Ana SayfaDekorasyonEvde Yapılabilecek Dekorasyon Ürünleri

Evde Yapılabilecek Dekorasyon Ürünleri

Evde yapılabilecek dekorasyon ürünleri, hemen hemen herkesin ilgisini çeken konular arasında yer almaktadır. Bu konu kapsamında paylaşılan görseller, videolar her zaman için merak edilerek izlenmiştir. İnsanların el yapımı dekorasyon ürünlerine ilgi duymasına ek olarak pek çok internet sitesi el yapımı dekorasyon ürünlerin yapılışını paylaşmaktadır.

Bunun yanı sıra çoğu aksesuar ürününün pahalı olması nedeniyle insanlar evlerinde değişiklik yapmaktan kaçınmaktadır. Ancak uygun fiyata birkaç malzeme satın alarak bu malzemelerden çok modern bir aksesuar oluşturmak mümkündür. Bu aksesuarlara örnek olarak aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Dekorasyon Ürünleri
Evde Yapılabilecek Dekorasyon Ürünleri

Dantel Şıklığı

Evde dekorasyon fikirleri, pek çok bireyin ilgisini çeken konular arasında yer almaktadır. Özellikle değişik fikirlerin bulunması ve ortaya güzel sonuçların çıkması çoğu kişinin şaşırmasına neden olmaktadır. Bu fikirler arasında dantelin dekoratif kaseye dönüşmesi de yer almaktadır. Bu işlem için gereken malzemeler şunlardır:

 • Streç film
 • Dantel
 • Kumaş boyası
 • Tuz
 • Su
 • Beyaz tutkal

Öncelikle bir kase içerisine kumaş boyası, tuz ve su ekleyerek karıştırın. Daha sonra bu karışım içerisine dantellerinizin uç kısımlarını batırın ve ardından kurumasını bekleyin. Kurutma işlemi tamamlandıktan sonra dantelin tamamını tutkal ve su içerisine batırın. Ardından şekil alıp kuruması için bir kasenin arkasına serin ve kurumasını bekleyin. Dantel kaseniz hazır.

Kurabiye Kalıbından Mum Yapmak

Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar denildiği zaman akla ilk gelenler arasında, şüphesiz, mumlar bulunmaktadır. Mumlar, bir ortamı değiştirebilecek en iyi dekorasyon ürünleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle çoğu kişi mum satın almayı veya mum yapmayı tercih etmektedir. Evde mum yapacak olanlar için kurabiye kalıbından mum yapma fikri şu aşamalar sayesinde yapılabilmektedir:

 • Kurabiye kalıpları
 • Yağlı kağıt
 • Mum fitili
 • Pastel boyalar
 • Yarım kalan mum veya ucuz beyaz mumlar
 • Aromatik yağlar

Öncelikle yarım kalan mumu veya ucuza aldığınız beyaz mumları mikrodalga fırında, çok sıvılaşmayacak şekilde, eritmeniz gerekmektedir. Ardından pastel boya yardımıyla mumu renklendirebilirsiniz. Yağlı kağıt üzerine yerleştirdiğiniz kurabiye kalıplarının içerisine mum fitili ekleyin ve sıvı olan renkli mumu bu kalıpların içerisine dökün. Tercihe bağlı olarak aromatik yağ da ekleyebilirsiniz. Mum kuruduktan sonra ister kalıptan çıkarın isterseniz de kalıpta kalsın, mumunuz hazır.

Cep Aynasından Büyük Duvar Aynası

Evde yapılabilecek dekorasyon ürünleri arasında yer alan ve hemen hemen tüm bireylerin dikkatini ilk sırada çeken ayna fikirleri, başlıca yapılan fikirler arasında yer almaktadır. Kendin tasarla ürünü olarak bilinen bu tasarımlar, pratik yoldan hoş sonuçlar elde etmeyi amaçlamaktadır. Bunlara örnek olarak da cep aynasından büyük boy ayna yapımı verilebilir.

Büyük boy aynaların çok pahalı olduğu bilinen bir gerçektir. Bu kadar büyük maliyetli dekorasyon ürünü almak yerine pratik yoldan büyük boy ayna yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey birkaç tane cep aynası ve bir adet kontraplak olacaktır. Bu zemin üzerine cep aynalarını düzgünce yapıştırarak hem dekoratif hem de büyük boy ayna elde edebilirsiniz.

Cam Taşlarla Kaplama

Evde yapılabilecek tasarımlar ve yapılışları başlığı altında birbirinden farklı ürünlere rastlayabilir ve bu ürünleri yapmayı deneyebilirsiniz. Dekoratif ürünlerin yanı sıra bir kusuru kapatmak için önerilen dekorasyon fikirleri de bulunmaktadır. Cam taşlarla kaplama fikri tam da bu tarz bir sorun yaşayan insanlar için en iyi fikirlerden biri olacaktır. Bu işlem için ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeler;

 • Yapıştırıcı
 • Renkli cam taşlar şeklindedir.
Evde Yapılabilecek Dekorasyon Ürünleri
Evde Yapılabilecek Dekorasyon Ürünleri

Bu kadar az malzeme ile dekorasyon ürün hazırlamak oldukça basittir. Öncelikle yüzeyi zarar görmüş masa, dolap gibi ürünlerinizi değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey takıcılardan satın aldığınız cam taşları düzgün bir biçimde zarar gören yüzey kaplanacak şekilde mobilyanın üzerine yapıştırmak olacaktır. Bu basit adım sayesinde kötü görünen yüzeyler şık taşlar ile kaplanmış olacaktır. Böylece daha modern ve daha şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

 

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR