Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriÇöp Poşeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çöp Poşeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Satın alacağınız çöp poşetinin türü atıkları ne şekilde bertaraf etmeniz gerektiğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel etiketleri taşıyan en ucuz poşetler de isim yapmış markaların ürettiği bazı poşetler kadar iyi olabiliyor.

Birkaç ekstra özellik için marka adına çok daha fazla para ödüyor olabilirsiniz. Örneğin, büzmeli torba, kulplu çöp poşeti, kokulu çöp torbası ya da diğer pek çok çeşitte poşet satın alabilirsiniz.

Çevreci açıdan bakıldığında, tüketiciler, geri dönüştürülebilen ve standart plastik poşetlere çok benzer çöp poşetlerini satın almayı düşünmelidir. Bunlar genellikle mısırdan yapılır, pek çok boyu bulunur ve 30-60 gün gibi kısa bir sürede kompost haline gelir.

Çöp Poşeti

Kompost malzemesi ya da bahçe atıkları için poşet arıyorsanız bunlar kesinlikle çok değerli bir seçenektir. Çünkü atıklarınızı poşet içinde attığınızda kompost sürecini engellemeyeceği için içiniz rahat olur.

Daha çevre dostu seçenekler biraz daha pahalı olabiliyor. Doğada parçalanmayan ucuz plastik torbalara takılıp kalmak yerine daha fazla kişi bu poşetlerden satın alırsa talep artar ve bu yüksek fiyatlar düşebilir.

Malzemesi ne olursa olsun, daima ihtiyaçlarınız için en uygun çöp poşetlerini satın almayı düşünmelisiniz. Örneğin, çöp kovasına geçirilen türden poşetlere bakıyorsanız çöp kovanızın boyutlarını düşünüp üzerine tam uyacak boyda bir poşet seçin.

Çok küçük çöp poşetleri ya da çöp kovası poşetleri daima bir sorundur. Çöp kovanız kirlenir ya da kovanızı tam kapasite kullanamazsınız. Çok büyük bir poşet alırsanız çok fazla miktarda plastik israfı yapmış olursunuz.

Çöp torbanızın hangi ihtiyaçları karşılaması gerektiğini de değerlendirin. Ağır şeyler atmayı planlıyorsanız kolay delinen bir poşet istemezsiniz. Dayanıklı ya da ekstra güçlü çöp torbalarını satın alın ki çöpü kaldırdığınızda poşetin altı delinip çöpleriniz yerlere saçılmasın. Mutfağınızda kullandığınız kağıt havlular gibi daha hafif şeyler için dayanıklı olanlara ihtiyacınız olmayacaktır.

Çöp Poşeti

Çöpe dokunmaktan nefret ediyorsanız, kulplu ve hatta daha da güzeli büzgülü çöp poşetlerine bakmalısınız. Bunlar, ağzına kadar dolu olmadığı müddetçe çöplere dokunmadan taşımanızı sağlar. Düz çöp poşetlerinden biraz daha maliyetli olabilir ama buna değebilir.

Çöp poşetlerini BİM, A101 ve Şok gibi uygun fiyatlı marketlerden toplu olarak satın aldığınızda tasarruf edebileceğinizi unutmayın. Tek seferde yüzlerce poşet satın alabilir ve böylece sık sık alışverişe çıkmak zorunda kalmazsınız. Ancak ihtiyaçlarınıza uygun olduklarından emin olmak için ilk seferde az bir miktar satın alın. Çok miktarda satın alır ve istediğiniz gibi çıkmazsa kalanlar hiçbir işinize yaramayacaktır.

Daha fazla alışveriş önerisi için Alışveriş Önerileri kategorimize bakabilirsiniz. https://evterapisi.com/alisveris-onerileri/

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR