Ana SayfaDekorasyonEn İyi 12 Ücretsiz Dekorasyon Uygulaması

En İyi 12 Ücretsiz Dekorasyon Uygulaması

Ev tasarlamak her zaman çetin bir iş olmuştur; tasarım bittiğinde sonucun nasıl olacağını gözünüzde canlandırabilmek de bir o kadar zordur. Gelin görün ki, üretken olmak için illa ki profesyonel bir ev tasarımcısı olmanız gerekmez. Aslında, tasarım için oluşturduğunuz fikirleri hayata geçirmeden önce nasıl görüneceğini kontrol edebileceğiniz bir dekorasyon uygulaması kullanmak harika olmaz mıydı? Böyle bir seçeneğiniz var gerçekten de -üstelik bedava! Sizin için hazırladığımız listede yer alan, evinizi tasarlayıp düzenlerken ihtiyaç duyabileceğiniz en iyi 12 çevrimiçi sanal program ile evinizin dekorasyonu düşündüğünüzden de eğlenceli olacak!

Daha önce hiç çevrimiçi bir ev planlayıcı kullanmadıysanız bile ev tasarımı için bulduğumuz bu programlar ile hiçbir zorluk yaşamayacağınızı garanti ederiz. En ideal oturma düzenini oluşturmak ya da doğru dekorasyon stilini seçmek gibi ev tasarımı için gereken pek çok adımı bu uygulamalar sayesinde kolayca atabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu İçin Ücretsiz Kullanabileceğiniz En İyi 12 Uygulama

İşte ev dekorasyonu için geliştirilen en sevdiğimiz çevrimiçi uygulama ve araçlar:

Planner 5D Dekorasyon Uygulaması

1. Planner 5D

Planner 5D piyasadaki en kapsamlı ücretsiz tasarım uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Pencereler, merdivenler ve tahta perdeler gibi en küçük mimari detaylara varana kadar içerdiği geniş spektrumla bu program sayesinde evinizi kolayca dekore edebilirsiniz. Sadece iç mekân tasarımı olarak düşünmeyin; bu harika tasarım uygulaması üç boyutlu grafiklerle inceleyebileceğiniz peyzaj ve havuz düzenlemeleri yapmanıza da olanak sağlar.

Uygulamada yer alan galeriden de ilham alabilirsiniz. Diğer sanal ev tasarlayıcılarının oluşturduğu güncel ve modaya uygun tasarımları keşfedin!

Puan: Hem App Store hem de Google Play Store’da 4.3 yıldız.

Planner 5D’yi App Store‘dan ya da Google Play Store‘dan akıllı cihazınıza indirebilirsiniz.

2. Roomstyler

Bu muhteşem tasarım uygulamasını kendi yerleşim planınızı bir üst seviyeye çıkarmak ya da var olan yerleşim düzeninizde değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz. Roomstyler 3D Ev Düzenleyici, duvarlarınızı, kapılarınızı ve pencerelerinizi düzenleyip iç mekân planları için yapılan son dokunuşlardan oluşan bir galeriyi inceleyerek harika seçimler yapmanızı sağlar.

Uygulama ara yüzü oldukça basittir ve hem oluşturduğunuz planı hem de bu planın üç boyutlu görüntüsünü aynı anda inceleyebilmenize olanak verir. Farklı açılardan bakmak için kamerayı planın etrafında dolaştırabilir, mutfağınızda severek kullanabileceğiniz küçük ev aletlerinden tutun da bahçe aletlerine kadar her şeyi içeren 120.000 markalı ürün arasından tercih ettiğiniz plana uyacak seçimler yapabilirsiniz.

Ortaya çıkan modeldeki dekorasyonu beğendiyseniz “Satın alınabilir” seçeneğine tıklayıp fiyatları ve satın alma seçeneklerini görebilirsiniz. Yazılımı üye olmadan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Üye olmayı tercih ederseniz de modelinizi, Facebook’taki arkadaşlarınıza göstermek üzere akıllı cihazınıza indirebilirsiniz.

Puan: App Store’da 2.00 yıldız.

Roomstyler’ı App Store‘dan indirebilirsiniz.

3. Ikea Home Planner Tools

Bir Ikea kataloğunun sayfalarını çevirirken gözünüze çarpan bir kitaplığın ve çalışma masasının evinizde nasıl görüneceğini merak ettiğiniz oldu mu hiç? Ikea’nın geliştirmiş olduğu tasarım uygulaması ile  bu artık mümkün! Ücretsiz, kullanımı kolay olan çevrimiçi Ikea ev düzenleme aracı ile yerleşim planınızı yapılandırabilir, mağazanın mobilya ve dekorasyon ürünlerini içeren galeriden seçim yapabilir, fiyat hesaplayabilir ve mağazadaki modelleri incelerken kendiniz için bir liste oluşturabilirsiniz.

Ev tasarımı için özel olarak geliştirilen araçlar arasında sanal mutfak planlayıcı, yatak odası planlayıcı, banyo planlayıcı ve depolama için oluşturulan çözümler yer almaktadır.

Ikea Home Planner Tools uygulamasını indirin. Uygulamanın Google Play Store ve App Store’da yer almadığını size hatırlatmakta fayda var.

4. Design a Room

Tasarlamak istediğiniz alandaki tüm kombinasyonları denemek için evi malzeme örnekleriyle doldurmaya son verin! Bunun yerine, ayaklarınızı uzatarak oturduğunuz yerden döşemelerin, dolapların, tavanların, duvarların ve mutfak tezgahlarının çeşit çeşit renk kombinasyonlarını incelemenizi sağlayan Armstrong 3D dekorasyon uygulamasını indirin.

“Design a Room” uygulaması size, evinizin bir odasını seçip ona uygun bir tarz (çağdaş, geleneksel ya da globalin birleşimi gibi) belirlemeniz ve renklerin, dokuların ve son dekorasyon dokunuşlarının arasında sanal olarak gezinmeniz için imkan verir. Tasarımınıza uyması için bazı boya markalarını bile devreye sokabilirsiniz.

Bu ücretsiz uygulamanın en iyi taraflarından biri, almayı düşündüğünüz ürünler hakkında onları satın almadan önce bilgi sahibi olmanıza olanak tanıması. Örneğin, banyonuzu tasarlarken ahşap döşemelerin ona uygun olmayacağını belirten bir not ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir avantaj, evinizde yaptığınız tasarımların işlevsel ve modaya uygun olmasını garanti altına alacaktır.

Uygulamayı akıllı cihazınıza indirmeniz gerekmez. Armstrong Design a Room internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Home Styler Dekorasyon Uygulaması

5. Homestyler

AutoCAD, REVIT ve 3ds Studio Max’in geliştiricisi olan Autodesk, profesyonel tasarım programlarıyla bilinir. Aynı zamanda, 2017’de Easyhome’a satmış olduğu Homestyler’ı da geliştirmiştir.

Bu kullanıcı dostu program, şirketin önerdiği diğer profesyonel programlar gibi resmi eğitim gerektirmiyor. Basit “sürükle-bırak” işlevleri kendi tasarımınızı yaratıp yerleşim planı oluşturmanıza olanak sağlıyor. Homestyler’ın üç boyutlu yerleşim planlayıcı ve üç boyutlu ev tasarlayıcı araçları amatör sanal ev tasarımları yapmak için mükemmel!

Mobilya düzenlemesi ve dekorasyon işlevi gören araç; dolapları, ev eşyalarını, mobilyaları ve aklınıza gelebilecek neredeyse her dekorasyon ürününü seçmenize olanak veriyor. Evinizin seçtiğiniz bölümüne uygun kilimlerle ve birkaç tamamlayıcı eşya ile ise tasarımınızı kişiselleştiriyor. Tasarımınız tamamlandığında onun bir çıktısını almanız da mümkün.

Puan: App Store’da 4.5 yıldız/Google Play Store’da 3.9 yıldız.

Homestyler uygulamasını App Store‘dan veya Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

6. The Home Renovator

Ev dekorasyonu uygulamalarının hepsi başarılı ve iyi geliştirilmiş, ancak The Home Renovator yenileme projeniz için ihtiyaç duyacağınız malzemelerin planını çıkarıp bütçesini hesaplamanıza olanak sağlayan bir uygulama. The Home Renovator ile yalıtım, kartonpiyer, boya, fayans, tavan levhası ve döşeme projeleri arasından seçim yapabilirsiniz. Tasarlamak istediğiniz alanı ölçmek, elde ettiğiniz ölçülerin bilgisini girmek ve gereken malzemeleri gözden geçirmek için sitenin size sunduğu ücretsiz çizelgelerden de yararlanabilirsiniz. Böylece, bu yazılım size projeniz için ne kadar malzeme kullanılacağını belirten raporu, evinizin yakınındaki toptancılarla pazarlık yapabilmeniz için gereken bütçeyi ve malzemelerin nasıl kesilip yerleştirileceğini gösteren resimli yönergeleri sunacaktır.

Uygulamayı indirmenize gerek yok. The Home Renovator‘ın resmi internet sitesindeki yazılım aracını çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz.

7. Sweet Home 3D

Bu üç boyutlu tasarım uygulaması, evlerinin yerleşim düzeni için daha fazla “isteğe uyarlama” seçeneği tercih edenler için ideal. Üye girişi bilgisi gerektirse de bu çevrimiçi yazılım tamamen ücretsiz. Ayrıca, “Sweet Home 3D” uygulamasının tasarım planlarınızı kaydetmenize, dışarı aktarmanıza ve yönlendirmenize olanak veren daha gelişmiş bir versiyonunu (ücret ödeyerek) akıllı cihazınıza indirebilirsiniz. Uygulama ara yüzünün dört ayrı bölümü mevcut:

  • Mobilya kataloğu, öğeleri isimleriyle seçmenizi, ardından seçtiğiniz öğeleri doğrudan yerleşim planına sürükleyip bırakmanızı sağlar.
  • Ev mobilyaları listesi her eşyanın ebatını isim ve boyut bilgisi ile gösterir.
  • Ev planı size duvarların, pencerelerin ve mobilyaların nereye yerleştirileceğinin bilgisini (kuş bakışı görünümle) iki boyutlu bir formatta sunar.
  • Evin üç boyutlu görünüm özelliği ise planı tasarlarken bir yandan da gözünüzde canlandırabilmeniz adına onu üç boyutlu olarak inceleyebilmenizi sağlar.

Yerleşim planınızı devreye sokmak için onu “Sweet Home 3D” uygulamasına aktarıp taratın ve varsayımlardan kurtulup işinizi garanti altına almak için planınızın üstünden geçin. Bu program basit olabilir, ancak üç boyutlu sanal düzenleme tecrübesi adına beklentilerini yükseltmiş olanlar için programın bazı özelliklerinin geliştirildiğini bilmenizde yarar var.

Puan: App Store’da 3.5 yıldız.

Sweet Home 3D uygulamasını App Store‘dan indirebilirsiniz. Uygulama Google Play Store’da mevcut değildir.

8. SmartDraw

SmartDraw, proje çizelgelerini, zaman çizelgelerini, pazarlama çizelgelerini ve akış çizelgelerini içeren görsel grafik ve sunumlar için geliştirilmiş bir dizi programdır. Akış çizelgesi uygulamasında yerleşim planlarını ve bireysel planları tasarlamaya yarayan bir özellik yer almaktadır. Ofis alanlarını, apartmanları, bireysel odaları ve hatta bina eğimlerini planlamak için SmartDraw’u kullanabilirsiniz.

“SmartDraw” programı, tasarım yazılımı üzerine fazla harcama yapmak istemeyen kişiler veya iş yerleri için idealdir. Bu tasarım yazılımı, size ücretsiz deneme süresi sunmaktadır ve bu süre içinde programdan memnun kalmanız halinde program setinin tümünü satın alabilirsiniz. Neredeyse sonsuz sayıdaki mobilya, araba, inşaat malzemesi ve önceden yüklenmiş plan içeren seçkisi sayesinde ödediğiniz paranın karşılığını SmartDraw ile fazlasıyla alırsınız.

SmartDraw‘u hemen akıllı cihazınıza indirin veya uygulamanın çevrimiçi versiyonunu internet sitesinde deneyin.

9. HomeByMe

HomeByMe, internet tabanlı bir tasarım uygulamasıdır. Bu uygulama ile iki boyutlu olarak tasarımınıza başlayıp evinizi tepeden tırnağa inşa edin, mobilyalar ve aksesuarlar ile ise son dokunuşlarınızı yapın. Hazır olduğunuzda, duvarları aşıp hazırladığınız tasarımın iç mekân dizaynına göz atabileceğiniz üç boyutlu versiyona geçiş yapın.

HomeByMe uygulaması tamamen internet erişimlidir.

10. MagicPlan

MagicPlan, kullanıcıların tarattığı fotoğraflardan yerleşim planları yaratabilen, iOS ve Android uyumlu bir ev tasarımı uygulamasıdır. Bu uygulamanın getirdiği “ölçüp biçmeme veya çizimler yapmama” avantajı sayesinde evinizi baştan yaratmak artık çocuk oyuncağı! Yerleşim planı tasarlamak konusunda acemi olanlar için harika bir uygulama olduğu kesin. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu uygulama, kreasyonları açısından diğer gelişmiş uygulamalar kadar detaylı değil, fakat acemi bir tasarımcının çabucak bir iç mekân yerleşim planı oluşturabilmesi için oldukça faydalı.

Puan: App Store’da 4.7 yıldız/Google Play Store’da 4.4 yıldız.

MagicPlan uygulamasını App Store‘dan veya Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

11. Amikasa

Amikasa, sanatsal olarak tatmin edici ara yüzü sayesinde Webby ödülü kazanmış bir ev tasarım uygulamasıdır. Kullanıcılar bu uygulamanın gerçek, marka ürünler kullanarak ev yerleşim planı yaratma özelliğini de övgüye değer buluyor.

Bu uygulamada, tasarımınızı bitirdiğinizde oluşturduğunuz yeni düzeni incelemek üzere sanal bir tur atmanıza olanak veren üç boyutlu bir kontrol özelliği mevcut. Üstelik, birkaç dönüt almak için tasarımlarınızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Uygulamanın iOS versiyonu için makul bir ücret talep edilirken Android işletim sistemi için henüz bir versiyonu bulunmuyor. Ayrıca, ücretsiz olarak indirilebilecek bir Windows beta versiyonu da mevcut.

Puan: App Store’da 2.9 yıldız. Uygulamanın Android versiyonu bulunmamaktadır.

Amikasa uygulamasını App Store‘dan veya Amikasa web sitesinden indirebilirsiniz.

12. DecorMatters

Evinizi dizayn etme sürecini eğlenceli bir oyuna dönüştürmek istiyorsanız DecorMatters tam size göre! Bu iOS uygulaması, evinizi tasarlama sürecinizi artırılmış gerçeklik, yapay zeka ve blok zincir teknolojisi gibi bazı heyecan verici serüvenler ile bambaşka bir boyuta taşıyor. Kullanıcıların bu uygulamayı bu kadar sevmesine şaşmamalı!

Bu eğlenceli uygulamada çeşitli zorluklar içeren tasarım bölümlerine geçilince verilen özel ödüllere ek olarak skor tahtaları, sanal paralar ve farklı seviyeler var. Kullanıcılar şablonlara bakarak yeni sanal odalar yaratabilir veya gerçek yaşamdaki odalarını artırılmış gerçeklik ile yeniden oluşturabilirler. Tasarladığınız odaları çevrimiçi olarak yayınlayabilir veya ilham almak adına diğer kullanıcıların neler tasarladığına bir göz atabilirsiniz. Uygulamanın içerik üreticilerinin ise ürün tavsiyelerinden elde edilen kâr veya telif hakkı ile kazanç sağlayacağını söylemek mümkün.

Puan: App Store’da 4.7 yıldız.

DecorMatters uygulamasını App Store‘dan indirebilirsiniz. Android işletim sistemi için bir versiyon mevcut değil.

Ev tasarımı için geliştirilen ve üç boyutlu sanal görünüm sunan, evinizi düzenlemenizi, tasarlamanızı, çizmenizi ve inceleyebilmenizi sağlayan çok sayıda ücretsiz çevrimiçi uygulama ve program vardır.  Bu ev tasarım uygulamaları ve yazılımları sayesinde artık siz de bir ev tasarımcısı olabilirsiniz. Size uygun olan uygulamayı seçmek beceri düzeyinize, maksadınıza ve nihai çizimlerinizi nasıl sunmak istediğinize bağlıdır.

İster yalnızca oyalanmak için isterseniz kişisel özelleştirmeler ile zenginleştirebileceğiniz bir ev tasarlamak için tercih edin, en iyi 12 ücretsiz çevrimiçi sanal uygulama ve oyun listemiz etkileyici bir başlangıç yapmanız için idealdir.

Sıkça Sorulan Sorular

İç mekân tasarımı için en iyi uygulama hangisidir?

Hangi iç mekân tasarımını tercih edeceğinize ve bu üç boyutlu yazılım araçlarını kullanmak için sahip olduğunuz bilgi ve beceri seviyesine göre değişir. Birkaç alternatif deneyip ihtiyaçlarınızı hangisinin en iyi şekilde karşıladığını tecrübe edebilirsiniz.

Bir ev tasarım uygulaması nasıl kullanılır?

Bir sonraki tasarım projenizi planlamak veya tasarım fikirlerinden alacağınız ilham ile eğlenceli vakit geçirmek için yukarıda ayrıntılı olarak bahsettiğimiz ev tasarım uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Ara yüzler seçeceğiniz uygulamaya göre değişkenlik gösterir, fakat çeşitli çözümler sunan ücretsiz alternatiflerden hangisi ile devam edeceğinize karar vermek tamamen size kalmış. Bir sonraki projeniz ile ilgilenmek için çabucak ilham alacağınız muhakkak.

İç mekân tasarımı için nereden ilham alabilirim?

İç mekân tasarımı için ihtiyaç duyduğunuz ilham her yerdedir. Gittiğiniz her yerde çevrenizi inceleyip not alabilir veya tasarım üzerine birkaç dergi ve kitap satın alabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla ilham için evinizdeki eşyaları kullanarak bizim rehberliğimizde birtakım değişiklikler yapabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR