Ana SayfaEv TurlarıDünyanın En Pahalı Evlerinden Ellison Estate

Dünyanın En Pahalı Evlerinden Ellison Estate

Dünyanın en havalı Ellison Estate hikayesi Ellison, Pacific Heights Mahallesi, Zynga’nın kurucusu Mark Pincus, Apple tasarımcısı Jony Ive ve Yelp CEO’su Jeremy Stoppelman gibi diğer teknoloji patronlarına da ev sahipliği yapan “Billionaire’s Row” ev turları olarak biliniyor. Bazı haber kaynakları Ellison’ın yan taraftaki evi 40 milyon dolara satın almayı planladığını, böylece komşusunun ağaçlarını evinin manzarasını engelleyerek kesebileceğini bildirdi. Ancak satış gerçekleşmedi. Ayrıca California, Woodside’da 23 dönümlük bir araziye sahip. Ellison’ın, 16. yüzyıl Japon imparatorluk sarayından sonra modellenen mülkün yenilenmesi için 200 milyon dolar harcadığı bildirildi. Ellison, mülkü ilk olarak 1995 yılında 12 milyon dolara satın aldı. Bu bildirildi dokuz yıl sürdü Woodside ev tasarımı ve yenilemek için ve 2004 yılında tamamlanmıştır.

Ellison Estate Nerede?

Larry Ellison, Oracle’ı kurduktan 10 yıldan fazla bir süre sonra 1988’de San Francisco’nun en havalı Pacific Heights semtinde 3,9 milyon dolarlık bu evi satın aldı. Ellison, mimar William Wurster tarafından tasarlanan, dört katlı ve beş yatak odalı, 10.000 metrekarelik bir malikâneye sahip.

Ellison Estate’in Sahibi Kim?

Ellison ayrıca bir zamanlar, 2005 yılında 23 milyon dolara satın aldığı Woodside mülkünün yakınında bir binicilik tesisine sahipti. Ancak, mülkü 2011’de satışa çıkardı. Ellison, 19 milyon dolar olarak listelediği mülk için bir indirim yaptı . İki parçalı mülk neredeyse yedi dönümlük bir alanı kaplıyordu ve atlar için bir ahır, bir plaj voleybolu sahası ve bir havuz vardı. Ellison, yakınlardaki Palo Alto’da 2015 yılında 71,6 milyon dolara satın aldığı Epiphany Hotel’in sahibidir.

Ellison hala otelin sahibi olsa da, 2017’den beri Nobu Hotel Epiphany adı altında Nobu Hospitality tarafından yönetilmektedir . Otel şu anda tadilatta , ancak 2020’de Alexa sanal asistanları ile donatılmış 73 odasıyla açılacak ve gecelik 600 ila 900 dolar arasında değişiyor. Ellison, “Billionaire’s Beach” olarak bilinen Carbon Beach’in en az 10 tanesi dâhil olmak üzere, Malibu, California’da iki düzine kadar mülk sahibi. Malibu’daki mülklere yaptığı toplam harcama tahminen 200 ila 250 milyon dolar arasında.

Ellison Estate’e Kimler Ev Sahipliği Yaptı?

Ellison, 2002’den beri sürekli olarak Malibu’daki mülkleri satın alıyor. 2013 yılında yapımcı Jerry Bruckheimer’ın evi için 18 milyon dolar ödedi ve ayrıca bir zamanlar geç gayrimenkul geliştiricisi Norman Ackenberg’e ait olan beş yatak odalı bir ev için 48 milyon dolar ödedi. 2004’te Ellison, Hollywood ünlüleri arasında popüler olan ultra moda Japon restoranları zinciri Nobu’ya ev sahipliği yapan Carbon Beach mülküne 17,6 milyon dolar ödedi. Ellison ayrıca hemen yan taraftaki mülkü satın aldı ve burada 2013’te Nikita ( kız arkadaşı Nikita Kahn’ın adını taşıyan) adlı bir Akdeniz restoranı açtı. Ancak Nikita 2014’ün sonlarında kapandı , Nobu Malibu ise başarılı olmaya devam ediyor. 2007’de Ellison, sahil kenarındaki tarihi Casa Malibu Inn’i 20 milyon dolara satın aldı. Mülkü, Nisan 2017’de açılan Nobu Ryokan Malibu adlı bir Japon konsept otele dönüştürdü.

Büyüklüğü Ne Kadardır?

Daha önce Yellowstone Club kurucuları Tim ve Edra Blixseth’e ait olan Porcupine Creek golf kulübü, birkaç ayrı konuk evine ek olarak, 16 yatak odalı bir ana ev içermektedir. Ellison ayrıca pitoresk Tahoe Gölü boyunca sayısız mülke sahiptir. 2014 yılında Tahoe Gölü’nün doğu kıyısındaki bu evi boşalttı – 20,4 milyon dolara satıldı. Glenbrook, Nevada’da bulunan mülk 2,6 dönümden daha büyüktür ve 13 yatak odası, bir sinema odası, bir kütüphane ve bir saunaya sahiptir. Ellison bunu 2006 yılında satın aldı, ancak Lake Tahoe’s Snug Harbor ve Incline Village’daki mülkler lehine satmaya karar verdi . Ellison, Tahoe Gölü’nün kuzey kıyısında milyarderler tarafından tercih edilen zengin bir mahalle olan Incline Village, Nevada’da bir dizi mülke sahiptir. Buradaki mülklere harcadığı toplam miktar 102 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Ellison Estate Değeri Ne Kadardır?

Ellison, 2009 yılında tenis sevgisinden yararlandı: Profesyonel tenis turnuvası BNP Paribas Open’a ev sahipliği yapan Indian Wells Tennis Garden’ı satın aldı. Tesis, Kaliforniya’daki Palm Springs’in hemen dışında yer almaktadır. Ellison, mülkü ve turnuvayı 100 milyon dolara satın aldığından beri , tesisleri ek mahkemeler, daha büyük stadyumlar ve katılımcılar için daha fazla alan barındıracak şekilde dönüştürdü. Ellison ayrıca California, Rancho Mirage’da yaklaşık 250 dönümlük bir alana yayılan özel bir golf kulübüne sahiptir. Mülkü 2011’de 42,9 milyon dolara satın aldı.

Hangi Filmlerde Kullanıldı?

Ellison, Carbon Beach’te 16 odalı lüks oteli inşa etmek için aktör Robert De Niro, film yapımcısı Meir Teper ve Nobu suşi zincirinin arkasındaki beyin şefi Nobu Matsuhisa ile işbirliği yaptı. Otel, geleneksel Japon tarzı bir han olan ryokan tarzındadır ve okyanusa bakan ve derin küvetler içeren odalara sahiptir. Odalar geceliği yaklaşık 2.300 dolardır. Ellison, film yapımcısı Joel Silver’dan 38 milyon dolarlık sahil evi satın alarak 2018’de Malibu’daki emlak portföyüne ekledi. Tesiste yedi yatak odası ve sekiz banyonun yanı sıra iki yatak odası ve iki banyosu olan müstakil bir konuk evi vardır. Kendisi de hevesli bir tenis hayranı olan Ellison, Malibu Raket Kulübü’nü 2007’de 6,9 ​​milyon dolara satın aldı.

Tesisler, satın alındıktan sonra yeni tenis kortlarının eklenmesiyle büyük ölçüde iyileştirildi. Tenis profesyonelleri Victoria Azarenka ve Serena Williams burada görüldü. 7,6 dönümlük arazide özel bir plaj ve iki özel iskele, tenis kortu, havuz ve spa bulunmaktadır. Sitede çok sayıda ev var: bir kır evi, bir yazar kulübesi, bir sahil evi, bir bekçi evi ve daha fazlası bulunuyor. Muazzam bir büyüklüğe sahip olan evin değeri dudak uçuklatıyor. Birçok kişiye, filme ev sahipliği yapan dünyanın en pahalı evleri arasında yer alan Ellison Estate evi, gecelik fiyatları ile de görenleri şaşırtıyor. Dünyanın birçok yerinde merakla araştırmalara konu olan evin görüntüsünde yer alan, Japon tarzı ile farklı bir mimariye sahip evin büyüklüğü de fiyatının yüksek olmasında, dikkat çekmesinde ve tercih edilmesinde en büyük etkendir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR