Ana SayfaBanyoBanyolarda Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Banyolarda Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Banyolar günün yorgunluğunun atıldığı kişiler alanlardır. Banyoda daha verimli zaman geçirmek ve daha ferah bir ortam yaratmak için banyolarda yapılan aksesuar seçimlerine dikkat etmek gerekir. Banyolar dekore etmesi zor ve karmaşık alanlardır. Güzel bir dekorasyon banyolarda şık köşeler oluşturmaya yardımcı olacaktır. Banyoda şık köşeler oluşturmak banyonun daha geniş ve estetik olarak daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Bu yüzden banyoda şık köşeler oluşturmak sizi daha olumlu etkileyecektir. Peki, banyolarda şık köşeler nasıl oluşturulur? Bir göz atalım.

Banyolarda şık köşeler oluşturmak için yapılması gerekenler:

 • Açık ve çok fonksiyonlu raflar kullanılmalıdır.
 • Banyo aksesuarları ile banyoya ayrı bir hava katılmalıdır.
 • Ayna ve duşakabin kenarlarında loş aydınlatma sistemleri kullanılmalıdır.
 • Banyo içerisinde çiçek ve yanında ilgi çeken aksesuarlar yer almalıdır.
 • Kendinize özel bir kişisel alan belirlenmelidir.
 • Banyoda küvet veya jakuzi yer almalıdır.
 • Banyoda yer alan tekstil ürünleri için ayrı bir dolap olmalıdır.
 • Duvarlarda kullanılan renkli motifler ile şıklık elde edilebilir.
 • Ayna ve ayna yanı aksesuarları kullanılmalıdır.
 • Seçilen ürünler birbiri ile uyumlu renk ve modellerde olmalıdır.
 • Banyoda banyo kokuları kullanılmalıdır.

Bunlar dikkate alındığı taktirde banyoda şık ve göz alıcı alanlar oluşturmak son derece mümkündür. Ayrıca banyolar işlevsel alanlardır. Bu yüzden seçimler yapılırken banyonun daha ferah görünmesine yardımcı olan seçimler yapılmalıdır. Sade banyolar ufak aksesuarlar ile şık bir görünüm kazanabilir.

Açık Ve Çok Fonksiyonlu Raflar Kullanın

Banyolarda Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Banyoda şıklığı yakalamanın en güzel yolu banyoya uygun raf ve dolap seçmektir. Genellikle açık raflar banyoyu daha şık ve asil göstermeye yardımcı oluyor. Ayrıca çok fonksiyonlu oldukları için üzerlerine farklı aksesuarlar da konulabilir. Bu sayede daha estetik ve bol aksesuarlı alanlar yaratılabilir. Ayrıca raf ve dolaplara havlu gibi banyo ürünleri de konulabilir. Hem şıklık elde edilir hem de etraf daha düzenli ve derli toplu durur. Banyolar karmaşık görünmez ve kullanmak için daha fazla alan elde edilir. Özellikle dar banyolarda açık raflar kullanarak daha geniş alanlar elde etmek mümkündür.

Banyo Aksesuarları Kullanın

Banyonun daha göz alıcı ve ilgi çekici görünmesini herkes ister. Bu yüzden şık bir banyonun olmazsa olmazı banyo aksesuarlarıdır. Sade banyolara bile doğru aksesuar seçerek şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Banyoda kullanılan sabunluk, lavabo havlulukları, paspas, kokulu mumluklar banyoda ihtiyaç karşılamak ve şık bir görünüm kazandırmak için mükemmel seçimlerdir. Özellikle kokulu mumluklar ile banyo içerisinde özel alanlar oluşturmak mümkündür. Mum ışığı daha loş bir ortam oluşmasına yardımcı olur. Ayrıca güzel kokusu ile her zaman ilgi çeker ve banyonun daha zengin durmasına neden olur. Mum çeşitleri tercih ederken farklı renkler kullanmak daha güzel ve renkli köşeler oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Banyoda Küvet Veya Jakuzi İle Şık Bir Köşe Oluşturun

Banyoda rahat hareket etmek ve ruhen dinlenmek çok önemlidir. Geniş banyolarda şık köşeler için jakuzi tercih edilebilir. Jakuzi kenarında kullanılan mumlar ve diğer aksesuarlar şık bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca jakuzi banyonun daha göz alıcı ve ilgi çekici olmasına neden olur. Jakuzi kenarlarında kokulu ve renkli sabunlar kullanılabilir. Görkemi ve şatafatı sevenler banyolarında kesinlikle jakuzi veya küvet kullanmalıdır.

Şık Köşeler İçin Banyo Kokuları Kullanın

Banyoda güzel kokulara ihtiyaç vardır. Güzel kokan bir banyo kişinin ruhen daha mutlu, sakin hissetmesini sağlar. Ayrıca şık bir banyo köşesinde banyo kokusu kesinlikle yer almalıdır. Hem görüntü hem de güzel kokusu sayesinde banyo kokuları çok sık tercih edilmektedir.

Ayna Kenarlarında Aydınlatma Kullanın

Ayna ve ayna yanında yer alan ürünler ile de kolayca şık bir köşe yaratmak mümkündür. Bunun için ayna seçerken banyonun dekoru oldukça önemlidir. Şık bir köşe ışıksız olmaz. Bu yüzden ayna kenarlarında ufak ve loş ışık yayan aydınlatmalar tercih etmek gerekir. Bu banyonun daha farklı görünmesini ve psikolojik olarak da sizin daha huzurlu görünmenizi sağlayacaktır. Ayna kenarında aydınlatmalar kullanmak aynı zamanda işlevsel bir alan yaratmanıza yardımcı olmuş olur. Seçilen aydınlatmalar kontrol edilebilir olmalıdır. Renk olarak da canlı renkler tercih edilebilir. Ayna etrafına günlük kremler, sabunlar koyarak alanı daha zengin gösterebilirsiniz.

Banyoda Çiçek Kullanın

Banyolarda Şık Köşeler Nasıl Oluşturulur?

Banyoda kullanılan çiçek banyonun daha şık görünmesine yardımcı olur. Çiçekler ile oluşturulmuş güzel bir köşe sizi mutlu eder. Banyoda küçük ve dekor amaçlı birçok çiçek ve bitki türü kullanılabilir. Örneğin küçük kaktüsler lavabo kenarlarında veya raflarda kullanılabilir. Bu bitki türü aynı zamanda radyasyonu çeker ve daha sağlıklı alanlar oluşturmaya da yardımcı olur. Küçük kaktüslerin yanına farklı aksesuarlarda konulabilir. Bu sayede hem doğal hem de yeşilin bol kullanıldığı bir banyo oluşturmuş olursunuz.

Renk Uyumuna Dikkat Ederek Daha Şık Köşelere Sahip Olun

Banyo ve banyoda yer alan eşyalar birbiri ile uyum içinde olursa şık bir banyo oluşturulmuş olur. Bazı renkler birbiri ile çok uyumludur ve birbirlerini tamamlar. Örneğin siyah ve beyaz renkleri uygun şekilde bir arada kullanarak daha şık alanlar yaratılabilir. Gold rengi ve gümüş rengi de birbirini tamamlayan ve yakışan renkler arasında yer alır. Bu renkler banyo köşelerinizi daha estetik ve daha uyumlu gösterecektir.

Duvar Kağıdı Kullanın

Duvar kağıdı kullanarak kötü görünen duvar köşelerini daha şık göstermek mümkündür. Duvarlarda bazen kararma gibi olumsuzluklar meydana gelir. Bunun için banyoya ve tarzınıza uygun duvar kağıdı seçilebilir. Sade ve daha ilgi çekici duvar kağıdı motifleri mevcuttur. Banyoda doğru kullanıldığı taktirde şık köşeler oluşturur. Daha desenli ve çiçekli doğal bir banyo oluşturulabilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR