Ana SayfaDekorasyonBasit ve Etkili 5 Dekorasyon Önerisi

Basit ve Etkili 5 Dekorasyon Önerisi

Basit ve etkili 5 dekorasyon önerisi, pratik yollar ile evlerini daha modern bir hale getirmek isteyen bireylerin incelediği konu başlıkları arasında yer almaktadır. Son zamanlarda aksesuarların ve diğer mobilyaların oldukça pahalı olduğu görülebilmektedir. Bu kadar pahalı olan ürünleri satın almak da çoğu kişinin uygulayabileceği bir adım değildir. Bunun sonucunda da evde yapılabilecek basit fikirler ile daha modern görünüşler elde etmek mümkündür.

Basit ve Etkili 5 Dekorasyon Önerisi
Basit ve Etkili 5 Dekorasyon Önerisi

Birkaç basit fikir veya basit aksesuar önerisi ile değiştirmek istediğiniz ortamları değiştirmeniz oldukça mümkündür. Eviniz için yapacağınız ufak dokunuşlar bulunduğunuz ortamı aniden değiştirecek ve çok daha modern bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bunun için sizlere tavsiye edilen 5 öneri şu şekilde sıralanabilir:

 • Puzzle çerçevelemek
 • Halı dekorasyonu
 • Bibloların yerini değiştirmek
 • Eşyaların yerini değiştirmek
 • Ampul renkleri ile oynamak

Puzzle Çerçevelemek

Evde yapılabilecek dekorasyon fikirleri, pek çok kişinin ilgi duyduğu ve başlıca araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Son zamanlarda adeta hobi haline gelen kendin yap dekorasyon önerileri, oldukça güzel sonuçların ortaya çıkmasına öncülük etmektedir. Pratik adımlar ile oldukça modern ve kullanışlı ürünler elde edilebilmektedir. Bu fikirler arasında yer alan puzzle çerçevelemek de çoğu bireyin uyguladığı veya uygulamayı düşündüğü fikirler arasında yer almaktadır.

Mutfak Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Basit ve Etkili 5 Dekorasyon Önerisi

Yapacağınız 1000 veya daha fazla parçalı puzzle etkinliğini bozmadan saklamanız bu yöntem ile mümkündür. Öncelikle işin uğraştırıcı olan puzzle yapma kısmını tamamlamanız gerekmektedir. Puzzle parçalarını birleştirdikten sonra bu resmi çerçeve içerisine koyup salona veya kendi odanıza asabilirsiniz. Bu sayede emek verdiğiniz bir işi bozmamış olacaksınız hem de mükemmel bir dekorasyon ürünü elde etmiş olacaksınız.

Halı Dekorasyonu

Modern ev dekorasyon fikirleri denildiği zaman akla ilk gelenler arasında, şüphesiz, mobilya ve eşyalar yer almaktadır. Bir evin dekorasyonu, o evin stilini ve moda anlayışını yansıtmaktadır. Bu nedenle mobilya tercihlerinizde daima ileriye dönük tercihler yapmanız veya klasiklerden yana olmanız sizin için artı bir durum olacaktır. Bu fikrinizi halı seçimlerinde de göstermeniz mümkündür.

Hemen hemen bütün evlerde ve hatta her odada bulunan halılar, mobilyalara ve duvar rengine uygun olarak seçilmekte ve çoğu kişi tarafından da önemsenmemektedir. Ancak halılar, bir evin modern durmasına yardımcı olabilecek en öncelikli detaylar arasında yer almaktadır. Halı tercih ederken şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • Deri koltuk kullanılacaksa imitasyon hayvan postu kullanılabilir.
 • Etnik desenli halılar modern görünüm oluşmasına yardımcıdır.
 • Klasik renkler daima kalıcı modern görünümler kazandırır.

Bibloların Yerini Değiştirmek

Basit ve etkili  dekorasyon önerisi arasında bulunan ve aynı zamanda pek çok evde de uygulanan biblo dekorasyonları, başlıca ele alınan dekorasyon konularından birisidir. Son zamanlarda aksesuar seçimlerinde biblo tercih edilmesi bu konu kapsamında yapılan yorumların artmasına yardımcı olmuştur.

Sade bir odanın daha modern görünebilmesi için biblo tercih edebilir ve elinizde bulunan bibloların yerlerini değiştirerek daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Yani bir biblonun 360 derece dönmesi, bu değişikliğe verilebilecek örnekler arasındadır.

Eşyaların Yerini Değiştirmek

Ev dekorasyon fikirleri denildiğinde muhtemelen pek çok kişi eşya yeri değiştirme yöntemini kullanmaktadır. Bir odada yer alan eşyaların yerleri değiştirildiği zaman her seferinde farklı görünümlerin elde edilmesi mümkündür.

Basit bir adım olan eşya yeri değiştirme fikri aynı zamanda sıfır maliyet ile ortaya çıkarabileceğiniz dekorasyon fikirleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte her seferinde bakış açınızı da keşfedebilirsiniz.

Ampul Renkleri ile Oynamak

Evde dekorasyon fikirleri kapsamında ışıklandırmada değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sıkıcı ve standart olan ampul renklerinden kurtularak daha modern ve daha farklı renkler ile odanızı aydınlatabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz renkler;

 • Sarı
 • Kırmızı
 • Yeşil
 • Mor
 • Mavi olabilir.

Aynı zamanda led ışık kullanımı da ortamın daha hoş ve daha modern görünmesine yardımcı olacaktır. Standart veya renkli olmak üzere tercihinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR