Ana SayfaBalkonDar ve Uzun Balkon Dekorasyonu

Dar ve Uzun Balkon Dekorasyonu

Her evin en ferah alanı olarak kabul edilen yerlerin başında balkon geliyor. Bu durum aslında sadece ev için değil tüm kapalı mekanlar için geçerli olan bir şeydir. Balkon olan mekan ne kadar kapalı olsa da dışarı çıkmadan eviniz ya da iş yeriniz sınırları içerisinde nefes almanızı sağlıyor. Bir evde balkon bulunması son derece önemlidir.

Ancak genel olarak kapalı mekanlarda yapılan balkonların alanı oldukça sınırlı olabiliyor. Genel balkon modeli olarak bilinen dar ve uzun balkonları dekore etmek ya da birden fazla kişi için kullanışlı hale getirmek oldukça zor olabiliyor. Ancak dar ve uzun balkon dekorasyonu ile ilgili işinize yarayacak tüm bilgilere bu yazıda ulaşabiliyorsunuz.

Evinizde bulunan balkon dar ve uzunsa bu balkonu kullanışlı hale getirecek dekorasyon ürünlerinden faydalanabiliyorsunuz. Her ne kadar zor gibi görünse de dar ve uzun balkonlarınızı kullanılabilir ve yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken balkonlarla ilgili dekorasyon fikirlerine göz atmanız yeterli oluyor.

Balkon Nedir?

Dar ve Uzun Balkon Dekorasyonu

Her kapalın mekanda bulunması gereken alanların başında balkon geliyor. Genel olarak balkonlar oldukça küçük bir alan olduğu için daha çok kullanılmayan eşyalar ya da bir sandalye konuluyor. Ancak balkonların büyüklüğü her mekanda farklı olabiliyor. Genel olarak her evde balkon bulunması gerekiyor.

Ancak bazı evlerde ne yazık ki balkon bulunmuyor ya da var olan balkon herhangi bir oda ile birleştiriliyor. Bir evde balkon olması o evde yaşayan kişilerin dışarı çıkmadan açık havada oturması ve yemek yemesi için oldukça önemli olabiliyor. Balkonlarınızın daha küçük alana sahip olduğunu düşünüyorsanız bu yazıda yer alan dekorasyon önerilerine bakmanız yeterli oluyor.

Balkon Nasıl Kullanılır?

Balkon kullanımı konusunda ne yazık ki birçok kişi bilgisiz durumda oluyor. Balkonun küçük ve dar olması kullanımını kısıtladığı için daha çok işe yaramayan eşyalar burada bulunuyor. Ancak balkon kullanımı konusunda birkaç ufak bilgiye sahip olarak oldukça dekoratif ve kullanışlı bir balkona sahip olabiliyorsunuz. Balkonlar açık alanlar olduğu için bir masa ve birkaç sandalye ile oturulacak bir yer haline getirilebiliyor. Balkon kullanımı konusunda dekorasyon önerilerini dikkate alarak bir düzen oluşturabilirsiniz.

Dar ve Uzun Balkonların Kullanımı

Dar ve uzun balkonların kullanımı gerçekten oldukça zor olabiliyor. Dar ve uzun bir balkona sahipseniz bu alanı kullanışlı hale getirmenin yollarını arayabilirsiniz. Dar ve uzun olan ve sizin için oldukça kullanışsız olan bu alanları ufak birkaç dekorasyon önerisiyle kullanışlı bir hale getirmeniz mümkün oluyor.

Dar ve uzun balkonunuzu kullanışlı hale getirmenin en doğru yolu uygun dekoratif ürünleri kullanmak ile oluyor. Alan dar ve uzun olduğu için daha çok katlanabilir yapıdaki dekorasyon ürünlerinin tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Dar ve uzun mutfaklarınızı duvara monte edilen ve açılır kapanır özelliğe sahip olan ürünleri kullanarak daha kullanışlı bir hale getirebiliyorsunuz.

Dar Balkonlarınızı Kullanışlı Yapmanın Yolları

Bir alanın dar olması o alanın kullanımını kısıtlayan şeylerin başında geliyor. Dar balkonlar içinde aynı durum geçerli oluyor. Balkonunuz dar ve uzun bir alana sahipse bu alanı birkaç küçük dekorasyon işlemi ile oldukça kullanışlı hale getirebiliyorsunuz.

Bunun için yapmanız gereken şeyler şunlardır:

  • Açılıp kapanır masa
  • Duvara monte eşyalar
  • Uzun ve dar oturma grubu
  • Duvara monte kitaplık
  • Balkon duvarına yapay çiçekler
  • Askılı doğal çiçekler
  • Açık renk aydınlatıcı

Tüm bu maddelerde yer alan dekorasyon ürünlerini kullanarak dar ve uzun olan balkonlarınızda birden fazla kişinin bir arada oturabileceği bir balkon haline getirebilmeniz mümkün oluyor.

Dar ve Uzun Balkonda Aksesuar Kullanımı

Dar ve Uzun Balkon Dekorasyonu

Her mekanda aksesuar kullanımı oldukça önemli oluyor. Bir mekanda aksesuar kullanılması o mekanın daha canlı ve yaşanılabilir bir ortam olduğunu gözler önüne sermeye yetiyor. Genel olarak balkonlarda pek fazla eşya kullanılmazken birde aksesuar kullanımına pek çok kişi sıcak bakmıyor.

Ancak dar ve uzun balkonlarda aksesuar kullanımı mekana farklı bir hava katmayı sağlıyor. Dar balkonlarınızda aksesuar kullanmak isterseniz bunu duvara monte edilen rafların üzerinde duran küçük objelerden yana kullanmanız daha doğru oluyor. Balkonlarda daha çok çiçek kullanımı uygun olduğu için saksıda yapay ya da doğal çiçek ve bitkileri aksesuar olarak kullanmanız daha uygun oluyor.

Uzun Balkonların Kullanımı

Uzun balkonlara sahip pek çok kişi alanın uzun olmasına rağmen dar olduğu için kullanışlı olmadığını düşünüyorlar. Ancak uzun balkonların kullanımı oldukça zorlayıcı olabiliyor. Balkonunuzu kullanmak konusunda kararlıysanız uygun dekorasyon ile çok kullanışlı bir balkona sahip olabiliyorsunuz.

Uzun ve dar balkonlarınızı kullanışlı hale getirmenin temelinde duvara monte edilen ve az yer kaplayan ürünlerin kullanımı bulunuyor. Uzun balkonlarınızı katlanır özelliğe sahip ve duvara monte edilen eşyalar sayesinde oldukça uygun bir dekorasyona ve kullanıma kavuşturmanız mümkün oluyor. Balkon kullanımı ve dekorasyonu ile ilgili tüm bilgileri kolayca bulabiliyorsunuz.

Uzun ve Dar Balkonda Halı Kullanımı

Halı kullanımı kültürümüzde önemli bir yere sahip olduğu için açık ve kapalı tüm mekanlarda halı ya da kilim kullanmaya son derece önem verildiği görülüyor. Ancak halı ya da kilim kullanılan alanlarda balkonların olması son derece şaşırtıcı oluyor. Eğer uzun balkonlarınızda halı ya da kilim kullanmak istiyorsanız tek renk ve mümkünse açık renk ve tonlarında bir halı ya da kilim kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Tek renk ve açık tonlarda kullanılmasının nedeni alanı daha geniş ve ferah gösteriyor.

Uzun ve Dar Balkonda Bitki Bakımı

Balkonu balkon yapan şeylerin başında yetiştirilen bitki ve çiçekler yer alıyor. Uzun ve dar balkonlarınızda pek çok bitkiyi ve çiçeği yer kaplamadan yetiştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken balkon duvarına asılan saksıları tercih etmek olmalıdır.

 

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR