Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriAkıllı Televizyon Modelleri ve Fiyatları

Akıllı Televizyon Modelleri ve Fiyatları

Akıllı televizyonlar, günümüzde her evde bulunmaktadır. Özellikle sunduğu özellikler sayesinde olmazsa olmaz haline gelen bu televizyonlar pek çok açıdan ihtiyaç ve istekleri karşılamaktadır. Ancak akıllı televizyonlar hemen hemen her firma tarafından sayısız çeşitte üretildiği için insanlar hangi akıllı televizyonu almaları gerektiği konusunda kararsız kalmakta ve en iyi akıllı televizyon modelleri konusunda araştırma yapmaktadır.

Akıllı televizyon modellerini araştıran bireyler için tek bir marka ve model önerisi yapmak mümkün değildir. Zira çoğu firmanın akıllı televizyon çeşitlerinin arasında çok büyük farklar bulunmamaktadır. Ayrıca televizyon almak isteyen bireylerin bu ürünlerden beklentisi de farklı olabilmektedir. Bu nedenle en iyi akıllı televizyon oldukça göreceli bir kavramdır.

Akıllı Televizyon Modelleri ve Fiyatları

Akıllı Televizyonların Özellikleri Nelerdir?

Akıllı televizyonlar, günümüzde herkesin sahip olduğu ya da olmak istediği teknolojik ürünlerdir. Televizyonda yalnızca uydu kanallarını izlemek istemeyen bireyler için ideal bir seçenek olan akıllı televizyonlarda görülen temel özellikler şu şekildedir:

 • Akıllı televizyonlar internet bağlantısına sahiptir.
 • İnternet bağlantısı olduğu için bu televizyonlar üzerinden sosyal medya platformlarına ve tüm internet sitelerine giriş yapılabilmektedir.
 • Akıllı televizyonlar telefonla eşleştirilebilmekte ve bu sayede telefon ekranı televizyona bağlanabilmektedir.
 • Müzik dinlemek, film izlemek, karaoke yapmak gibi pek çok çeşitli aktiviteyi akıllı televizyon kullanarak yapmak mümkündür.
 • Yeni tip akıllı televizyonlar inç bakımından büyük ve görüntü kalitesi yüksek elektronik cihazlardır.

Yukarıda belirtilen özellikler smart TV olarak bilinen akıllı televizyonların ortak özellikleridir. Ancak akıllı televizyonlarda farklı özellikler olabilmektedir. Ki bu durum, fiyat ve performansı doğrudan etkilemektedir.

Akıllı Televizyon Modelleri ve Fiyatları

En İyi Akıllı Televizyonlar

En iyi akıllı televizyonlar, daha önce de belirttiğimiz gibi kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra, akıllı televizyon almak için ayıracağınız bütçe de oldukça önemlidir. Zira televizyonlar arasında tabiri caizse uçurum gibi fiyat farklılıkları olmaktadır. Aşağıda yer alan listede en çok satılan ve alanının en iyisi olarak gösterilen en iyi 10 akıllı televizyon markası ve modeli belirtilmektedir.

 1. LG 50NANO796 50″ 127 Ekran Dahili Uydu Alıcılı 4K Ultra HD NanoCell Smart TV
 2. SONY 75XH8096 75” 189 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV
 3. PHILIPS 75PUS8505 75″ 189 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV
 4. SAMSUNG 65LS03T 65″ 163 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD QLED TV
 5. VESTEL 65U9500 65” 165 Ekran Dahili Uydu Alıcılı 4K Smart LED TV
 6. GRUNDIG 65 GEU 7900 65″ 164 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD LED TV
 7. LG OLED65BX6 65″ 165 Ekran Uydu Alıcılı Smart Ultra HD 4K OLED TV
 8. SAMSUNG 85TU8000 85″ 214 Ekran Dahili Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD LED TV
 9. SONY 85XH9505 85” 215 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV
 10. SONY 65A8 65″ 164 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD OLED TV

Akıllı Televizyon Fiyatları

En iyi televizyon fiyatları her dönem araştırılan bir konudur. Akıllı televizyon için belirli bir fiyat söylenmesi yanlıştır. Zira akıllı televizyon fiyatları 3500 TL ila 90.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Kaliteli bir akıllı televizyon almak, ancak çok da para ödemek istemeyen bireyler rahatça 5000 ila 10.000 TL bandında bir akıllı televizyon bulabilmektedir. Eğer sadece internet bağlantısı olan bir televizyon arayışındaysanız, 4000 TL bütçe ayırmanız yeterli olacaktır.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR