Ana SayfaDekorasyonEvdeki Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Evdeki Boş Alanlar Nasıl Değerlendirilir?

Evdeki boş alanlar nasıl değerlendirilir sorusu, en çok yanıt aranan ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Her evde küçük ya da büyük boş alanlar bulunmaktadır. Hal böyle olunca insanlar, evlerinin çok daha kullanışlı ve güzel hale gelmesini sağlayabilmek için araştırmalar yapmaktadır.

Evde kullanılmayan alanları değerlendirme, evinizde bulunmasını istediğiniz ancak yer sorunları için gerçekleştiremediğiniz pek çok fikri hayata geçirmenize yardımcı da olacaktır. Zira boş bir duvar köşesi bile büyük fikirler yapılabilecek alanlardır.

Evdeki boş alanları en güzel şekilde değerlendirmek tamamen sizin elinizdedir. Bu noktada hayal gücünüz, evinizde ne görmek istediğiniz gibi bazı hususlar belirleyici olmaktadır. Aşağıdaki başlıklarda yer alan değerlendirme fikirlerine göz atarak evinizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Salon

Boş Oda Değerlendirme

Evinizde bir duvardan daha büyük boş alanlar varsa, mutlaka değerlendirmelisiniz. Boş oda değerlendirme, evinizin kullanım alanını arttıracak ve daha keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. Boş oda değerlendirme fikirleri edinmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 1. Boş bir odanız varsa sinema odası olarak değerlendirebilir ve rahat koltuk ve projeksiyon kullanarak evinizde sinema salonu görünümü yaratabilirsiniz.
 2. Evdeki boş odanız eğer çok küçükse, birkaç raf sistemi hazırlayarak erzaklarınızı koyabilir ve Amerika tarzı küçük bir erzak deposu yapabilirsiniz.
 3. Boş odanızın yuvarlarına yalıtım yaptırarak müzik odası yağabilir ve komşularınıza rahatsızlık vermeden yüksek sesli müzik dinleyebilir ya da enstrüman çalabilirsiniz.
 4. Boş oda değerlendirmek için kitaplık ve yer minderleri kullanarak okuma odası yapabilir ve güzel zaman geçirebilirsiniz.
 5. Boş odanızı giyinme odası olarak kullanabilir, odada ayna ve dolap kullanarak iyi bir alan oluşturabilirsiniz. Böylece yatak odasını kalabalıktan kurtarabilirsiniz.
 6. Boş odaları değerlendirmenin en güzel yollarından bir tanesi de çalışma odası oluşturmaktır.
 7. Boş odanızı spor salonuna dönüştürebilir ve egzersiz aletleri koyarak odayı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Tv Ünitesi

Evdeki Boş Köşeleri Değerlendirme

Evde eğer boş bir odanız yoksa boş köşeleri değerlendirebilirsiniz. Evinizde yer alan kolon boşlukları, kör noktalar, merdiven boşluğu gibi alanları boş bırakmak yerine kendinize farklı alanlar oluşturabilmeniz mümkündür. Aşağıdaki listeye göz atarak evdeki boş köşeleri değerlendirme ile ilgili fikirler edinebilirsiniz.

 1. Evde boş kalan kolon araları ya da küçük gömme alanlara bir koltuk ve sehpa yerleştirerek okuma alanı yapabilirsiniz.
 2. Evdeki duvar kesişme yerlerine L şekline bir masa koyabilir ve kendinize çalışma alanı yaratabilirsiniz.
 3. Evinizde yer alan boş bölümlere raf yerleştirebilir ve depolama alanlarınızı arttırabilirsiniz.
 4. Salon, oturma odası ya da misafir odası gibi alanlarda yer alan boşluklara yer minderi koyarak keyifli alanlar yaratabilirsiniz.
 5. Duvar birleşme alanları boşsa, çiçek sehpaları kullanarak bitkileriniz için alan oluşturabilirsiniz.
 6. Yatak odası ya da salonda boş kalan yerlere ise tavandan askılı salıncak koltuk yerleştirerek boş köşeleri değerlendirebilirsiniz.
 7. Merdiven altı boşluklarına ayakkabılık yapabilir ve kullanım alanınızı arttırabilirsiniz.
 8. Balkon, oturma odası gibi sık zaman geçirilen alanlarda var olan boşluklar için mini bar, şarap dolabı ya da atıştırmalık dolabı gibi farklı dekorlar ekleyebilirsiniz.
 9. Evde kullanılmayan bir alan varsa, katlı raflar ile farklı bir bölüm oluşturabilir ve sessiz zaman geçirmek için bu alanı kullanabilirsiniz.
 10. Yemek alanınız yoksa ya da büyük değilse salon ya da mutfakta kalan boş yerlere duvardan açılıp kapanan masa ve sandalyeler ekleyebilirsiniz.

Yukarıda da görülebildiği üzere boş alan değerlendirme fikirleri oldukça fazladır. Kendi zevkiniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde evinizi değerlendirebilir, kullanım alanınızı arttırabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR