Ana SayfaBahçeDikey bahçe nedir, nasıl yapılır?

Dikey bahçe nedir, nasıl yapılır?

Dikey bahçe konusunda araştırma yapan bir kişi iseniz, karşınıza birçok farklı başlığın çıkacağından da emin olabilirsiniz. Dikey bahçe kullanan insanların Büyük bir kısmı, bu bahçeleri yalnızca bitki yetiştiriciliği yapabilmek için kullanmaktadır. Hatta balkonda bile dikey bahçe kurmanız mümkün olacaktır.

Dikey bahçe yalnızca bitkileri yetiştirmek için kullanıldığı için, dilediğiniz her yere bu bahçeleri yapma şansınız vardır. Yalnızca saksıda bulunan toprakta yetiştirebileceğiniz bitkiler sayesinde doğal ürünler yetiştirebilir ve bu sayede beslenmenizi de daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Çünkü insanlar, sağlıklı ürünlerin genel olarak yetiştirilen ürünleri olduğunu düşünmektedir dikey bahçe bitkileri ise oldukça çeşitlidir. Siz de bu bitkileri araştırarak aralarından sevdiklerinizi seçebilir ve bahçenize ekme şansı yakalayabilirsiniz. Özellikle de kendinize ait bir bahçeniz bulunuyorsa, mutlaka tarım ürünlerini satın almanız da ve bitki yetiştiriciliğine başlamanız da fayda vardır. Çünkü bitki yetiştirdiği bilinenin aksine hiç de zor bir işlem değildir. Hatta herkesin yapabileceği ve ufak tavsiyeler altında profesyonelleşebileceği hobilerden bir tanesi olmuştur.

Dikey bahçe nedir, nasıl yapılır?

Dikey Bahçe Evde Yapılır Mı?

Dikey bahçe evde yapılır mı? başlıkları daha evlerinde sıklıkla vakit geçiren insanlar tarafından araştırmaya devam etmektedir. Dikey bahçe saksıları birçok farklı yerde satışa sunulmuştur. Siz de dikey bahçe saksıları sayesinde evinizde bitki yetiştiriciliği yapmaya başlayabilirsiniz. Evinizde bitkilerinizi yetiştirdiğimiz süre içerisinde, daha fazla verim almanız da mümkün olacaktır.

Ancak evinizin güneş görmesi çok önemlidir. Çünkü bitkilerin büyük bir kısmı güneşsiz yerde yetişmektedir. Eğer eviniz güneş gören bir yerdeyse bitkileriniz aldıktan ve topraklarımıza ektikten sonra  bitki yetiştiriciliğinde hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Ancak bu konuda birazcık sabırlı olmanız gerekmektedir. Çünkü bitkiler bir anda ortaya çıkmayacaktır.

Zaman içerisinde bitki oluşumu gerçekleşmektedir. Bakımlarınızı yaptığınız zaman ortaya çıkacak olan meyveler ise sizi çok mutlu edecektir. Ancak bu konuyla alakalı şüpheleriniz varsa sabretmeniz çok önemlidir. Çünkü bitkiler bazı zamanlarda topraklarını sevmiyor olabiliyor. Bu tarz durumlarda gerekli önlemlerinizi almanızda ve bitkilerinizin toprağını değiştirmeniz de fayda vardır. Bitkilerinizi toprağını değiştirdiğiniz zaman ise; yetiştiriciliğinizden sonuç alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Dikey Bahçe Oluşturmak Zor Mudur?

Dikey bahçe oluşumu gerçekleştirmek zor mudur sorusu da ev sahiplerine sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi olmuştur. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için; öncelikle dikey bahçe nedir? Sorusunun cevabını öğrenmeniz gerekmektedir. Dikey bahçe yalnızca taksiye ektiniz bitkileri kullanarak oluşturabileceğimiz bir bahçe türüdür.

Bu nedenle evinizin balkonunda yer varsa dikey bahçe yetiştiriciliğine hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Dikey bahçe modülü de internet üzerinde de sıklıkla satışa sunulmaya devam etmektedir. Siz de internet üzerinden hangi bitkiyi yetiştirmek istiyorsanız onun modülünü satın alabilir ve yetiştiriciliğinize başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bahçe ürünleri satan yerlerden de bitki modülleri satın alarak ekim yapmanız mümkün olacaktır.

Dikey Bahçe Nasıl Tasarlanmalıdır?

Dikey bahçe nasıl tasarlanmalıdır konusunda araştırma yapıyorsanız da dikey bahçe örnekleri konusunda bir inceleme yapmanızda fayda vardır. Özellikle de balkonunuzda yeterli alan varsa kendinize oldukça güzel bir dikey bahçe oluşturabilirsiniz. Dikey bahçe yalnızca bitkilerden oluşan bir tür olduğundan dolayı, illa evinizin kendine ait bir bahçesi olmasına gerek yoktur.

Bazı kişiler bu konudan korktukları için, dikey bahçe oluşumuna girişmemektedir. Ancak dikey bahçe oluşumunu gerçekleştirebilmek için yalnızca balkonunuzda yer olması yeterlidir.

Fakat evinizin güneş görmesi gerektiğini de unutmamanızda fayda vardır. Tabii ki de bu durum yetiştireceğiniz bitkiye göre farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle satın alacağınız modüllerin nerede yetiştirilmesi gerektiğini de detaylı bir şekilde incelemenizde ve buna göre evinizde yer açmanızı da fayda vardır. Üstelik dikey bahçe tasarımınızı yaparken çok yüksek meblağlar harcamanıza da kesinlikle gerek kalmayacaktır. Bu nedenle insanların bitki yetiştiriciliği yapmak için en sık tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz dikey bahçe tasarımı olmuştur. Çünkü dikey bahçe zahmetsizdir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR