Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriElektrikli Şömine Modelleri ve Önerileri

Elektrikli Şömine Modelleri ve Önerileri

Bu yazımızda son yıllarda çokça popüler olan hem işlevli hem de dekoratif bir ürünü inceleyeceğiz. Ama konumuza geçmeden önce kısa bir giriş yapalım isterseniz…

Yüzyıllar boyunca şömineler ısı ve ışık kaynağı olmuştur insanlara. Aynı zamanda statü kaynağı da… Çünkü şömineler göz alıcıdır, yaşam alanlarının odak noktasıdır, ateşten aldığı güçle gösterişlidir, estetiktir… Bu yüzden bir filmde, bir otelde veya tanıdık birinin evinde şömine gördüğümüz zaman çoğumuzun içi gider belki de… Kendimizi onun karşısında bir şeyler içerken, kitap okurken veya hiçbir şey yapmadan sadece ateşin çıtırtısını dinleyip düşlere dalarken hayal ederiz.

Yüzyıllar öncesinden günümüze geldiğimizde birçok şey değişiyor elbette; ısınma araçları, yakıtları, oturduğumuz evlerin yapısı… Hem bu nedenlerle hem de maddi nedenlerle herkesin bir şömine sahibi olması, o hissi yaşaması biraz zor, hatta çok zor… Ama sakın üzülmeyin, hayallerinizden vazgeçmeyin, şömine severlere bu durumun çözümünü anlatıyoruz…

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Elektrikli Şömine

Elektrikli şömine; şömine tutkunlarının, yaşam alanlarında estetiğe önem verenlerin ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkmış, teknolojik ve dekoratif bir üründür. İçinde yapay odunlar bulunan ama gerçek şömine hissini yaratan, bulunduğu ortama bambaşka bir hava katan elektrikli şömineler son yıllarda iç mekân tasarımlarının odak noktası hâline geldi.

Şimdiye kadar hep “hislerden” bahsettik ama bu sizi yanıltmasın. Çünkü dekoratif elektrikli şömine olarak güzel ambiyanslar yaratan elektrikli şömineler aynı zamanda ısı kaynağı olarak da kullanılıyor. Yani elektrikli şömineler hem unutulmaz, eşsiz bir ortam yaratmanızı hem de ortamın sıcaklığını ayarlamanızı sağlıyor.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Elektrikli Şöminenin Avantajları

İlk olarak temel faydasının klasik şömine hissini yaşatmasıdır diyebiliriz. İçinde bulunan odunlarıyla, ateş çıtırtısıyla, alevlerin verdiği ışıkla ve çıkardığı dumana benzer buharla kısacası her özelliğiyle elektrikli şömineler artık klasik şömine hissini yaşatıyor.

İkinci olarak da lüks, estetik ve ilgi çekici bir ortam oluşturan elektrikli şöminelerin her mekân için uygun olduğunu söyleyelim. Elektrikli şöminelerin herhangi bir riski olmadığı için (kıvılcım sıçrama, el yakma vs.) evinizin her köşesinde; çocuk odasından yemek odasına, oturma odasından yatak odasına kadar her yere konumlandırabilirsiniz.

Burada bir dipnot geçmek isteriz. Elektrikli şömine, TV ünitesi içerisinde kullanıldığı zaman bambaşka hisler oluşturabiliyor. Örneğin film izlerken ışıkları kapatıp elektrikli şömineyi açtığınızı düşünün. Sanki bir kamp ateşi başında oturmuş, etkileyici bir hikâye dinliyormuşsunuz gibi… Tek kelime ile mükemmel…

Elektrikli şöminelerin klasik şöminelerin aksine is, kül, duman, odun depolama derdi yoktur. Sadece kumandasındaki bir tuşa basarak istediğiniz anda, evinizin istediğiniz yerinde, istediğiniz ambiyansı oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda kurulumu kolay ve hızlıdır. Mesela elektrikli şömine almak için bugün karar verip yarın elektrikli şöminenizin karşısında keyif yapmanız için hiçbir engel yok. Siz yeter ki elektrikli şöminenin yaşam alanınızdaki yerine karar verin…

Sadece evlerde değil; ofiste, restoranda, kafede, eğlence mekanlarında, otelde aklınıza gelebilecek her yerde elektrikli şömine kullanılabilir. Ne de olsa elektrikli şömineler bulunduğu ortama lüks bir hava katıyor, bu da doğal olarak bulunduğu yerin değerini artıyor.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Elektrikli Şömine Modelleri

Her üründe olduğu gibi elektrikli şöminede de modeller mevcut. Çok detaya girmeden elektrikli şömine modelleri nelerdir sorusuna cevap verelim şimdi de… Malzemeleri, yapıları, şekilleri değişse de elektrikli şöminelerinin temelde iki farklı modeli vardır

Plazma Elektrikli Şömine (2D Elektrikli Şömine)

Plazma elektrikli şömine ya da diğer bir adıyla 2 boyutlu elektrikli şömine temel iki modelden biridir. Plazma ismini cam ile çerçevelenip duvara monte edilmesinden alıyor.

3D Elektrikli Şömine

3 boyutlu elektrikli şömine ya da 3D elektrikli şömine ise temel olan diğer bir elektrikli şömine modelidir. Bu model de ismini odunların her açıdan bakıldığında 3 boyutlu olarak görülmesinden alır. Klasik şöminenin yarattığı etkiye en yakın modeldir.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Elektrikli Şömine Fiyatları

“Bu kadar anlattın, ben de bir şömine tutkunuyum aklıma yattı bu iş. Her şey tamam da biraz da fiyatlardan bahset.” diyorsanız elbette spesifik olarak fiyat veremeyiz. Çünkü elektrikli şömine; ölçüsüne, özelliklerine, gücüne, malzemesine ve markasına göre değişiklik gösteriyor. Ama her bütçeye göre bir elektrikli şömine bulmak mümkün.

Elektrikli Şömineler Hakkında Çokça Merak Edilenler

Yazımızın bu kısmı da elektrikli şömine almaya karar veren ama aklında birkaç soru işareti olanlar için…

Elektrikli Şömine Ne Kadar Elektrik Harcar?

Her elektrikli şöminenin boyutu ve özelliklerine farklıdır. Buna göre elektrikli şöminenin aydınlatma ve ısıtma gücü ile kullanılan süre doğrultusunda enerji tüketimi değişiklik gösterir.

Elektrikli Şömine Isıtır mı? Ne Kadar Alanı Isıtır?

Elektrikli şöminenin dekorasyon ürünü olarak kullanıldığı gibi ısıtıcı olarak da kullanılabildiğini daha önce söylemiştik. Elektrikli şöminenin ısıtma gücüne göre ısıtabileceği alan değişkenlik gösterir.

Ama ortalama 1500-2000 Watt gücündeki bir elektrikli ısıtıcının 25 m²’lik bir alanı 1 saat içinde ısıtabileceğini söyleyebiliriz.

Elektrikli Şömine TV Ünitesi İçerisinde Kullanılır mı? TV’ye Zarar Verir mi?

Klasik şöminelerin üzerine televizyon koyulması biraz sakıncalıdır. Çünkü hem bacadan hem de çerçeveden yükselen sıcaklık televizyonunuza zarar verebilir. Ama elektrikli şöminelerde böyle bir durum söz konusu değildir. Sonuç olarak elektrikli şömineler TV ünitesi içerisinde kullanılabilir..

Her Eve Elektrikli Şömine Yapılır mı?

Klasik şömineler gibi bir bacaya ihtiyaç olmadığı için elektrikli şömineler her evde kullanılabilir. Bunun için yapmanız gereken eviniz için en uygun modeli, boyutu ve yeri seçmek…

Elektrikli şömine nedir, ne değildir, avantajlarını nelerdir anlattık, akıllara takılan soruları cevapladık. Buraya kadar okuyup geldiniz, şimdi de sıra önerimize geldi.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Elektrikli Şömine Önerisi: Flameline

“Hayal Ettiğin Yerde” sloganıyla elektrikli şömineyi sevenleriyle buluşturan Flameline %100 yerli bir firma. Ürünler, en yeni teknolojiler kullanılarak, özenle ve tüm detayları düşünülerek tasarlanıyor. Flameline 2 boyutlu ve 3 boyutlu elektrikli şöminelerle 2012 yılından beri eşsiz anlar yaratıyor.

Neden Flameline’ı seçtiğimizi de açıklayalım. Çünkü Flameline’ın ürünleri piyasada bulunan diğer elektrikli şöminelere göre daha kaliteli görünüyor. Gerçekçi odunların büyüklüğünden tutun da metal çerçevesine kadar eşi benzeri olmayan malzemelerden üretiliyor. Kalitesinin ve başka yerde olmayan patentli ürünlerinin yanı sıra müşterilerinin ihtiyacı olduğu anda yanında oluyor.

Yani kalite desen var, tasarım desen var, teknoloji desen var, müşteri memnuniyeti desen o da var. Daha ne olsun 🙂

Gelin isterseniz Yeni Nesil Şömine Flameline’ın ürünlerine daha yakından bakalım.

Flameline Elektrikli Şömine Modelleri

Flameline’da iki ana model bulunuyor. Biri Plazma Elektrikli Şömine olarak da adlandırılan “2D Linear Serisi” bir diğeri de 3 Boyutlu Elektrikli Şömine olarak da adlandırılan “3D Vasco Serisi”.

Linear Serisinde Neler Var?

Linear Serisi’nde ihtiyacınıza, yaratmak istediğiniz ambiyansa, bütçenize göre farklı boyutlarda 4 farklı ürün grubu bulunuyor.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Alevlerin Özgür Ruhu: Pao

Pao; cam çerçevenin arkasındaki 3 boyutlu gerçekçi kor odunlardan yükselen alevlerin büyülü dansına, istediğiniz şarkılarla eşlik etmenizi sağlayacak bluetooth özelliği, yüksek kalite ses sistemine sahip. Aynı zamanda yağmur sesi ve odun çıtırtısı efektleri ile klasik şömine etkisini üst düzeye çıkarabiliyor.

5 farklı gece lambası ve ısıtıcı özelliğiyle hem gecenin rengini hem de ortamın sıcaklığını ayarlamanızı sağlıyor.

TFT ekran özelliğiyle de seçenekler arasında gezme ve tüm bunları uzaktan kumanda sayesinde kontrol etme imkanı sunuyor.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

İlham Verici Ambiyansların Yaratıcısı: Nada

Nada; metal çerçevesi ve gerçekçi kor odunlarıyla birlikte bulunduğu ortama bambaşka bir tarz bambaşka bir hava katıyor. Tıpkı Pao’da olduğu gibi Nada’nın da bluetooth, güçlü ses sistemi, yağmur ve odun çıtırtısı efekti, 5 farklı gece lambası ve ısıtıcısı bulunuyor.

Nada, TFT ekrana sahip olmasa da uzaktan kumandanın kontrolünde göz alıcı alevlerin dünyasında hipnoz etkisi yaratmayı başarıyor.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Alevlerin Etkisinde: Spark

Metal çerçeveye sahip Spark, yaşam alanlarına ekonomik bir şekilde estetikliği ve kaliteyi taşıyor. Oldukça büyük gerçekçi kor odunlardan yükselen alevlerin yarattığı etkiyle bambaşka dünyaların kapılarını aralamaya yardımcı oluyor. Spark, sadece şömine etkisini isteyenler için çok uygun bir model…

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

Modası Geçmeyen Yalınlık: Gaze

Bir diğer ekonomik model ise Gaze… Yalınlığın gücüne inananlara, sadece anı yaşamak isteyenlere göre tasarlanan Gaze, cam yüzeyin arkasındaki gerçekçi odunların ahenkli yükselişiyle herkesi etkisi altına alıyor.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline

3D Vasko Serisi

3D Vasko serisi en ilgi çekici ürünlerden bir tanesi. Çünkü 3 boyutlu tasarımıyla her açıdan görülebilen Vasko’da, meşenin ateş çıtırtısına gerçekçi kamp ateşi dumanı eşlik ediyor. Nasıl mı? Vasko’nun içinde bulunan tanka su dolduruyorsunuz, özel sistemi sayesinde o su bir duman gibi etrafa yayılıyor, size de bu ortamın keyfini çıkarmak kalıyor.

Vasko’nun başka yerde olmayan bir özelliği daha bulunuyor. Vasko 130 ve 180 serisinde, Flameline patentli lift (amortisör) sistemi ile ağır odun setini kaldırmadan su tankını doldurabiliyorsunuz ve bu sırada da kablosuz enerji aktarımı sayesinde ortamın ambiyansı hiç bozulmuyor.

Vasko serisine özel olarak hazırlanan Vasko-K haznelerini kullanarak hem ambiyans hem de sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

Flameline hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz https://flameline.com.tr/ adresine bakmanızı tavsiye ederiz.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Hem kullanışlı hem dekoratif elektrikli şömineleri anlattık, hissini yaşatmaya çalıştık. Elektrikli şömine alırsınız bizi hatırlayın.

Elektrikli Şömine Modelleri
Fotoğraf: Flameline
Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR