Ana SayfaDekorasyonEn İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

En İyi 6 “Kendin Yap” Ev Dekorasyonu Projesi

Çoğumuz boş zamanlarımızda evdeydiz ve Netflix gibi platformları sonuna kadar tükettik. Buna karşın küçük bir ev dekorasyonu yapmak da üretken hissetmenize, sıkışıp kaldığınız evi ferahlatmanıza ve biraz zaman öldürmenize yardımcı olabilir. Sizi harekete geçirecek birkaç proje fikrini sizler için derledik.

En İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

1. Boya Yapmayı Düşünebilirsiniz

Dekore etmek istediğiniz şeyi boyamak için eski boya kullanabilirsiniz veya yeni bir renk satın alabilirsiniz. Yaza hazırlık olarak kendi katınızı veya varsa çitinizi boyayıp renklendirebilirsiniz. Yeni bir görünüme ihtiyaç duyan duvarı veya tavanı boyayın.

Bir şifonyer veya tezgâh gibi eski bir mobilya parçasını yenileyin. IKEA veya Koçtaş gibi büyük perakendeciler, ihtiyacınız olabilecek tüm malzemelerle birlikte renk örnekleri, numuneler ve boya kutularının çevrimiçi teslimatını sunar.

En İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

2. Bir Vurgu veya Galeri Duvarı Oluşturun

Mekanı bir duvar ile yeniden tasarlayın ve yenileyin. Vurgu duvarı, bir odanın daha büyük hissetmesine ve diğer duvarlarda yer açmasına yardımcı olabilir. Resim çerçeveleri, posterler, sanat eserleri ve aynalar gibi evin etrafında zaten bulunan eşyaları galeri duvarına yerleştirmek için kullanabilirsiniz.

Oturma odasında geometrik vurgulu bir duvar tasarlayarak yaratıcılığınızı konuşturun veya mutfağınızda daha küçük bir duvarda kara tahta boyası kullanın. Eğer kiracıysanız ve kalıcı olmasından çekiniyorsanız desenli bir vurgu duvarı, çıkarılabilir duvar kâğıdı ile kolayca tasarlanabilir.

En İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

3. Bir Çiçeklik ile Baharı Karşılayın

Dışarıda biraz zaman geçirin ve küçük bir çiçeklik köşesi veya bir çiçek bahçesi oluşturun. İnternetten tohum satın alabilir veya yerel bahçe dükkanlarından bitkileri satın alabilirsiniz . Küçük bir alanda yaşıyorsanız, saksı bitkisi veya etli bitki ile basit tutabilirsiniz. Biraz yeşillik evinizi ferahlatır ve ruhunuza iyi gelir.

En İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

4. Dış Mekanınızı Güzelleştirin

Gelen güneşli hava için veranda veya balkon alanınızı eşyalardan arındırın. Yüzeyleri yıkayabilir ve mobilyaları silebilirsiniz. Pandemi döneminde evlerde kalmak bir zorunluluktu, bu dönemde en fazla balkonlarda veya bahçede vakit geçirmek zorundaydık. Belki de bu zamanda hamak ve balkon masaları almak için en iyi dönemlerdi. Pandemi sonrasında da bu eşyaları alıp demiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

En İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

5. Kapı Kollarını ve Tutamakları Değiştirin

Tek ihtiyacınız olan bir tornavida ve kapılarınızı, şifonyerlerinizi veya dolaplarınızı yenilemek için bazı yeni donanımlar. Kapı kollarını ve tutamaklarını değiştirmek, bir odanın görünümü üzerinde büyük bir etkisi olabilecek küçük bir değişikliktir. Bu bir alanı daha modern ve zarif hale getirmenin kolay bir yoludur ve Youtube’da hızlı bir öğretici video bile size rehberlik edebilir.

En İyi 6 "Kendin Yap" Ev Dekorasyonu Projesi

6. Bir Şeyler İnşa Edin

İnşa etmek korkutucu görünebilir, ancak internet sayesinde herkes bazı temel becerileri öğrenebilir. Giriş için bir bank kadar basit veya bir bar arabası kadar karmaşık bir şey inşa edebilirsiniz. Evinizi yenilemek için satın almak istediğiniz şeyleri düşünün. Koçtaş gibi teçhizat perakendecileri, internetten sipariş ettiğiniz ahşap ve yapı malzemelerini evinize kadar teslim edecektir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR