Ana SayfaBalkonBalkon Süsleme İçin Muhteşem Fikirler

Balkon Süsleme İçin Muhteşem Fikirler

Özellikle yaz aylarında pek çok insan balkonda oturmayı ve keyifli zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Balkonlar her ne kadar sevilen alanlar olsa da, dekorasyon ve süsleme anlamında neredeyse hiçbir değişiklik yapılmamaktadır. Küçük ya da büyük balkon olması fark etmeksizin balkon süsleme fikirleri sayesinde balkonunuzun daha samimi görünmesini sağlayabilir ve kullanım alanınızı arttırabilirsiniz.

Balkon süsleme kendin yap, günümüzde en sık tercih edilen dekorasyon türleri arasındadır. Hazır bir ürün almak yerine balkonunuzu kendi emeğinizle daha güzel ve daha uygun fiyata değiştirebilirsiniz. Ufak süslemeler dahi yapsanız, balkonunuzun havasını değiştirebilmeniz mümkündür. Aşağıdaki başlıklarda hem kendiniz yapabileceğiniz hem de hazır edinebileceğiniz bazı balkon süsleme fikirleri belirtilmektedir.

Balkon Süsleme Fikirleri

Küçük Balkon Dekorasyonu

Küçük balkon dekorasyonu ülkemizde en sık araştırılan konulardan bir tanesidir. Zira ülkemizdeki çoğu balkon oldukça küçüktür. Küçük balkonları süslemek ya da işlevini arttırmak için yapabileceğiniz pek çok tasarım seçeneği mevcuttur. Bunlardan bazıları aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 • Balkonunuzda yer kaplamaması amacıyla katlanabilir ürünlere yer verebilirsiniz.
 • Balkonunuzu çiçek duvar ile süsleyebilir ya da tavandan asılan saksıları kullanabilirsiniz. Bu sayede balkonunuzda çiçekleriniz yer kaplamayacaktır.
 • Bir duvardan diğer duvara uzanan küçük ampul aydınlatmaları kullanarak ortamın daha samimi olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Patlamış tekerleklerin içerisine minder koyarak dekoratif yer minderi yapabilirsiniz.
 • Eğer balkonunuz çok darsa bir köşesine minder koyarak oturma alanı yapabilirsiniz.

Büyük Balkon Dekorasyonu

Büyük balkon dekorasyonu, yeni baştan bir oda tasarlamak kadar eğlencelidir. Eşya koyacak pek çok alanın olması, büyük balkonların başlı başına bir yaşam alanı olmasına yardımcı olmaktadır. Büyük balkonlarda kullanabileceğiniz bazı dekorasyon fikirleri şu şekildedir:

 • Büyük balkonunuzun bir köşesine sallanan koltuk, hamak ya da salıncak yerleştirerek keyifli bir alan oluşturabilirsiniz.
 • Büyük balkonlara boca çiçek yerleştirebilir ya da çiçekten canlı duvar yapabilirsiniz.
 • Balkonunuza büyük bahçe mobilyaları yerleştirebilir ya da ahşap palet kullanarak kendi oturma grubunuzu yapabilirsiniz.
 • Tavandan sarkan halat avizeleri kullanarak balkonun daha sıcak bir mekân olmasını sağlayabilir ya da halatları alarak kendiniz yapabilirsiniz.
 • Balkonunuza hasır sepetler ya da ahşap kasalar koyarak dergilik yapabilirsiniz.

Kapalı Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkon dekorasyonu yapmak isteyen bireyler, hem yaz hem de kış aylarında rahatça kullanabilecekleri eşyalara yönelmelidir. Cam balkonlar için dekorasyon fikirleri edinmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • Cam balkonunuz yeteri kadar büyükse, elektrikli şömine ile samimi bir ortam yaratabilirsiniz.
 • Kapalı balkonlara en çok yakışan ürünler salıncak koltuk ve hamaklardır.
 • Rahatınıza düşkünseniz, kapalı balkonun içerisine L koltuk koyarak balkonunuzun keyfini çıkartabilirsiniz.
 • Kapalı balkonunuzun duvar birleşme kısmına büyük bir salon bitkisi koyarak ortamı renklendirebilirsiniz.
 • Çiçekleriniz için bir köşe ayırarak kış bahçesi ortamı oluşturabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınız ya da ailenizle keyifli zaman geçirebilecek etkinlik köşeleri kurabilir ve yer minderleriyle oturacak alan yaratabilirsiniz.

Balkon Süsleme Fikirleri

En Yeni Balkon Dekorasyonları

Balkonlarını yeniden yaratmak isteyen bireyler, internet üzerinde sıkça araştırmalar yapmaktadır. Balkonunuzu istediğiniz gibi döşemek ve küçük fikirlerle köklü değişiklikler yapmak istiyorsanız, mutlaka en yeni balkon dekorasyonları içeren görsellere bakmalısınız. Zira aklınızda kurduğunuz plan uygulayınca aynı gözükmeyebilir. Bu nedenle önceden resimlere bakarak fikir edinmek oldukça iyi bir seçenektir.

Günümüzde yapılan balkon tasarımlarında sade renkler ön plana çıkmaktadır. Halat, ahşap, metal gibi sade ancak şık ürünler kullanılarak hem iç hem de dış dekorasyonlar yapılabilmektedir. Bu doğrultuda araştırmalar yaparak görselleri kontrol edebilir ve kapalı ya da açık balkonlarınızda istediğiniz gibi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR