Ana SayfaDekorasyonDekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Dekorasyon yaparken sıra renk seçmeye geldiyse, bilgisayarlar sadece profesyonel dekoratörler için değildir elbette. Birçok program ve uygulama amatör dekoratörlerin renk tonları seçmelerine, iç renk şemaları geliştirmelerine ve tüm odaları tasarlamalarına yardımcı olabilir.

İç mekân renklerini seçmenize yardımcı olan çevrimiçi araçlar birçok farklı kaynaktan doğar, ancak çoğu iki kategoride gruplandırılabilir: renk oluşturucular ve renk görüntüleyiciler veya görselleştirici araçlar.

Renk oluşturan programlar, tercihlerinizi dahil ederek renkleri ve renk paletlerini tanımlamak için en faydalı olan seçeneklerdir. Örneğin, bir fotoğraf yüklüyorsunuz, araç onu tarıyor ve içinde hangi renklerin olduğunu size söylüyor.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Bazı çevrimiçi renk oluşturucu araçlar, renk paletinden renk seçmenize olanak tanır. Diğer araçlar, renk şemalarınızı geliştirmek için bir fotoğraf veya başka bir görüntü yüklemenize izin verir. Mükemmel odayı dekore etmeyi biraz daha kolaylaştırmanın bir yolunu arıyorsanız, bu harika renk üreten araçlardan birini deneyin.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

ColorSnap

Bu eğlenceli araç, Sherwin-Williams tarafından oluşturulmuştur ve herhangi bir oda için bir palet oluşturmanıza izin veriyor. Herhangi bir fotoğrafı ilham kaynağı olarak yüklediğinizde, araç Sherwin-Williams boya renklerini ayarlayan size özel bir renk paleti oluşturacaktır.

Bir hesap oluşturabilir ve renk paletlerinizi daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Buradaki fikir, mükemmel Sherwin-Williams boya rengini bulmak olsa da bu eğlenceli araçla oynamanın tadını çıkarmak için ille de bu markanın boyasını kullanmanıza gerek yok.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Visualize Color

Glidden Paints, kendi evinizin yüklenen bir fotoğrafıyla veya bu araçta bulunan örnek bir görüntüyle çalışan bu kullanıcı dostu renk aracına güç veriyor. Visualize Color, bir odayı sanal olarak “boyamanıza” veya özellikle evinize uygun bir palet oluşturmanıza olanak tanıyor. Seçimlerinizi çevrimdışı kaydetmek ve yerel boya tedarik mağazanıza aktarmak için kolayca renk seçenekleri ekleyebilirsiniz.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Color Designer

Bu sitede bir renk düzeni geliştirmek için bu renk seçme aracı bir renk tonu bulmanıza, gölgeyle oynamanıza ve renk armonileriyle denemeler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ara renklerle ve renk karıştırmayla uğraşmayı seviyorsanız mükemmel bir araç. Bu site web tasarımcılarına yardımcı olur, ancak aynı zamanda ev dekoratörleri için mükemmel bir araçtır.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Coolors.co

Coolors.co, grafik tasarımcılar veya ev dekoratörleri için bir başka bağımsız araçtır. Bu kullanımı kolay web sitesi, paletinizi oluşturmak için herhangi bir görüntüyü yüklemenize, bir başlangıç rengi seçmenize ve dört eşleşen renk daha bulmanıza olanak tanır.

İşiniz bittiğinde mükemmel tonları bulana kadar paletinizi kaydedebilirsiniz. Bazı özellikler doygunluğu ayarlamanıza, renkleri “renk körlüğü” modunda görüntülemenize ve daha fazlasına olanak tanır.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Canva

Canva, en sevdiğiniz fotoğrafı yüklemenize ve ondan bir renk paleti oluşturmanıza olanak tanıyan başka bir araçtır. Canva belirli bir şirketle ilişkili olmadığından, renkleri istediğiniz herhangi bir boya markasıyla eşleştirebilirsiniz. Bir görüntü seçtikten sonra, birbiriyle uyumlu beş renk elde edersiniz.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Colormind

Mükemmel renk paletini bulmak için nereden başlayacağınızı bile bilmiyorsanız, Colormind size yardımcı olabilir. Bu araç, yaratıcı enerjinizin açığa çıkmasına yardımcı olmak için önceden hazırlanmış paletlerle birlikte gelir. Diğer birçok araç gibi, bir görüntüden başlayabilir ve renkleri fotoğraftaki tonlarla eşleştirebilirsiniz.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

ColourLovers

COLOURlovers, renk paletleri ve desenleri oluşturmak için araçlar sunar, ancak aynı zamanda dünya çapında tasarım severler için geniş bir çevrimiçi topluluktur. COLOURlovers, kullanıcı tarafından oluşturulan yaklaşık 5 milyon renk paletine sahip küresel bir topluluktur.

İç tasarım için kullanıcı tarafından oluşturulan renk paletleri için “Ana Sayfa” sekmesine göz atın. 9 milyondan fazla kullanıcı renk fikirlerine, paletlere ve desenlere katkıda bulunuyor. Üyelik ücretsizdir.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Paletton

Tek renkten başlayın ve olasılıklar çarkını keşfedin. Paletton’ın kullanıcı dostu aracı ön ayarlara sahiptir, rastgele seçim yapmanıza izin verir ve renklerle oynamanız için size ilham verir. Sayfa, araç renk seçmeye başlamaya hazır olarak açılır.

Sizi anında bir renk şeması bulma sürecine sokmak için bir “renk şeması tasarımcısı” ve “renk şeması oluşturucu” aracına sahiptir. Bu araç, renk öğrenmek ve denemek için gerçekten de muazzam.

Sevdiğiniz tamamlayıcı renkleri gördüğünüzde, her bir gölgeye çok benzeyen markaları bulmak için bunları bir renk eşleştirme aracına yerleştirin.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Adobe Color

Şimdiye kadar hangi analog, tek renkli veya tamamlayıcı renklerin olduğundan emin değilseniz, Adobe’nin web tabanlı renk çarkı uygulamasını açmak, bu popüler renk şeması türlerini saniyeler içinde fark etmenize yardımcı olacaktır.

Bu renk tekerleği uygulaması renklerle oynamayı kolaylaştırır. Hazır ayarlarını kullanın veya renk tekerleğindeki hazır ayar seçeneklerinden birini tercih ettiğiniz bir renge taşıyın.

Beğendiğiniz bir renk düzeninde karar kıldığınızda, bu renk seçici size renklerin RGB değerlerini verir ve bunları boya eşleştirmesi için bir boya satıcısına verebilirsiniz.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Benjamin Moore’s Personal Color Viewer

Duvarları yeniden boyamayı da içeren iç mekan değişiklikleri yapmayı planlıyorsanız, bir boya üreticisinden bir renk seçici ile başlamak birkaç adımı ortadan kaldırarak iç tasarım sürecinizi daha kolay bir görev haline getirir.

Benjamin Moore’un bu aracı, duvarları boyamak ve süslemek istiyorsanız en iyisidir. Üç renk seçebilmenize rağmen, bu renkleri “duvarlar”, “duvar kaplaması” ve “duvar süslemesi” olarak  ayrı ayrı listeleyebilirsiniz.

Bu başlıkların ötesini görebiliyorsanız, bir odaya iyi uyan üç renk bulabilirsiniz ve uygulama, yüklediğiniz bir fotoğrafı “yeniden boyar” veya yatak odası, mutfak ve daha fazlası gibi farklı oda türleri için sahip oldukları örnek fotoğraflardan birini kullanır. Zaman kazanmak için, önceden seçilmiş renk “koleksiyonlarından” veya “ailelerden” birini de seçebilirsiniz.

Dekorasyon İçin Renk Bulucu Programlar

Color Palette Generator

Degraeve’in aracı, bir fotoğraftan çalışan tasarımcılar için bu araç mükemmeldir. Referans fotoğrafın URL’sini girdiğinizde, renk paleti oluşturucu görüntüden hakim renkleri çıkararak size RGB değerlerini verir. Hızlı ve verimli bir şekilde çalışarak renk eşleştirmenin tahminlerini ortadan kaldırır.

Belirlediğiniz Renk Paletlerini Gerçeğe Dönüştürmek

Renk paletleri ve tasarımcı tarafından hazırlanan şemalar renk teorisine dayanır. İç mekân renklerinizi seçmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır, ancak renklerin gerçek testi duvarlarınızda gerçekleşir.

Mükemmel paleti bulmanın en iyi yolu, bazı boya örnekleri satın almak, duvara boyamak ve doğal ışık renklerin farklı nitelikler kazanmasını sağlayacağından, gündüz ve gece boyunca nasıl göründüklerini görmektir.

İster mükemmel yatak odası paletini seçiyor olun, ister oturma odanızın renk paletine uyan birkaç yeni yastık veya aksesuar bulmak isteyin, bir renk üreteci ilham bulmak ve daha önce düşünmemiş olabileceğiniz tamamlayıcı renkleri keşfetmek için harika bir yoldur.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR