Ana SayfaHome OfisHome Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Tarzınızdan ödün vermeksizin istediğiniz özelliklere sahip her boyutta çalışma masası bulmanız mümkündür. Günümüzde genellikle home ofislerde tercih edilen çalışma masaları ise bir başka çarpıcılıkta! Home ofisiniz, pekâlâ rahat rahat çalışmanız için oluşturulmuş ferah bir oda, gardırobunuzun bir köşesini oyarak biçimlendirdiğiniz bir niş veya yatak odanızda bir köşe olabilir.

Home Ofisin Olmazsa Olmazları

  • Depolama Alanı – Home ofisiniz bir gardıroptan ibaretse bile depolama alanına yönelik çözümler bu alan için bir hayli gereklidir. Derli toplu bir rafın üzerine koyabileceğiniz şık kutular kâğıtların, dosyaların ve çeşitli araç gerecin muhafaza edilmesi için idealdir.
  • Aydınlatma– Seçtiğiniz aydınlatmanın çalışma alanınıza uygun olması elzemdir. Tavana asabileceğiniz bir aydınlatmaya ek olarak bir masa lambası tercih etmek üretkenliğinizi artırıp bu alanı düzenli tutmanızı sağlayacaktır.
  • Rahat Bir Çalışma Koltuğu– Çalışma masanızda saatler geçirecekseniz çalışma koltuğunuz rahat olmalıdır. Şık görünmesi başlı başına yeterli değildir; çalışma koltuğunuzun konforlu olması da gerekir.
  • Kişiselleştirilmiş Dekorasyon – Evde çalışmanın güzel yanı etrafınızda sevdiğiniz şeylerin olmasıdır. Home ofisinizi sizi mutlu eden parçalarla dekore etmekten çekinmeyin.

Home ofisinizin bu olmazsa olmaz bileşenlerini tamamladığınıza göre şimdi sıra bir çalışma masası seçmeye gelmiş demektir. Çalışma masanız home ofisinizin atmosferini belirleyecektir, bu nedenle onu, aklınızdaki tarza göre seçmelisiniz. Home ofisiniz sizin kişisel alanınızdır, bu yüzden, alanınızın bu en önemli mobilyası kendi tarzınızı yansıtmalı.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Klasik Tarzdaki Renkli Çalışma Masası

Campaign tarzı, iç mekân tasarımındaki yerini yüzyıllardır koruyor. Bu ikonik tarza getirilen yeni soluk ise canlı renk dokunuşları ile sağlanıyor. Klasik bir dekorasyon tarzının taptaze ve yepyeni renklerle olan bu heyecan verici buluşması, home ofisinize üretkenlik havalarının estiği havalı bir iş yeri atmosferi katacaktır.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Zarafet Timsali Parlak Altın Masa

Parlak altın mobilyaların ve bu malzemeyle yapılan vurguların zarifliği, günümüzün dekorasyonunu ele geçirmiş durumda. Son moda modeller arasından tercih edeceğiniz home ofisinizdeki çalışma masanızla siz de kişisel tarzınızı konuşturabilirsiniz. Karanlık ofisler için metal cilalı mobilyalar idealdir; zira bu mobilyalar odanızdaki ışığın yansımasına katkı sağlayacaktır.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Küçük Alanların Kurtarıcısı Olan Şık Masa

Pudra pembesi renkteki bu sevimli çalışma masasına gönül kaptırmamak elimizde değil! Audrey modeli bu mini çalışma masası küçük home ofisler için ideal olmakla birlikte dar bir antrede konsol olarak kullanmak için de oldukça şık. Şayet evinizde alan sıkıntısı yaşıyorsanız çift amaçlı olarak kullanılabilecek, tarz sahibi küçük mobilyalar tercih edebilirsiniz.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Bu Çalışma Masası Sahil Temalı Home Ofisler İçin Biçilmiş Kaftan!

Evde çalışmak size her zaman tatildeymişsiniz hissi vermez. Gelin görün ki, doğru dekorasyon tarzıyla evinizde sahil havası yakalamanız yine de mümkündür. Dingin bir home ofis tasarlamak için tercih edebileceğiniz sahil teması, açık renk ahşap bir çalışma masası ve cilalı metal dokunuşlar ile hiç de imkânsız değil!

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Dar Alanlarda Mucizevi Bir Şekilde Yer Kazandıran Çalışma Masası

Çalışma masası koymak için fazla alana sahip değilseniz yaratıcı düşünmenin zamanı gelmiş de geçiyor bile! Çekmece tarzı masalar, oturma odanıza ya da yatak odanıza sığdırmak zorunda kaldığınız çalışma alanınız için akıllıca bir çözümdür. Yukarıdaki raf sistemli çalışma masası fazladan depolama alanı imkânı sunan bir model. Yine de, şayet çalışma masanız evin diğer üyeleriyle paylaştığınız bir odada yer alıyorsa dağınıklığı gizlemek adına dekoratif kutular kullanmanızda yarar var.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Sade Şıklık

Küçük bir çalışma masasının sizin için yeterli olacağını düşünüyor fakat aynı zamanda odanızda fazla eşya istemiyorsanız görsel ağırlığı az olan sade bir model tercih edebilirsiniz. Açık renkler, ince ayaklı modeller ve modern bir tarz, çoğu dekorasyon stiline mükemmel bir şekilde uyum sağlar.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Mid-Century Tarzını Yansıtan Modern Masa

Mid-century adlı modern mimari tarz, çağdaş dekorasyonla eşsiz bir ahenk yakalıyor. Net çizgileri ve detayları barındıran bu tarzın neden on yıldan fazla süredir halen popüler olduğunu anlamak hiç de zor değil. Home ofisinizin tamamını mid-century tarzında dekore etmeniz elbette ki gerekmiyor (bize göre öylesi de oldukça hoş, tabii). Yine de, Vanwagoner modeli çalışma masası gibi dekorasyonun altına imzasını atan bir parça her oda için muhteşem bir odak noktası teşkil edecektir.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Göz Kamaştıran Detaylara Sahip Asil Masa

Sade mobilyalar iyidir, hoştur da, bazen home ofisinizin biraz şatafata ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz. Böylesi durumlarda en iyisi, keskin hatlarıyla büyüleyen akrilik, parlak altın veya lake cilalı bir çalışma masası tercih etmektir.

Home Ofisiniz İçin Çalışma Masası Modelleri

Çalışma Masası mı Makyaj Masası mı? Karar Vermek Zor!

Home ofisinizde tercih ettiğiniz çalışma masanız aslında makyaj masanız mı? Sır açığa çıkmış durumda! Birbirinden güzel yazı masalarının çoğu artık birer makyaj masası. Küçük sevimli bir yazı masasının cazibesine kim karşı koyabilir ki? Şayet çalışma masanızı makyaj masasına dönüştürmeye niyetliyseniz ya da yalnızca home ofisiniz için çarpıcı bir parça arayışındaysanız aynalı modellerin bir numara olduğunu aklınızdan çıkarmayın!

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR