Ana SayfaMobilyaDuvara Monte Masa Kullanım Alanları

Duvara Monte Masa Kullanım Alanları

Ev ve iş yerlerinde geniş alanlar yaratmak ortamın daha ferah görünmesini sağlar. İstenilen genişlikte alanlar yaratmak için eşyaların işlevsel olması gerekir. Örneğin evlerde ki dar alanları daha geniş göstermek için duvara monte masalar kullanılır. Bu masalar sayesinde alandan tasarruf edilir. Mutfaklarda ve salonda sıkça kullanılan masa türlerinden biridir.

Ayrıca balkonlu evlerde balkon ve teraslarda sıkça kullanılır. Diğer bir kullanım alanı ise çalışma masalarıdır. Yani çalışma odasında çalışma masası olarak değerlendirilebilir. Bazı işyerlerinde katlanan masalar ve tabureler sayesinde daha çok müşteri kazanılmış olur. Ofislerde ve konferans salonlarında da kullanıldığı ve çok sayıda avantaj sunduğu biliniyor.

Duvara Monte Masa Nedir?

Duvara monte masa diğer masalardan farklı özelliklere sahiptir. Duvara vidalar yardımı ile monte edilen ve katlanabilme özelliğine sahip masalardır. Bu masalar çeşitli modellere sahiptir ve genellikle ayak kısımları yoktur. Ayak kısımlarının tutma görevini duvara monte edilen kısım üstlenir. Bazı çeşitlerinde ise destekleme amacıyla ayak kısımları da kullanılır.

Monte edilir masaların ayak kısımları ahşaptan veya demirden yapılabilir. Demirden yapılan modelleri daha dayanıklıdır. Duvara monte etmesi kolay olan bu masalar çoğu alanda tercih edilir. Özellikle dar alanları genişletmek amacıyla kullanılan çok işlevsel bir üründür. Mutfakta şık ve modern bir görüntü oluşturmak için tercih edilebilir.

Duvara Monte Masa ve Sandalye

Duvara Monte Masaların Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Duvara monte masaların kullanımının artmasının en önemli nedenlerinden birisi sağladığı avantajlardır. Konulduğu ortama ve kullanan kişiye çok sayıda faydası vardır. Peki, bu faydalar ve avantajlar nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Sunduğu faydalar ve avantajlar şunlardır:

 • Her ortama kolay şekilde monte edilebilir ve kullanımı oldukça pratiktir.
 • Kullanıldığı alana modern ve tarz bir görünüm katar.
 • Kolay şekilde temizlenir.
 • Balkonlarda ve teraslarda rahat şekilde çay içmek ve yemek için konforlu alanlar yaratır.
 • Fazla eşyalı kalabalık evlerde kullanıldığı taktirde alanda kalabalık bir görüntü oluşturmaz.
 • Yer kaplamaz ve katlanabilir özelliği sayesinde kolayca hareket ettirilebilir.
 • Etrafın daha ferah görünmesine yardımcı olur.

Bunlar gibi çok sayıda faydalar ve avantajlar sunan duvara monte masaların kullanımı giderek artıyor.

Duvara Monte Masalar Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Duvara Monte Masa Kullanım Alanları

Alanınız için duvara monte edilebilen masalara ihtiyaç duyuyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekir.

Dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Masalar kullanım alanlarına uygun boyutlarda olmalıdır. Örneğin geniş ailelerin daha büyük ebatlarda masalar tercih etmesi gerekir.
 • Duvara monte edilen masaların daha güvenli ve dayanıklı olması için ayak kısmına dikkat edilmesi gerekir. Hem duvardan destekli hem de ayak kısımları olan masalar tercih edilebilir.
 • Masaların rengi evde yer alan mobilyalara uygun seçilmelidir. Dekorasyon açısından daha şık bir görüntü oluşacaktır.
 • Masalar duvara monte edilmeden önce duvarın dayanıklılığı tespit edilmelidir.
 • Seçilen modele de dikkat etmek gerekir. Balkonlar ve teraslar için daha çok ahşap modeller tercih edilebilir.

Yeterli konforu sağlayan ürünleri seçmek rahat hareket alanları yaratmak açısından oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu taktirde seçim yapmak daha kolay hale gelir. Doğru yapılan seçimler her daim daha uzun kullanım hizmeti sunar.

Duvara Monte Masa Modelleri

Duvara monte edilebilen çok sayıda masa çeşidi vardır. Çekirdek aileler için 4 kişilik duvara monte masa modelleri tercih edilebilir. Geniş aileler için ise 6 veya 8 kişilik masa modellerini tercih etmek daha doğru olur. Aynı zamanda ahşap ve metal modeller de oldukça ilgi görüyor. Destekli duvara monte masa modellerinin ayak kısımları sayesinde yeterli ağırlık kaldırılmış olur. Bu yüzden en az iki ayak kısmı olan destekli modeller tercih edilebilir.

Duvara Monte Balkon Masası

Duvara monte balkon masaları sayesinde havanın keyfini çıkarmak ve bu esnada kahve keyfi yapmak oldukça zevklidir. Balkon için seçilen balkon masası genellikle güneş ve olumsuz şartlardan kolay etkilenmeyen bir model olmalıdır. Bu yüzden bank görünümlü ahşap türler balkon için oldukça uygundur.

Balkonun genişliğine uygun büyüklükte ve oranda modeller tercih etmek gerekir. Balkonlarda kullanılan modellerin açık renkli olmamasına dikkat etmek gerekir. Açık renkler güneşten dolayı sararma ve solma yapabilir. Ayrıca hızlı şekilde kirlenir ve tozu belli eder. Bu yüzden daha koyu tonlar balkon masalarında tercih edilebilir.

Duvara Monte Masaların Fiyatları

Bu masalar bazen küçük bazen ise daha büyük ebatlara sahiptir. Kullanılan malzeme kalitesi, ağaç çeşidi ve masanın boyutları fiyat faktöründe değişikliklere neden olur. 8 kişilik bir masa 4 kişilik bir masadan daha yüksek fiyat seçeneğine sahiptir. En doğru fiyat seçeneklerini monte edilir masaların satışını yapan yerlerden edinmek gerekir.

Duvara Monte Masalarda Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hoş ve estetik görünen masalar için renk seçimi oldukça önemli bir husustur. Öncelikle seçilecek renk temizleme açısından uygun olmalıdır. Siyah renk tozu toplar ve tozu çok fazla belli eder. Bu yüzden tamamen siyah renkli masalardan uzak durmak gerekir. Beyaz bir masada siyah desenlerin tercih edilmesi daha doğru olur.

Mobilyaların veya duvarların rengine göre masalarda doğru renk seçimi yapmak gerekir. Bu sayede evdeki alanlarınız daha uyumlu ve bir bütün halinde görünür. Sadelik ve doğallık sevenler ahşap renkleri de tercih edilebilir. Evin tasarımına uyan renkler seçmenin yanı sıra seçilen renklerin zıt renkler olmamasına dikkat edilmelidir.

Duvara Monte Çalışma Masası

Duvara Monte Çalışma Masası

Duvara monte masalar çalışma amacı ile de kullanılır. Katlanabilen çeşitleri de mevcuttur. Bu sayede çalışma işlemi sonrası katlanarak alan genişletilmiş olur. İşlevselliği fazla masalar bazen bir tablo görünümüne sahip olabiliyor. Hem tablo şeklinde hem çalışma amacıyla kullanıldığı için büyük ilgi duyuluyor.efe

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR