Ana SayfaBalkonDuvara Monte Katlanır Balkon Masası

Duvara Monte Katlanır Balkon Masası

Balkonlar genel olarak ev dışında takılmayı seven insanların vazgeçilmez mekanlarından biridir. Hem sabah hem de akşam ayrı ayrı güzellikler sunan balkonda vakit geçirmek her insanın sevdiği vazgeçilmez şeylerdendir. Balkonları kişiler istedikleri şekilde düzenlerler. Yani kişi kendini nasıl daha mutlu ve huzurlu hissedecekse balkonunu o şekilde düzenler. Balkonlarda oturmak da elbette çok keyif vericidir.

Yaz kış fark etmeksizin her mevsim kullanılan balkonların olmazsa olmaz parçalarından biri de balkon masalarıdır. Balkon masaları genel olarak küçük tercih edilir. Bunun en önemli sebebi ise çoğu balkonun evin diğer odalarına kıyasla çok daha küçük olmasıdır. Balkona koyulan masalar ise her ne kadar küçük olsalar da fazla yer kapladığından çoğu insan son zamanların vazgeçilmezi olan duvara monte balkon masalarını tercih ederler.

Bu masalar diğer normal masalara göre daha az yer kapladıkları ve çok daha kullanışlı olduklarından dolayı, çoğu insanın balkon için masa seçiminde ilk akla gelen masa türü olmuştur. Bu masalar hakkında bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan ilki bu balkon masalarının küçük ve kullanışlı olduğudur.

Bunun yanında bu balkon masaları duvara monte edildiğinden dolayı, iyi bir şekilde monte edilmemesi durumunda düşebilir. Bu sebepten ötürü bu balkon masasını alan kişilerin kendilerinin değil de yetkili servisin takması çok daha doğru olacaktır.

Duvara Monte Katlanır Balkon Masası Nerede Satılır?

Katlanabilir Balkon Masası Kullanımı

Duvara monte katlanır balkon masaları son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle yurt dışında çok tercih edilen bu masa türü fazla yer kaplamaması açısından da insanların gözlerini üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu balkon masalarına ulaşmak özelikle de çağımız dünyasında oldukça basit ve kolaydır.

Katlanabilir balkon masalarını genel olarak şu tip mekanlarda bulmak mümkündür:

  • Çeyiz Dükkanları
  • Mobilyacılar
  • Alışveriş Merkezleri
  • Alışveriş Siteleri

Bu ve bunun gibi pek çok yerden kolaylıkla bu masalar temin edilip, en kısa zamanda kullanılmaya başlanabilir.

Duvara Monte Katlanır Balkon Masası Nasıl Temizlenir?

Katlanabilir balkon masalarının temizliği son zamanlarda epey merak edilen konular arasındadır. Bu masaların temizliği normal masalara göre bir miktar daha zordur. Bunun sebebi ise katlanabilir balkon masalarının duvara monteli olmasıdır. Bu masalar duvara montelendiğinden dolayı duvar ve tahta arasında kalan kısımlar çok zor temizlenmektedir.

Bu sebepten dolayı bu masaların temizliği yapılırken ince uçlu şiş gibi malzemelerden yararlanılır. Bunlar haricinde bu masaların temizliği diğer masalardan farksızdır. Sadece temizlik konusunda ufak problemlere sebep olan bu masa, oldukça kullanışlı ve şık bir görünüme sahiptir.

Duvara Monte Balkon Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Katlanabilir Balkon Masası Kullanımı

Duvara monte balkon masası alınırken bazı hususlarda dikkatli davranılması gerekmektedir. Bu hususlardan ilki masasının vida kısımlarıdır. Bu masalar duvara monte edilip o şekilde uzun yıllar boyunca kullanılacağından dolayı vida kısımlarının sağlamlığı son derece önem arz etmektedir. Eğer alınan bu masaların vidaları sağlam bir yapıya sahip değilse, masa ikide bir düşecek ve bazı problemler yaşanacaktır.

Ayrıca bu masalar ağır bir yapıda olduklarından dolayı da düşmeleri durumunda sakatlık çıkması söz konusu olabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı vidaların sağlamlığı son derece önemlidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise alınacak olan masanın yapısıdır. Masanın yapısı kaliteli değilse kısa bir süre ardından dökülmeye başlayarak istenmeyen sonuçların doğmasına sebebiyet verebilir.

Balkon Masası Rengi Nasıl Seçilmelidir?

Balkon masası rengi de tıpkı diğer unsurlar kadar önemlidir. Bunun sebebi ise genel olarak insanların balkonlarında kullandıkları uçuk renklerdir. Balkonlar evin diğer bölümlerinden ayrı olarak düşünüldüğünden dolayı insanlar genellikle ev içerisinde kullanamadıkları renkleri balkonlarında kullanmayı tercih ederler. Bu da çok değişik renklerin kullanılmasına sebep olabilmektedir.

Balkon masası alırken de bu değişik renklerle bir uyum yakalamak oldukça zor bir iştir. Bu sebeple katlanabilir balkon masası alırken genel olarak sade tonların tercih edilmesi her zaman için en iyisi olacaktır. Çünkü kişi sade renklerde özellikle de toprak tonlarında bir masa tercih ederse bu alınan masa her zaman için ortama uyum sağlayarak göze batmayacak, aksine tam bir uyum yaratılmasına neden olacaktır.

Katlanır Balkon Masasının Sağlamlığı Nasıl Anlaşılır?

Katlanabilir balkon masalarındaki en büyük sorunlardan biri de masanın sağlamlığıdır. Bu masalar duvara monte edildiğinden ve bacakları olmadığından dolayı üretildiği malzeme ve monte edileceği duvarın sağlamlığı son derece önemlidir. Eğer alınan masanın yapıldığı malzeme ve masada kullanılan çiviler sağlam değilse tüm bunlar masanın çok kısa bir süre sonra çürüme yapabileceğinin göstergesidir.

Bu masalardan almak isteyen kişiler özellikle masanın hangi malzemeden yapıldığını araştırmalıdır. Bunun sebebi ise eğer malzeme güzel değilse ileriki dönemlerde masanın çürüme yapabilecek olmasıdır. Özellikle de balkon gibi alanlarda kullanılırsa duvara monte edileceğinden dolayı herhangi bir yağmur veya su sızması gibi durumlarda masa şişme ve çürüme yapabilir. Bu ve bunun gibi olayların önüne geçmek için her zaman kaliteli ürün alındığından emin olunmalıdır.

Evde Balkon Masası Nasıl Yapılır?

Evde balkon masası yapımı oldukça kolay bir iştir. Eğer evinizde kare ve büyük şekilde kesilmiş bir tahta varsa bu tahtaya uygun olarak iki tane dübel yardımıyla önce çiviler sabitlenir. Ardından masa duvara monte edilir ve masa tamamlanmış olur.

Balkon Masası Nasıl Süslenir?

Balkon masası süslemek için pek çok yöntem vardır. Bunlardan en basit ve hoş duranı ise biblolardır. Biblolar yardımıyla çok güzel bir şekilde masalar süslenebilir. Ayrıca bu pek çok insanın da severek kullandığı bir süsleme biçimidir.

Küçük Balkon Masası Nasıl Genişletilir?

Ek parçalar eklenerek işin uzmanları tarafından büyütülüp küçültülmesi mümkündür.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR