Ana SayfaDekorasyonDekorasyonda Mobilyayı Tamamlayıcı Ürünler

Dekorasyonda Mobilyayı Tamamlayıcı Ürünler

Ev dekorasyonlarında mobilya ve oturma koltuklarının yanında bazı tamamlayıcı ürünlerle evinizi daha modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Evinizi daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ev dekorasyon mobilya tamamlayıcı ürünler evinizi bir bütün halinde göstermek için tercih edilen tasarımlardır.

Bu tamamlayıcı ürünlere örnek verecek olursak; orta sehpalar, aynalar, farklı ve modern tasarım aksesuarlar, aydınlatmalar, kitaplıklar, dresuarlar ve mutfak grupları bunların içerisinde değerlendirilir. Tamamlayıcı ürünler evlerinize trend bir görünüm katar. Dekorasyonda tamamlayıcı ürünleri kullanarak mekana işlevsellik ve fonksiyonel bir görünüm katabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Aynalar

Aynalar, hayatımızın her alanında olan tamamlayıcı ürünlerdir. Duvarlarda, banyolarda, asansörde, alışveriş giyinme odalarında ve daha birçok mekanda kullanım imkanına sahiptir. Dekoratif olarak alana görsellik katar. Hem işlevsel hem de şık tasarımlara imza atarak mekanlarınızı yenileyebilirsiniz. Aynaların kullanım alanları ve çeşitleri geniştir. Kullanıldığı alanda yansımalar yaratarak genişlik hissi oluşturur.

Ayna çeşitleri kullanım alanlarına göre şöyledir;

  • Şifonyer aynalar; genellikle yatak odalarında kullanılan tamamlayıcı ürünlerdir. Burada kullanılan aynalar ferahlık ve tazelik katar.
  • Konsol üstü aynalar; yemek odalarında sık sık tercih edilen tamamlayıcı mobilyalardır. Yemek masalarında konsol üstü aynalar kullanıldığında geniş alanlar elde etmiş olursunuz.
  • Dekoratif aynalar; her tarzda ve modelde tasarlanabilen tamamlayıcı mobilyalardır. Mekanlara şık ve modern görünüm katar. İster modern ister de romantik şekillerde tasarımlar vardır. Bunlar tercih edilerek mekanlar bütünleştirilebilir. Dekoratif aynalar; evlerde, ofislerde kullanılabilir. Farklı kesimlerde tasarlanabilir. Mekanın algısına göre değişen modellerdir. Doğru tercihler yapıldığında ferah ve aydınlık bir ortam deneyimi yaşanır. Aynalar kullanıldığı mekana şıklığın yanında geniş bir algı da getirir.
  • Makyaj aynaları; genellikle yatak odasında tercih edilen tamamlayıcı ürünlerdir. Kadınların sık sık kullandığı mobilyalardır.

Aynalar tamamlayıcı ürün olmalarının yanında hem görsellik katan hem de evin algısını değiştirebilecek güce sahip mobilyalardır. Kullanıldığı mekanda yansıtıcı oynamalarla gün ışığını etkin şekilde dağıtma gücüne sahiptir. Küçük evlerde kullanıldığında mekana ışıltı katarak zengin bir görünüm elde edilmiş olur.

Ev Dekorasyonunda Kitaplıklar

Evlerimizde kitaplıkları tamamlayıcı mobilyalar olarak sık sık kullanırız. Modern ve mimari çizgilerle üretilen kitaplıklar mekanın algısını değiştirerek odaları konuşturuyor. Pratik ve kullanışlı olan kitaplıklar tarzınızı yansıtacak şekilde konumlandırılmalıdır. Kitaplıklar, küçük dokunuşlarla mekanı tamamlayan unsurlar haline gelebilir. Kullanılan kitaplıklar; estetik, çözüm odaklı bir halde tasarlanmalıdır. Ahşaptan, metalden veya farklı bir malzemeden modern görünümlerle mekanda şık bir görüntü hissi yaratır. Duvara gömme şekilde de tasarlanabilir. Küçük objeler minimalist olarak kitaplıkları da süsleyerek mekanı tamamlayabilir. Her alanda kullanılabilen kitaplık modelleri şık ve trend bir görünüm katar.

Ev Dekorasyonunda Sehpalar

Ev Dekorasyon Tamamlayıcı Ürünler

Ev dekorasyonlarında, oturma odalarında orta sehpa veya sehpalar tamamlayıcı mobilya olarak tercih edilir. Orta sehpalar; oturma odalarında mekanın ortasında kullanılarak ortamın havasını değiştiriyor. Farklı çizgilerde, desenlerde, modellerde ve tarzlarda tasarlanabilir. Üretilen bazı orta sehpalarda; çekmece alanları da bulunur. İçerisine bazı eşyalarınızı koyarak sehpayı işlevselleştirebilirsiniz. Küçük objeler ve aksesuarlarla bu sehpaları daha modern ve görsel bir havaya koyabilirsiniz. Küçük alanlar için; yan sehpa ve zigon sehpalar tercih edilebilir. Kahveniz, tabağınızı veya çayınızı buralarda tüketebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Dresuarlar

Ev Dekorasyon Tamamlayıcı Ürünler

Ev dekorasyonunu daha zengin ve bütünleşmiş gösteren mobilyalardır. Depolama ve saklama alanı olarak kullanılan ürünlerdir. Uyumlu ve tarz mekanlar elde edilmiş olur. Girişlerde, yemek odası, oturma odası, salon veya yatak odasında tercih edilebilir. Ahşaptan veya metalden yapılabilir. Uygulandığı alanlara daha modern ve şık bir hava katar. Sadece görsel ve estetik açıdan değil uyumlu ve trend görünüm açısından da önem taşır. Evin genel görünümüne göre dresuar seçimi yapılırsa daha mantıklı ve istikrarlı kararlar alınmış olur. Dresuarların üzerine estetik aksesuarlar konularak tamamlayıcı mekanlar elde edilmiş olur. Altın veya ahşabın uyumu da mekanlara daha zarif bir görünüm katacaktır.

Ev Dekorasyonunda Aksesuarlar

Aksesuarlar, mekanı tamamlayan en önemli parçalardır. Farklı obje ve aksesuarlarla ruhunuzu ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. İnce ve zarif dokunuşlarla hem estetik hem de konforlu alanlar elde edilmiş olur. Aksesuar denilince aklımıza birçok şey gelebilir. Küçük objeler, minimalist heykel ve saksılar, şık görünüme sahip mumlar, zevkli tablolar, çerçeveler kaseler, çiçekler evlere şıklık katarak mekanları tamamlayan mobilyalar haline gelir. Vazolar, şamdanlar, farklı tarzlarda obje ve vazolar, küçük aynalar, cam meyvelikler, şekerlik modelleri kullanılarak mekanı tamamlayan unsurlar haline gelirler.

Ev Dekorasyonunda Mutfak Grupları

Ev dekorasyonunu bütünleştiren bir diğer mobilyalar ise; mutfak gruplarıdır. Mutfakları daha işlevsel ve kullanışlı hale getiren mutfak grupları günün her saatinde kullanabileceğimiz tamamlayıcı mobilyalardır. Mutfak benci veya mutfak masa takımları kullanılarak mekan tamamlayıcı hale bürünür. Masalar; mekana göre ahşap, metal veya cam olarak tasarlanabilir.

Mekanın algısını ve genişliğini değiştiren ürünlerdir. Mekanın büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre mutfak gruplarının boyutları da değişim göstermektedir. Küçük alanlar için daha fonksiyonel ürünler tercih edilerek mekan tamamlanabilir. Büyük mutfaklarda ise daha büyük masalar tercih edilebilir. Alanın büyüklüğü tamamlanmalıdır. Mekanın sirkülasyonu kesilmeden alanlar şekillenmelidir.

Ev Dekorasyonunda Aydınlatmalar

Ev dekorasyonunda aydınlatmalar tamamlayıcı ürün olarak olmazsa olmazlardandır. Sarkıt avizeler veya aydınlatmalar, tavan aydınlatması, abajurlar, avizeler, lambaderler kullanılarak hem mekanı tamamlar hem de aydınlatma elemanı olarak kullanılır. Estetik görünümler elde edilmiş olur. Her mekana ve atmosfere göre farklı tasarım aydınlatmalar tercih edilerek köşeler tamamlanabilir. Oturma odalarında, girişlerde, çocuk odalarında, yatak odalarında, banyolarda, yemek masalarında farklı mimari tasarımlarla odak alanları oluşturulabilir. Daha modern, tarz, şık ve trend mekan algıları yaratılmış olur. Odalar bir bütün halinde mekanları tamamlayan hallere bürünür.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR