Ana SayfaEv TurlarıMadrid'deki Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi

Madrid’deki Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi

Eskiden sıkıcı bir tavan arası olan bu çatı katı dairesi, yeni ve sofistike haline tasarımcı Jorge Varela sayesinde kavuşmuş. Yenilendikten sonra ferah bir yaşam alanına dönüşen bu dairede açık konsept yerleşim düzeni hakim. İspanya, Madrid’de yer alan bu özel dairenin yenilenmesi ile ilgili pek çok fikir değerlendirilmiş. Bunlardan biri, ev sahibinin yaşam tarzı için daha uygun ve pratik bir yerleşim düzeni tasarlamakmış. Ev sahibi, evin tasarımcısı Varela’nın ta kendisi! Projeyle ilgili iki öncelik belirlenmiş. Biri, gereksiz kısımları komple iptal etmekmiş. Diğeri ise evin her köşesini doğal ışıkla buluşturmak…

Yalnızca 80 metrekarelik bir alana sahip olan bu evde tasarımcı, kullanabileceği her alanı değerlendirmek istemiş. Bu maksatla duvarlara yatay pencereler eklenmiş. Renkler ve malzemeler yardımıyla da mevcut alan bütüncül hale getirilmiş. Yenilemenin ardından o sıkıcı tavan arası, açık konsept oturma odası, yemek odası, mutfak ve çalışma odasını kapsayan bir daireye dönüştürülmüş. Dairenin ayrıca şehrin boğuculuğunu geride bırakmak için ideal olan bir terası var. Yatak odasına eklenen ara duvar, onu yemek odasından ve banyodan ayırarak bağımsız hale getiriyor. Evin tamamında koyu renk ahşap parkeler tercih edilmiş. Sade bir görünümü garantileyen bu tercih, beyaz duvarlarla da kontrast yaratmış. Kırmızı halıların evin bölümlerini hoş bir tarzda biçimlendirdiği görülüyor. Bu halıların eve görsel çekicilik, doku ve renk kattığı da muhakkak.

Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi

Çalışma alanının artırılması için hem çalışma odasına hem de yatak odasına raflar eklendiği görülüyor. Böylesi, tüm alanları ıvır zıvırla doldurmaktan çok daha etkili olmuş. Evin genelinde sarkıt lamba tercih edilmiş. Yemek odasında ise bunun yerine minimalist tarzda spot lambalar kullanılmış. Açık konsept oturma odası bölümüne dahil edilen yatak odası, evin geneline uyum sağlayacak şekilde dekore edilmiş. Yatağın hemen yanına ise kırmızı bir halı serilmiş. Yatak odasına geçilen taraftaki basamak bu alanın belirgin olmasını ve daha yüksekte yer almasını sağlıyor. Yatak başlığı olarak tasarlanan altın pano, odanın dekorasyonuna sofistike bir dokunuş katıyor.

Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi

Parlak renklerde tercih edilmiş olan halılar, eve hoş bir boyut ve canlılık veriyor. Sade ama şık mobilyalar ise ortamı konforlu hale getiriyor. Böylece, evde, minimal ve duru bir hava esiyor. Sizin yenilenen bu çatı katı dairesiyle ilgili görüşleriniz neler? Yorum bölümüne bekleriz!

Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi

Tasarımcı, terası kullanışlı hale getirerek onu şehrin büyüsüyle buluşturmak istemiş. Tik ağacından yapılma sehpalarla zenginleşen bu alana çeşitli küçük ağaçlar, bitkiler ve çiçekler soluk katıyor. Bu yeşil dokunuş, sürgülü cam kapılar sayesinde banyoya kadar uzanıyor.

Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi  Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi  Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi  Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi  Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi  Tarz Sahibi Çatı Katı Dairesi

Kaynak: One Kindesign

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR