Ana SayfaDekorasyonDekorasyonda Griye Yakışan Renkler Nelerdir?

Dekorasyonda Griye Yakışan Renkler Nelerdir?

Eviniz en güvende ve en rahat hissettiğiniz mekanların başında geliyor. Herkes evini imkanları doğrultusunda zevkine uygun olacak bir şekilde döşemeye özen gösteriyor. Son zamanlarda ev dekorasyonuna verilen önem daha da artmaya başlıyor. Günümüz şartlarında teknolojinin de gelişmesiyle beraber pek çok iş kolu evlerinden çalışabiliyor. İnsanların evde geçirdikleri zaman arttığı için pek çok kişi evlerini daha zevkine uygun ve yaşanabilir bir dekorasyona kavuşturmak istiyor.

Son yıllarda ev dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerden biri olan gri pek çok renkle uyumlu olduğu ve modern dekorasyona uygun olduğu için tercih ediliyor. Eğer sizde ev dekorasyonunuzda gri kullanmak isterseniz ev dekorasyonunda griye yakışan renkler hangileridir? Sorusuna bu yazıda yanıt bulmanız mümkün oluyor.

Ev Dekorasyonu Nedir?

Ev Dekorasyonunda Griye Yakışan Renkler

Dekorasyon kelimesi son zamanlarda daha fazla bilinse de aslında dekore etmek kökünden geldiği için bu kavrama pek çok kişinin aşina olduğu biliniyor. Son zamanlarda evlere verilen önemin ve evde geçirilen zamanın da artmasına bağlı olarak ev dekorasyonu alanında önemli gelişmeler yaşanıyor. Ev dekorasyonu, evin oda sayısına cephesine ve ev sahibinin imkanlarına göre yapılan bir düzenleme işlemi olarak ifade ediliyor.

Ev dekorasyonu yapılırken salon, odalar, mutfak ve banyo gibi alanlar bir bütün olarak uyumlu bir şekilde tasarlanıyor. Ev dekorasyonunda kullanılan eşyalar son derece önemlidir. Eşyaların yanı sıra kullanılan aksesuarlar ve aydınlatıcılarda dekorasyonda önemli bir yer tutuyor. Ev dekorasyonun temelinde her dekorasyon işleminde olduğu gibi renkler yer alıyor. Özellikle modern havası ve modern eşyalara uyumu nedeniyle gri ve tonları son zamanlarda daha çok tercih ediliyor.

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dekorasyon yapmak aslında son derece keyifli bir şeydir. Özellikle kendi evinizi dekore etmenin keyfi oldukça başka oluyor. Kendi zevkinize ve istediğiniz eşyaları kullanarak ev dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu sayede yaşam alanınızı zevkinize uygun bir hale getirerek burada daha keyifli zaman geçirebiliyorsunuz.

Ev dekorasyonu yapmak her ne kadar basit gibi görünse de aslında dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta bulunuyor. Bir evi dekore ederken evin yapısını ve kullanacağınız renkleri ilk olarak belirlemenizde fayda vardır. Eğer tüm renklerle uyumlu bir ev dekorasyonu yapmak isterseniz gri ve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Gri Kullanımı

Bir rengi herkesin sevmesi beklenemez. Ancak bazı renkler mekan dekorasyonlarında belli dönemlerde daha çok ortaya çıkabiliyor. Son zamanlarda modern ev dekorasyonu tarzı daha çok tercih edildiği için gri renk ev dekorasyonunda daha çok kullanılıyor. Ev dekorasyonunda gri renginin son yıllarda daha çok tercih edildiği biliniyor. Ev dekorasyonunda genelde daha açık renklerle kullanılan gri rengini salon, hol, banyo ve mutfak dekorasyonunda tercih ederek evinize farklı bir hava katabiliyorsunuz.

Salon Dekorasyonunda Gri Kullanımı

Salonlarınızı dekore ederken daha çok toplu yaşam alanları olduğu için tüm ev halkının zevkini dikkate alarak döşemeye özen göstermeniz gerekiyor. Salonda gri rengini kullanmak diğer mekanlara nazaran daha kolay olabiliyor. Eğer salonunuzda duvar rengini gri ya da tonları şeklinde yapmak isterseniz koltuklarınızı beyaz ve krem tonlarında tercih etmelisiniz.

Bu şekilde hem uyumlu hem de daha aydınlık bir mekan oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda griyi salonunuzda bulunan obje ve aksesuarlarda da kullanabilir ya da diğer renklerle kombinleyebiliyorsunuz. Salonlarınızda bulunan perde ve tülleri de yine sade gri ya da parlak gri olacak şekilde tercih ederek bütünlük yakalamanız mümkün oluyor.

Dekorasyonda Gri İle Uyumlu Renkler

Ev dekorasyonunda gri rengini kullanmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Sizde ev dekorasyonunda gri rengini kullanmak isterken farklı renklerle olan uyumu hakkında bilgi almak isterseniz bu yazı size yardımcı olabilir.

Ev dekorasyonunuzda gri ile kullanabileceğiniz renkler şunlardır:

  • Beyaz
  • Turkuaz
  • Yeşil
  • Pembe
  • Mavi
  • Sarı
  • Turuncu

Bu renkler açık ve canlı renkler olduğu için gri renkle oldukça uyumlu oluyor. Ev dekorasyonunda gri kullanacağınız alandaki eşyalara ve temaya uygun olarak bu renkleri kullanabilirsiniz. Gri daha çok soluk renk olarak kabul edildiği için ortamı aydınlatıcı etkiye sahip renklerle birlikte kullanılması tavsiye ediliyor.

Güneş Almayan Evlerde Gri Kullanımı

Gri rengi daha soluk bir renk olduğu için daha çok aydınlık evlerin dekorasyonunda tercih ediliyor. Güneş ışığı almayan evlerde genelde dekorasyonda gri ve tonlarını kullanmaktan kaçınırlar. Ancak güneş ışığını az alan evlerin dekorasyonunda gri kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken gri rengi az kullanmak ve beyaz renkle beraber bir dekorasyon yapmak olmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Gri Ve Turkuaz Uyumu

Ev dekorasyonu yaparken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerin başında kullanılacak renklerin uyumlu olması geliyor. Ev dekorasyonunda gri kullanımı konusunda kararlıysanız mutlaka turkuaz ve gri tonlarını bir arada kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Turkuaz ve gri renkleri bir arada kullanıldığında o ortama büyük bir ferahlık katmayı başarıyor. Bunun yanında turkuazın canlı grinin ise soluk renk olması uyumlu olmalarını sağlıyor.

Grinin Dekorasyonda Yücelmesi

Ev Dekorasyonunda Griye Yakışan Renkler

Son zamanlarda daha çok modern tasarımlı ürünlerin ev dekorasyonunda tercih edilmesiyle birlikte gri kullanımı da dekorasyonda artıyor. Grinin ev dekorasyonunda yücelmesi için yapmanız gereken şeyler son derece basittir. Griyi her alanda kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunun dışında gri renginin yanında açık renkler olarak bilinen renklerden birini ya da birkaçını kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Gri Aksesuar Kullanımı

Ev dekorasyonu yaparken gri rengini aksesuar olarak kullanmak isterseniz oldukça fazla çeşitte kullanabilirsiniz. Evin her ortamında gri renkli aksesuarları kullanabileceğiniz gibi bu rengi tek bir alanda da kullanmanız mümkün oluyor. Aksesuar alanında gri renk ve tonlarında oldukça fazla ürün bulmanız mümkündür.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR