Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriBeyaz Eşya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Beyaz Eşya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Beyaz eşyalar, günümüzde hemen hemen herkesin evinde ve iş yerinde bulunan çok amaçlı makinelerdir. Her beyaz eşyanın görevi farklıdır ve günlük işlerde oldukça kolaylık sağlar.

Özellikle yeni evlenecek olanlar veya evlerindeki beyaz eşyaları yenileriyle değiştirmek isteyenler beyaz eşya seçimi konusunda fazlasıyla araştırmacı davranırlar. Bunun sebebi ise beyaz eşyalar; fiyatından işlevine, mobilyalara uyumundan kapladıkları yere kadar değişiklik gösterir.

İnsanlar ihtiyaç duydukları modelde alışveriş yaparak uzun seneler boyunca beyaz eşyalarını kullanabilmekteler.

Teknolojinin sürekli ilerlemesi ile beyaz eşyaların özellikleri de sık sık değişim gösteriyor. Örneğin 10 yıl önce piyasada olan bir beyaz eşya ile şu an piyasada bulunan aynı özellik taşımıyor. Eklenen yeni özellikler insanların daha çok dikkatini çekerek beyaz eşya seçimi konusunda onları oldukça düşündürüyor.

Beyaz eşya seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler ise öncelikle tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Evinizde eksik olan eşyaları belirledikten sonra istediğiniz özelliklere uygun olan ürünlere bakabilirsiniz.

Örneğin bütçeniz neyi karşılar veya kullanmak istediğiniz alan dar mı? Bu gibi sorulara yanıt aldıktan sonra eşya seçimini kolaylıkla yapmanız mümkün.

Beyaz Eşya Seçiminde Püf Noktalar Nelerdir?

Size oldukça fayda sağlayacak olan beyaz eşya seçiminin püf noktaları, cevap aradığınız tüm soruları yanıtlayacak niteliktedir. Öncellikle evinizin ihtiyacı olan modellere bakmanızda fayda vardır.

Size ve ihtiyacınıza uygun olmayan bir beyaz eşya seçimi yanlış olacaktır. Alacağınız beyaz eşyanın hacmi dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. Eşyanın konacağı yerin ölçülerini önceden belirlemiş olmanız gerekir.

Alacağınız cihazın enerji harcama miktarı da dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. A’dan F’ye kadar sınıflandırılan enerji seviyeleri vardır. A sınıfı bu gruplar içerisinde en çok tercih edilendir çünkü ihtiyaç duyulan performansı minimum enerji tüketerek sağlayan en verimli sınıftır.

Ayrıca beyaz eşya seçerken fiyat konusu sizin için ikinci planda kalmalıdır. Önceliğiniz cihazın ne kadar verimli olup olmadığıdır.

Alacağınız beyaz eşyaları teknik desteği olan markalardan seçmeye özen göstermelisiniz. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir problemde irtibata geçebileceğiniz ve size yardım edebilecek kişiler olup olmaması dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli noktadır.

Beyaz Eşya - Bulaşık Makinesi

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulaşık makinesi, her evin olmazsa olmazı olan ve kalabalık ailelerin oldukça işine yarayan bir üründür. Bulaşık makinesi alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Öncelikle alacağınız makinenin çok programlı olmasından ziyade sizin işinize yarayacak programları içermesine dikkat etmelisiniz.

Ayrıca yine aldığınız makinenin iç kısmının geniş olup olmamasına dikkat edin. Tencere vb. gibi büyük eşyaların temiz yıkanabilmesi için zorlamadan sığdırabilmeniz gerekir.

Tabaklarınızı rahatlıkla yerleştirebilmek için çatal-bıçak sepetinin yer değiştirebilen türden olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Ayrıca bulaşık makinelerinin A, A+, A++ enerji sınıflarından olmalıdır. Böylelikle hem bulaşıklarınız yıkanmış olur hem de enerjiden tasarruf etmiş olursunuz.

Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aynı programlara sahip başka bulaşık makinesi modellerine de bakabilirsiniz. Doğru bir tercih yapmak için birçok ürünü kıyaslamanızda fayda olacaktır.

Beyaz Eşya - Çamaşır Makinesi

Çamaşır Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir evin çok ihtiyaç duyduğu şey çamaşır makinesidir. Eski zamanlarda oldukça fazla vakit alan bu iş günümüzde çamaşır makineleri sayesinde hem zahmetsiz hem de daha az zamanda olmaya başlamıştır.

Yeni evli olanlar veya mevcut cihazlarını değiştirmek isteyenlerin çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken konulara hakim olmalıdır. Öncelikle seçeceğiniz makinede hızlı yıkama ve ön yıkama programlarının olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca ihtiyacınız olan kapasite ve sıkma devri de dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konudur.

Ayrıca almak istediğiniz çamaşır makinesinin deterjan bölümü sağlam olmalıdır. Su sızdırıp sızdırmadığını veya deterjan kalıntısının kalıp kalmadığını kontrol ederek tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Eğer makineyi aldıktan sonra herhangi bir problem ile karşılaşacağınızı düşünüyorsanız teknik destek alabileceğiniz markalardan alışveriş yapmalısınız. Aksi takdirde sizi zora sokabilecek durumlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Ailedeki kişi sayısında göre tercih edebileceğiniz çamaşır makineleri vardır. Örneğin 4 kişilik bir aile için 7 kg kapasiteli çamaşır makineleri yeterli olur. Ancak kalabalık bir aile iseniz son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan 8-10 kg kapasiteli çamaşır makineleri sizin için yeterlidir.

Beyaz Eşya - Çift Kapılı Buzdolabı

Buzdolabı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yiyeceklerinizi en sağlıklı saklayabileceğiniz yer buzdolabıdır. Her evde bulunan ve en çok ihtiyaç duyulan bir üründür. Buzdolabı alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ise bu ürüne ihtiyaç duyan kişilerin sıkça araştırdığı bir sorudur.

Özellikle buzdolabı alırken ilk dikkat edeceğiniz konu saklama süresidir. Örneğin herhangi bir elektrik kesintisinde sorun yaşamak istemiyorsanız buzdolabı seçerken bu konuyu es geçmemelisiniz.

Çünkü buzdolabı içerisinde çabuk bozulmaya meyilli gıdalar bulunabilir; uzun süreli elektrik kesintilerinde buzdolabınız bu yiyecekleri korumaya devam etmelidir. Ayrıca alacağınız ürünün geniş raflara sahip olduğundan emin olmalısınız. Böylelikle gıdalarınızı yerleştirirken zorluk yaşamazsınız.

Buzdolabınızı seçerken garanti süresine ve servis koşullarının kaliteli olmasına da dikkat etmeniz gerekir. İleride karşılaşabileceğiniz problemler olursa garanti süresinden faydalanarak buzdolabınızı servise gönderip tamir işleminin yapılmasını talep edebilirsiniz.

Ayrıca yine buzdolabı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken nokta dış ve iç yüzeylerinin paslanmaz çelik ile kaplı olmasından emin olmaktır.

Beyaz Eşya - Ankastre Fırın

Fırın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lezzetli yemekler için tercih edilen fırınlar günümüzde herkesin evinde bulunan pratik bir makinedir. Fakat fırın alırken dikkat edilmesi gerekenler olduğu için alışverişinizden önce birkaç nokta konusunda dikkatli olmalısınız.

Öncelikle iyi bir fırın seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kolay temizlenebilir olmasıdır. Zorlu yemekler yapıldığında inatçı lekeler fırınınıza damlayabilir. Ancak günümüzde kolay temizlenebilen fırınlar olmasından ötürü zahmetli bir işlem yapmış olmayacaksınız.

Ayrıca fırın seçimlerinizin cam kapalı olmasına özen gösterin. Çünkü cam kapaklı fırınlar yemekleriniz veya tatlılarınız pişerken ısı kaybını önleyerek pişme işlemini daha kısa sürede tamamlar. Bu da fazla elektrik harcamamanıza neden olarak tasarruf etmenizi sağlar.

Fırında pişireceğiniz ürünlerin eşit miktarda ısı almasını istiyorsanız turbo fırınları tercih etmenizde fayda var. Eşit pişmeyen bir yemek veya tatlı istediğiniz sonucu almanıza engel olabilir.

Fakat turbo fırın seçtiğiniz zaman yemekleriniz eşit miktarda ve daha güzel pişecektir. Ayrıca alacağınız fırının ısı yalıtımının iyi yapılmış olmasına dikkat etmenizde de yarar vardır.

Elektrik Süpürgesi

Elektrikli Süpürge Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Çok uzun zamandan beri birçok elektrikli süpürge modeli ile karşılaşmış olabilirsiniz. Günümüz teknolojisi ile geliştirilen ve artık ev işlerini çok daha pratik yoldan yapmanızı sağlayacak yeni nesil elektrikli süpürgeler mevcut. Peki, elektrikli süpürge alınırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Özellikle süpürge alırken makinenin emiş gücüne ve dışarı yaydığı ses düzeyine dikkat etmelisiniz. Güçlü vakumlama özelliği olan ve aynı zamanda sessiz çalışan elektrikli süpürgeler tercih edeceğiniz düzeyde olabilir.

Ayrıca süpürgeler çok çabuk bozulan ürünler arasında olduğu için parçalarının kolay bulunabilir olmasına da dikkat etmelisiniz.

Temizliğinizi kolaylaştırmak için süpürge torbalarının kolay değiştirilebilir özellikte olmasına özen göstermelisiniz ve yine temizlik anında zorluk yaşamamak için küçük gövdeli süpürgeler de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca kalabalık bir aile iseniz toz torbalı süpürgeler biraz bütçenizi aşabilir. Bunu yerine hazneli süpürgeler de tercih edebilirsiniz.

Alacağınız süpürgenin hepa filtresi olmalıdır. Bu filtre temizlik anında toz kaçmasını önlemeye yardımcı olur.

Aynı zamanda su filtreli bir süpürge almayı düşünüyorsanız bu büyük ev temizliklerinde sizin için avantajlı olacaktır. Ancak kısa süreli bir temizlik yapacaksanız su filtreli süpürgeler pek size göre olmayabilir.

İşlerinizi daha da kolaylaştırmak adına robot süpürge almayı düşünebilirsiniz. Robot süpürgeler ile ilgili detaylı bilgi verdiğimiz Robot Süpürge Alacaklara Tavsiyeler ve En İyi Robot Süpürge Modelleri ve Özellikleri (Uygun Fiyatlı) başlıklı yazılarımıza göz atmanız faydalı olacaktır.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR