Ana SayfaDekorasyonBej Rengi ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Bej Rengi ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Bej rengi, pratikte her türlü iç mekanla uyumlu oldukça evrensel bir renk olarak kabul edilmiştir. Çoğu ev sahibi, sıkıcı olduğu ve ilginç tasarımlar yaratmanın zor olduğunu öne sürerek bu rengi kullanma fikrinden vazgeçmiştir. Doğrusunu söylemek gerekirse aslında iyi bir konseptle bej duvarlar gerçekten büyüleyici görünebilir.

Sizi şaşırtacak birkaç bej rengi dekorasyon fikrine ne dersiniz? Hazırladığımız birkaç ipucunu kullanarak ilham alın ve bej rengini yeniden keşfedin.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej Duvarlar Her Dekorasyon İçin Mükemmeldir

Beyaz ve açık gri gibi bej renk de evlerde ve apartmanlarda oldukça sık rastladığımız bir renk. Çok yönlü olması ise büyük bir avantaj. Nötr bir renk olması sebebiyle mobilya ve dekorasyon arka planı olarak her türlü iç mekan tasarımında pratik bir şekilde kullanılabilir.

Duvarlarınızı bej rengine boyamaya karar verdiğinizde evin iç tasarımı için sayısız olasılık yaratmış olacaksınız. Dekorasyonları zaman zaman değiştirebilirsiniz, tamamen farklı görünecektir. Bu, düşük bütçeli bir çözümdür.

Bej rengini nerelerde kullanabileceğinizi merak ediyor musunuz? Bu renk her türlü iç tasarım için mükemmeldir:

 • Oturma odası
 • Mutfak
 • Yatak odası
 • Banyo
 • Genç odası

İlginçtir ki bej rengi restoran, kafe ve pastanelerde sıkça kullanılmaktadır. Çok sıcak bir ortam yaratmak için mükemmeldir.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej Rengi ile Uyumlu Renkler

Bej rengi, evrenselliği sayesinde diğer tüm renklerle uyumludur. Hem pastel hem de koyu tonlarla mükemmel görünür. Bitki ve çiçek gibi ilginç desenlerle de kolaylıkla kullanılabilir.

Bej rengine en çok hangi renkler yakışır?

 • Yeşil
 • Sarı
 • Koyu mavi
 • Altın
 • Siyah

Bej pratikte her renkle uyumludur ancak bu, bu renklerin tamamını tek bir odada kullanacağınız anlamına gelmiyor. İç mekan için ana bir tema seçmenizi öneriyoruz. Bu sayede ucuz görünmeyeceği konusunda içiniz rahat olacak. Yapacağınız en kötü şey birbirleriyle uyum içinde olmayan çeşitli stilleri tercih etmek olur.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Bej Renk – En Sık Yapılan Hatalar

Bej nötr bir renk olduğu için ev iç tasarımında kullanırken kolay kolay hata yapılmayacağını mı düşünüyorsunuz? Tam tersi. Diğer farklı tonlara benzer şekilde her ne kadar bu durumda daha güçlü renklere kıyasla daha az göze batsa da “işleri berbat edebilirsiniz”.

İç mekanı tamamen bej renkte tasarlamak düşülen en temel hatadır. Çok güzel bir tonda bile olsa duvarlar, zemin, mobilya ve aksesuarların bej olması kesinlikle çok fazla kaçar. Çok çeşitli bej tonları kullanılsa bile daha iyi bir görünüm elde edilemez çünkü nihayetinde hepsi birbirine karışacaktır.

Pek bariz olmayan bir diğer tuzak ise aydınlatmadır. Bej, iç mekanı aydınlatan aydınlık bir tondur. Dolayısıyla pek çok ev sahibi çeşitli ışık kaynakları yerine tek büyük bir lamba kullanmayı tercih ediyor. İşte bu büyük bir hata. Uzmanlar, baskın renk aydınlık olsa da (beyaz gibi) kapsamlı bir aydınlatma sistemi kullanılmasını öneriyor. İç mekanın işlevselliğini artırır, hele ki ileride duvarlarınızı kömür gibi çok koyu bir renge boyamak isterseniz.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Güçlü Ara Renklerle Birlikte Bej Duvar

Eviniz veya dairenizdeki ruhsuzluktan mı sıkıldınız? Bej duvar rengiyle mükemmel uyum sağlayacak güçlü bir ara renk seçerek bu sıkıcılığı ortadan kaldırın. Bunun için en çok hangi renklerin en iyi olduğunu merak ediyor musunuz? Tamamen ne sevdiğinize bağlı.

Soğuk bir bej tonunda karar kıldıysanız fuşya veya çivit mavisi mükemmel bir fikir olabilir. Bu renklerde birkaç aksesuar odaya taze bir hava katacaktır. Küçük iç mekanlar için mükemmel bir çözümdür.

Bu durumda bej duvarlara nasıl canlılık kazandırılır? İlginç görünen bir tablo veya poster seçebilirsiniz. Küçük bir konsollu masa getirip üzerine göz alıcı tonlarda bir çiçek vazosu koyabilirsiniz.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej Renk Boya ve Çevre Dostu Dekorasyon

Doğaya önem mi veriyorsunuz? Ekolojiye ilgi duyuyor ve bu nedenle evinize biraz doğal çevre dostu bir stil mi kazandırmak istiyorsunuz? Bej bunun için mükemmel bir zemindir. Yapmanız gereken tek şey koyu kahve veya yeşil gibi toprak tonlarla eşleştirmek.

Çevre dostu stilde bej duvar fikirleri mi arıyorsunuz? Ahşap kullanın, her formda harika duracaktır. Standardın dışında bir dekorasyon olarak tahta kalas tercih edebilirsiniz. Ahşap resim çerçeveleri ya da başka kültürlerden esinlenen rölyefler de bir o kadar iyi görünecektir.

Ahşap dışında diğer doğal malzemeler de kullanabilirsiniz. Hasır dekorasyonlar veya saksıdaki bitkiler için saksı tutucular tercih edebilirsiniz. Bu sayede odaya biraz doğallık katabilirsiniz.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej ve Çiçekli Desenler, İyi Bir Fikir!

Açık bej rengi çiçek deseniyle harika görünür. Bu durumda temel dekorasyon olarak resim tercih edilebilir – pek çok ev sahibinin başvurduğu standart bir çözümdür. Klasik bir görünüme sahiptir ve pek çok stilde kullanılabilmesi büyük bir avantajdır.

Çiçek duvar resimleri oldukça sıra dışı bir fikirdir, modern tasarımlarda harika durur. Bu durumda bej fon üzerine seçilen desenlerde boyama yapılır. Bu şekilde boyanan çiçekler gerçekten etkileyici bir görünüme sahiptir.

Bej duvarlar ilginç aydınlatmalarla da canlandırılabilir. Montaj parçası çiçekli bir lamba seçin.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Altın ve Bej Renkte Duvar

Zarif görünen bej duvarlarınıza biraz canlılık katmak ister misiniz? Eğer öyleyse altın rengi aksesuarlar mükemmel bir fikir. Tasarladığınız iç mekânın tipine göre aksesuarlar seçeceksiniz.

Bej renginde bir hol size pek çok fırsat sunar. Altın rengini şu parçalarda kullanabilirsiniz:

 • Resim çerçeveleri
 • Ayna çerçevesi
 • Anahtarlıklar
 • Lambalar
 • Uzun şamdanlar
 • Rölyefler
 • Posterler
 • Saatler
 • Öteberi koymak için metal raflar

Sayısız seçenek mevcut. Bu unsurlardan bazıları oturma odası veya yatak odası gibi diğer mekanlarda da kullanılabilir.

Bej rengindeki holünüzü altın rengi aksesuarlarla değiştirmek istiyor ve düşük bütçeli çözümler mi arıyorsunuz? Kolayı var! Elinizdeki aksesuarları altın renginde sprey boyayla boyayın. Birkaç dakikanızı alır. Kullandığınız ürüne bağlı olarak boyadığınız aksesuarların en az 48 saat kurumaya bırakılması gerektiğini unutmayın.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej Renk Boya ve Lacivert Dekorasyon Kullanımı

Deniz stilinde bej duvar fikirleri mi arıyorsunuz? Onları lacivertle kombinleyin – bu durumda en iyi çözüm bu! İç mekâna biraz karakter kazandırmak için çok fazla şey yapmanıza gerek yok.

Önceki fikirler gibi temel dekor olarak poster ve resim kullanabilirsiniz. Tek seçenek bu mu? Lacivert ve bej duvar kâğıtları gitgide popüler hale gelen bir çözüm olmaya başladı. Duvarların birinde bu türden bir malzeme olması diğer tüm evlerde gördüğümüz standart seçeneklerden tamamen farklı bir şey olacaktır.

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej Ne Renktir?

Bej rengi, elde etmek istediğiniz sonuca göre doğru oranlarda karıştırılmış beyaz ve kahverengi renklerden oluşur. Soğuk ve sıcak tonlarda olabilir. Bej evrensel ve çoğu uygulamada nötr bir renktir.

Bej renginin bir tonu olan kum beji rengi ile ilgili içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz. https://evterapisi.com/kum-beji-rengi-ile-ev-dekorasyonu/

Bej Rengi Ev Dekorasyonu Örnekleri

Bej rengi kullanılarak yapılmış birbirinden güzel ev dekorasyonu örneklerini aşağıda beğeninize sunuyoruz. Siz en çok hangisini beğendiniz?

Evde Bej Rengi Kullanımı

Evde Bej Rengi Kullanımı

Evde Bej Rengi Kullanımı

Evde Bej Rengi Kullanımı

Evde Bej Rengi Kullanımı

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Bej Rengi Ev Dekorasyonu

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR