Ana SayfaDekorasyonDekorasyonda Feng Shui Renkleri Rehberi

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri Rehberi

İnsanlar olarak görsel varlıklarız. Duyularımız arasında en belirgin olanı görme duyumuz olduğu için renkler bizi derinden etkiler. Renkleri görürüz ve renkler enerjiyi titreştirir.

Ayrıca renkler bizi metafor ve imgelere bağlar. İnsanlar ışık severler, çünkü tüm canlılar ışığı arzular ve ışığa doğru büyür. Bu nedenle, renklerden güçlü bir şekilde etkileniriz çünkü renkler ışığın titreşimleridir.

Farklı kültürlerde renklerin farklı anlamları olabilir. Örneğin, Çin’de yas tutan bir aile beyaz giyerken, Batılılar genellikle siyah giyer.

Bu içeriğimizde, renkleri feng shui perspektifinden inceleyeceğiz. Evinizi dekore ederken duvarlar, mobilyalar, sanat eserleri, yastıklar ve diğer ev aksesuarlarında renk seçmek için bu kılavuzu kullanabilirsiniz. Renkler, feng shui kullanarak enerjinizi değiştirmeye başlamanın güçlü ve hızlı bir yoludur.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Yeşil ve Mavi

Yeşiller, maviler ve deniz mavisi ahşap elementi ile ilgilidir. Bu renkler gençleşmeye, büyümeye ve yeni başlangıçlara ilham verir. Bu çok aktif bir enerjidir. Tıpkı bir tohumdan büyüyen ve topraktan çıkan bir filiz gibi. Bu renkler bizi doğanın onarıcı enerjilerine bağlar. Bizi koruyan bir ağacın gölgesini düşünün. Parlak maviler bizi geniş ve ferah gökyüzüne bağlar.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Mor ve Menekşe

Ateşli kırmızı ve geniş mavinin birleşimini, taç çakraya bağlı olan mor ve menekşe rengi yapar. Feng shui’de bu renkler ilham vericidir ve bolluk ile kraliyeti davet eder. Mor-menekşe zenginlik, refah ve öz değer ile bağlantılıdır.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Sarı, Turuncu ve Kahverengi

Sarı, turuncu ve kahverengi gibi dünyevi ve nötr renkler bize destek verir. Biraz beslenmeye ve yardıma ihtiyacınız varsa, toprak renkleri kullanmak iyi bir fikirdir. Toprağın bitkileri ve ağaçları nasıl zenginleştirip besleyebileceğini düşünün. Toprak, bırakmamız gereken şeyleri de alır. Örneğin kompostlaştırma veya ayrıştırma süreci gibi dünya da artık ihtiyaç duymadığı şeyi alıp verimli bir şeye dönüştürebilir.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Beyaz

Beyazın birçok tonu vardır ve feng shui’de saflığı ve kesinliği sembolize eder. Beyaz metal elementi ile ilgilidir ve net görmeye, berraklığa ve temizliğe ilham verir. Beyaz, taze yiyeceklerdeki canlı renkler için mükemmel bir tuvaldir ve mutfaklar için de önerilir. Çoğu şeyde olduğu gibi, denge de önemlidir. Çok fazla beyaz çok cansız, çok yin olabilir.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Gri

Gri, yin ve yang gibi beyaz ve siyahın bir karışımıdır. Beyaz açıklıktır, siyah ise bilgeliktir. Gri, feng shui bagua haritasının yardımsever insanları ve seyahat alanı ile ilgilidir. Biraz desteğe ihtiyacınız varsa veya daha fazla seyahat etmek istiyorsanız, bu harika bir renktir.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Koyu Mavi

Koyu mavi, feng shui’deki kendini tanıma ve ustalıkla bağlantılıdır. Sakin ve dingin, uçsuz bucaksız gece gökyüzüne baktığınızı düşünün. Bu renk, kendinizi geliştirmenize ve anlayış kazanmanıza yardımcı olur.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Kırmızı

Feng shui’deki en uğurlu renk kırmızıdır. Kırmızı, refah, sağlık ve şansı davet etmek için kullanılabilir. Kırmızı, ateş enerjisi, şöhret ve tutku ile ilgilidir. Biraz uzun bir yol kat eder, bu yüzden size ilham vermek ve canlandırmak için evinize biraz kırmızı eklemekten korkmayın.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Siyah

Bilgelik siyah renkle çağrıştırılır. Gökkuşağının tüm renklerini karıştırırsan siyah olur. Dolayısıyla siyah kapsayıcıdır ve her şeyin bilgisini içerir. Siyah renk de su elementi ile ilgilidir. Su geniş ve derindir. Akar, bağlanır ve yaşam sağlar. Evinizi daha fazla bilgeliğe açmak için siyahı idareli ve akıllıca kullanın. Siyah ayrıca Su Kaplanı yılı için şanslı feng shui renklerinden biridir.

Dekorasyonda Feng Shui Renkleri

Pembe

Pembe, birleştirici, empatik enerjiyi davet edebilen daha yumuşak bir renktir. Pembe, ortaklıkları ve sevgiyi davet edebilir. Öz bakımı hayatınıza yerleştirmenize yardımcı olabilir. Pembe, romantik bir ilişki arıyorsanız veya kendinizle ilişkiniz üzerinde çalışmak istiyorsanız evinize eklemek için harika bir renktir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR