapısı ile motorlu ve uzaktan kumandalı çalışan tente sistemlerinin kullanımı oldukça kolaydır.

Pergola Kullanım Alanları

Balkon Pergolaları Hakkında Detaylı Bilgiler

Pergola sistemlerinde kullanılan birçok alan için kullanışlı bir özelliğe sahip olan, estetik duruşu ile mekâna şıklık katan bu sistemler, bir nevi yeni nesil tentedir.

Kullanım alanları;

  • Alışveriş merkezleri
  • Cafe
  • Restoran
  • Pastane
  • Kış Bahçesi
  • Tesis

Bu alanlarda kullanılarak sigara içen müşterilerin açık havada bulunmasına destek olur. Açık alan oluşturmanın yanı sıra kalabalık alanlarda temiz hava alınmasını sağlar.

Pergola Kullanım Avantajları

Pergola kullanım avantajları hem işletmeye hem de müşteriye yarar sağlayacak şekildedir. Pergola sistemlerinden alüminyum profil kullanılır. Kullanımı hafif olup kolaylıkla mekanizmasının çalışmasını sağlar. Açık alanların ya da bahçenin kış aylarında atıl durumda olmasını önler ve işletmeler için müşteri kapasitesini artırmaya yönelik çözümler sunar. Açılır kapanır tavan sistemlerinin günümüzde tercih edildiğini görmeniz mümkündür.

Her işletmenin dekorasyonunda yer verdiği ve eski halini yenilerken tercih ettiği sistemler arasındadır. Pergolanın bir diğer avantajı ise restoran ve cafe gibi alanlarda hazırlanan yemek, kalabalık ve parfüm kokularının temiz hava sayesinde dışarı çıkmasını sağlamaktır. Hijyen adına temiz havanın sirküle edilmesi önemlidir. İşletmeler eskiden bunun için daha çok kapıyı arada açma gibi yöntemler kullanırken artık tek kumanda ile kontrol ederek, müşterilerin rahat etmesini sağlıyor.

Pergola Sistemleri Dayanıklı Mı?

Pergola sistemlerinin dayanıklı yapısı kar yağışından etkilenmeyecek yapıdadır. Alüminyum profillerin kış aylarında kar birikmesi nedeni ile zarar görmesi önlenir. En kaliteli alüminyum malzemeden üretilerek çökme gibi sorunların önüne geçilir. Kapalı alanlarda sigara kokusu ve yemek kokularının ortama sinmesi, yeni gelen müşteriler için oldukça kötü bir karşılamadır. Sürekli havanın sirküle edilerek ortamda güzel kokuların olması içeriye davet adına etkilidir.

Pergola Çeşitleri Nelerdir?

Pergola çeşitleri sadece motorlu olarak değil balkona uygulanan ahşap dizayn edilmiş tasarımlara da sahiptir. Balkon için kullanılan pergola sistemlerinde kış bahçesi ya da müstakil evinizin balkonunda kullanacağınız bir alan yaratmak için kullanılan sistemlerdir.

Ahşap Pergola Sistemleri

Ahşap pergola sistemleri, kış bahçesi oluşturmak adına katlanır camlar ile kullanılabilir. Bunun dışında sadece üzeri kapalı olarak diğer bölümleri açık olarak da dizayn edilebilir. Tamamen tercihinize bağlı olan ahşap pergola sistemlerinde farklı kullanımlar mümkündür. Sağlıklı yapısıyla balkon pergola sistemlerinde ahşap tercih edilebiliyor.

Çatı adı verilen pergola sistemleri ek alan oluşturmak adına en etkili yöntemdir. Evinizin bahçesinde oturduğunuzda yağmur ya da fazla güneş nedeni ile vakit geçiremeyebilirsiniz. Pergola sistemi sayesinde dilediğiniz alanı oluşturabilir ve kısa sürede kendinize keyifli bir alan oluşturabilirsiniz. Yağmurun sesini dinleyecek, temiz kokusunu içinize çekerken ıslanmayacaksınız.

Pergola İle Güneşten Korunun

Pergola sistemleri özellikle yaz aylarında en büyük ihtiyaçtır. Gölgesinin bile yeterli olduğu pergola sistemlerinde kısa sürede kendinize gölgelik bir alan yaratacak, balkonunuzda sevdiklerinizle enfes bir kahvaltı yapacaksınız. Sevdiklerinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaksınız. Tavanın açılır kapanır olması motorlu pergola sistemlerinin rahatlığını gözler önüne seriyor. Balkonunuz için ahşap ya da alüminyum motorlu pergola sistemini tercih edebilirsiniz.

Pergola İle Yağmurdan Korunun

Yağmur bazen keyfinizi kaçırabilir. Önemli davetleri, kahvaltı ya da çay sohbetlerini yapacağınız balkonunuzdan yağmur nedeni ile kaçmanız oldukça kötü bir durumdur. Yağmur yağsa da sizleri koruyacak bir pergola sisteminiz varsa hemen katlanır cam pencerenizi kapatabilir, ahşap pergola çatısı sayesinde yağmurdan korunabilirsiniz.

Ahşap Pergola Nasıl Seçilmelidir?

Balkon Pergolaları Hakkında Detaylı Bilgiler

Pergola sistemini ağaç olarak tercih etmeniz halinde kullanılacak ağaç kalitesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Uzun süreli ve hava koşullarına dayanıklı ağaç kullanmanız, pergolanızı daha birçok güzel günde kullanacağınız anlamını taşır. Her mevsim gönül rahatlığıyla kullanabilir ve sağlıklı bir ömür geçirebilirsiniz. Açık havadan korunabilmek ve dilediğinizde kapalı alan oluşturmak için en doğru tercihtir. İşin ustasından yardım almalı ve ahşap pergola için kaliteli malzeme seçmelisiniz.

Pergola Fiyatları

Pergola fiyatları belirlenirken motorlu alüminyum sistem ya da ahşap pergola olması önemlidir. Yapılacak alanın büyüklüğü ve kullanılacak malzeme de fiyatı belirler. Karaçam, Rus çamı, Tik ağacı gibi birden fazla ağaç türünde yapılabilir. Aynı şekilde alüminyum kalitesi de fiyatta belirleyici unsurdur. Bazı ağaçlar 50 yıl dayanırken bazıları daha kısa ömürlüdür. Bu nedenle pergola fiyatından önce yapılacak alan oldukça önemlidir. İşletmeler genellikle kendi mülkleri olmadığı için yapılacak dekorasyona en az bütçeyi vermek isteyebilirler. İşletmelerde kullanılan motorlu raylı sistemler kalitesiz olursa sürekli bozulabilir.

Her alanda öncelikle kaliteli malzeme tercih etmeli, ideal olan pergoladan tercih etmelisiniz. Müstakil evinizin balkonuna ya da kış bahçenize tercih edeceğiniz modeller için daha dayanıklı ağaçlardan talep etmelisiniz. Balkonunuz sizin her şeyiniz ve mutlu alanlarda daha fazla sevdiklerinizle vakit geçirmek için yapmanız gereken fiyat değil daha kaliteli ürünleri tercih etmenizdir. En uygun fiyatlarla pergola sistemleri mevcut olsa da yapılacak işçilik, malzeme kalitesi, pergola sistem çeşitleri sizlere verilecek fiyatları belirleyen etkenlerdir.

 

 

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR