Ana SayfaÇiçekÇocuklar İçin Güvenli Çiçekler

Çocuklar İçin Güvenli Çiçekler

Ev dekorasyonunun en “canlı” unsurlarından birisi de çiçekler. Yalnızca dekor değiller, aynı zamanda havayı temizliyor, bizimle birlikte yaşıyorlar. Bazı çiçekler, çocuklarımız ve hayvanlarımız için toksik barındırabiliyor. Bu yazımızda çocuklar ve hayvanlar için güvenli çiçekleri inceledik. Keyifli okumalar dileriz.

Boston Eğrelti Otu (Nephrolepis Exaltata)

Bazı eğrelti otları zehir taşımaktadır. Ancak Boston Eğrelti otu hem güvenli hem de kedilerinizin oyunları için oldukça elverişlidir. Ayrıca yemeleri durumunda da zararsız olacaklardır.

Yılbaşı Kaktüsü

Yılbaşı Kaktüsü (Schlumbergera)

Kaktüsgiller ailesinde yer alan yılbaşı çiçeği kolay bakımıyla ailenize de kolayca uyum sağlayabilecektir. Kedileriniz, köpekleriniz ve çocuklarınızın yanına yaklaşmasından endişe duymanıza gerek kalmayacağınız bu bitkinin yayılımı kolay olduğu için, yıl boyunca yeni yıl hediyesi alıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Aşkın Gözyaşları Çiçeği

Aşkın Gözyaşları Çiçeği (Echeveria Glauca)

İsmini ressam ve botanikçi olan Atanasio Echeveria’dan alan bu bitki mavimsi bir renk ve çiçek benzeri bir şekle sahiptir. Bol miktarda ışığı tercih ettiği için birlikte güneşlenebileceğiniz romantik bir ev bitkisine sahip olursunuz. Yapraklarının diplerini ara sıra kontrol ederseniz minik Echeverialarla da karşılaşabilirsiniz. 

Menekşe

Menekşe

Menekşeler hepimizin aşina olduğu bitkiler. Yenilebilir olarak kategorilendirilmemiş olsalar bile zehirli özellik taşımamaktadır. Onlardan da korkmanıza gerek yok. 

Dua Çiçeği Bakımı ve Çoğaltılması

Dua Çiçeği (Maranta Leuconeura)

Elips biçiminde yapraklarla süslenmiş dua çiçeği, zümrüt yeşili rengiyle yine güvenebileceğiniz ev bitkileri listemize giriyor.

Mum Çiçeği (Hoya Carnosa)

Parlak ışığı tercih eden bu bitki küçük yıldız şeklinde çiçekleriyle büyüleyici bir görüntüye sahiptir. Pembenin çeşitli tonlarını ve tatlı kokusunu güvenle evinize taşıyabilirsiniz.

Dağ Palmiyesi

Dağ Palmiyesi (Chamaedorea Elegans)

Az bir bakım gerektiren bu palmiye, çocuklarınız ve evcil hayvanlarınızın sağlığını riske atmıyor ve onlar için ayırdığınız zamandan da çalmıyor. İnce yapraklarıyla sizleri yağmur ormanında gibi hissettiren Dağ Palmiyesi, gölgeli ve yarım gölgeli bir konumda keyifle büyüyecektir.

Fesleğen

Mutfakta veya diğer odalarda hoş kokusu ve yenilebilir özelliğiyle yetiştirebileceğiniz bu bitki, kedi ve köpekleriniz onları atıştırdığında sorun olmayacaktır.

Bitkileri sadece eviniz için değil bahçeniz için de dekorasyonun tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz. Bahçeniz İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımız https://evterapisi.com/bahceniz-icin-dekorasyon-fikirleri/ size fikir verecektir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR