Ana SayfaDekorasyonEviniz İçin 17 Duvar Dekorasyonu Fikri

Eviniz İçin 17 Duvar Dekorasyonu Fikri

Evinizi sıcak bir yuvaya mı dönüştürmek istiyorsunuz? Bomboş duran duvarlarınızı doldurarak evinize yeni bir soluk getirebilirsiniz. Duvar dekorasyonu için birkaç parlak fikre ihtiyaç duyuyorsanız, duvarlarınıza tarz katacak en gözde 17 metodu sizin için özetledik. En iyi tarafını mı merak ediyorsunuz? Bu metotların bazıları tek bir kuruşa bile mal olmayacak!

Duvar Sepetleri

1. Duvar Sepetleri

Sahip olduğu bohem hava ve çeşit çeşit tarzı ile sepetler oturma odanızda kendi başınıza yapabileceğiniz duvar süslemeleriniz için harika bir fikir! Dekoratif fakat aynı zamanda gösterişten uzak bir görünüm için doğal tonlar seçin ya da farklı özellikler kullanarak çarpıcı hâle getirebileceğiniz bir duvar görünümü için çeşitli renklerden ve desenlerden oluşan bir karışım yaratın.

Yuvarlak Pastel Şekiller

2. Yuvarlak Pastel Şekiller

Oturma odanızın duvar dekorasyonunu yaparken tercih edebileceğiniz bu capcanlı fikirler için ihtiyacınız olan tek şey birkaç boya fırçası ile bir pastel boya paleti. Duvarınıza yuvarlak biçimli nesneler asarak ona fazla abartılı olmayan, modaya uygun, sanatsal bir görünüm verebilirsiniz. Boyadan hazzetmiyor musunuz? Öyleyse bunun yerine duvar çıkartmalarını tercih edebilirsiniz.

Duvar Aynaları

3. Aynalardan Oluşan Bir Duvar Galerisi

Çerçeveli sanat eserlerinden oluşan sergilerin duvarlarda bir galeri geçidi halinde sıralandığını görmüşsünüzdür. Peki ya tamamen havalı ve alışılmadık aynalardan oluşan bir galeriye ne dersiniz? Uygulaması son derece kolay olan ve çağdaş olan bu duvar dekorasyonu fikri yalnızca sohbet için iyi bir malzeme değil -aksi halde karanlık olan bir odada ışığı yansıtmak veya dar bir alanı geniş göstermek için de mükemmel!

Saksı Bitkileri

4. Saksı Bitkileri

Bitkiler yalnızca bakmaktan keyif aldığımız şeyler değildir. Havayı temizlemek ve bulunduğunuz yere hayat üflemek için de idealdirler. Evinize ayak basan herkesin ağzını hayranlıkla açık bırakacak bu olağanüstü duvar dekorasyonu fikrini uygulamaya geçirmek için en sevdiğiniz bitkileri, saksıları ve duvara sabitlenebilen saksı setlerini kullanabilirsiniz.

Duvar Resimleri

5. Duvar Resimleri

İçinizdeki Picasso’yu ortaya çıkarın ve bomboş bir duvarı muhteşem bir freske dönüştürün. Gereken tüm malzemeler biraz boya, bir boya fırçası ve elbette hayal gücünüz. Eğer boyamak size göre değilse bunun yerine birkaç şahane duvar çıkartması ile harikalar yaratabilirsiniz.

Göz Alıcı Tuvaller

6. Göz Alıcı Tuvaller

Temiz bir sayfa kadar boş bir duvarı renklendirmek aslında ona uygun bir tuval bulursanız veya kendi tuvalinizi kendiniz doldurursanız oldukça kolaydır. Hangi sanat akımına ilgi duyduğunuz hiç fark etmez. Göz alıcı ve dekorasyonunuzun geri kalanıyla uyum içinde olduğu sürece tuvalinizin başarısız olması söz konusu bile değil!

Pek de iyi bir ressam olmamakla beraber yine de kendi sanat eserinizi resmetmiş olmakla övünmeye niyetliyseniz numaralandırılmış taslakları boyamayı deneyin!

Renkli Raflar

7. Ara Renklerden Oluşan Raflar

Raflar son derece kullanışlıdır; üstelik, onları kolayca monte edebilirsiniz. Ancak, ara renklerden oluşan bir raf başlı başına bir sanat eseri sayılacaktır. Gölgeli bir görünüm tercih edebilir veya duvarınızı daha çarpıcı hâle getirmek istiyorsanız tek bir ton kullanabilirsiniz.

Eski Kitaplar

8. Eski Kitaplar

Eski ya da yırtılmış kitaplarınızı çöpe atmadan önce onları havalı duvar tasarımlarına dönüştürmeyi deneyin. İhtiyacınız olan tüm malzemeler; dilediğiniz zaman sökebileceğiniz yapışkanlı duvar bantları, kitaplar ya da kitaplardan kopmuş sayfalar ve elbette, son olarak, hayal gücünüz. Böyle bir tasarım söz konusuysa ihtimallerin ucu bucağı yok!

Büyük Boy Panolar

9. Dev Boy Delikli Panolar

Yalnızca pratik birer düzenleme unsuru gibi görünse de delikli panolar eşsiz ve çok amaçlı olmasıyla günü kurtarabilir. Çeşitli raf malzemeleri, çivi modelleri ve topuzlardan oluşan özgün bir kombinasyon ortaya çıkarabilir veya sadece panonuzu canlı bir renge boyayabilirsiniz.

Albüm Kapağı Duvar Sanatı

10. Albüm Kapağı ile Duvar Sanatı

Sıkıcı duvarları bambaşka bir görünüme kavuşturmak için albüm kapaklarını kullanmak ekonomik, basit ve kolay ulaşılabilen bir yöntemdir. Kapakları duvarınıza sabitlemek için çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir albüm kapağınız yok ise ikinci el satış mağazalarından veya çevrimiçi mağazalardan bu tür albümlere ulaşabilirsiniz.

Yapay Çiçekler

11. Yapay Çiçekler

Evinizi çiçeklerle donatmak için baharın gelmesini beklemenize hiç gerek yok. Duvarlarınıza güzellik katmak için en sevdiğiniz çiçek türlerinin plastik versiyonlarını araştırın. Belirlemiş olduğunuz yere çiçekleri yapıştırmak için bir çelenk veya duvarlara zarar vermeyecek türde bir bant kullanabilirsiniz.

12. Metal Kasnaklar

Ev mimarisinde kullanılan dekoratif kasnakları internet üzerinden araştırabilirsiniz. Hatta, neden bir tane yapmayasınız ki? Metal ya da plastik kasnaklar bulup bunları siyah sprey boya ile boyayabilirsiniz. Duvar dekorasyonu için basit bir fikir gibi görünebilir, ancak bazen bu tür minimal dokunuşlar aslında en etkili olanlarıdır.

Dokuma Duvar Süsleri

13. Dokuma Duvar Süsleri

Odanızı biraz renk, özgün bir dokunuş veya sıcaklık ile daha samimi bir yer haline getirmek istiyorsanız bunu bir dokuma duvar süsü ile tek bir hamlede gerçekleştirmeniz mümkün. Geniş duvarların büyük duvar süslemeleri ile dekore edilmesi gerekir. Daha küçük duvarlar için ise küçük-orta duvar süsleri idealdir.

Cam Çerçeveleri

14. Cam Çerçeveleri

Evinize kulübe şıklığını aratmayacak bir görünüm vermenin kolay ve çevreci bir yolu eski bir cam çerçevesini geri dönüşüm ile duvar sanatı için kullanılmak üzere muhteşem bir eşya haline getirmektir. Çerçevenin etrafına bir çelenk geçirerek ona sonbahar veya yılbaşı için romantik bir görünüm verebilir veya şık olmakla birlikte daha sade bir görünüm yaratmak için onu herhangi bir şey eklemeden kullanabilirsiniz.

Büyük Aynalar

15. Gösterişli Devasa Aynalar

Hem şatafatlı hem de kullanışlı bir temaya mı sahip olmak istiyorsunuz? Gösterişli devasa bir ayna odanızı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda odanın daha geniş görünmesine de katkıda bulunur.

Jüt Kilimler

16. Jüt Kilimlerle Duvar Sanatı

Muhakkak, zemininiz için ideal olabilecek dekoratif jüt kilimleri duymuşsunuzdur. Peki onları duvarınıza asmaya ne dersiniz? Kulağa biraz garip gelebilir, ama bu gerçekten de uygulaması sadece dakikalar alan harika bir duvar dekorasyonu fikridir.

Dekoratif Tabaklar

17. Dekoratif Tabaklar

Eşsiz bir sanatsal tarz olarak dekoratif tabaklarınızı duvarlarınızda sergilemek varken neden onları mutfak dolaplarınıza tıkılıp kalmış halde bırakasınız ki? İster size büyükanne ya da büyükbabanızdan kalmış olsun isterse onları bir ikinci el satış mağazasında keşfetmiş olun, tabaklarınızın her odaya nostaljik bir atmosfer katacağı kesin!

Sözün Özü

Boş duvarlarınıza şıklık katmanın, galeri sergilerinden tutun da duvar resimlerine ya da bitki, tabak ve kitap sayfası kullanmaya kadar pek çok yaratıcı ve büyüleyici yolu vardır. Neyse ki, hayallerinizdeki duvar dekorasyonuna sahip olmak için küçük bir servet ödemeniz gerekmiyor. Evinizde zaten bulunan sepet ya da eski albüm kapakları gibi malzemeleri bu amaçla kullanabilir veya duvar dekorasyonu için tercih edilen nispeten ekonomik ürünleri internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Boş Bir Duvarı Nasıl Dekore Edebilirim?

Duvar dekorasyonu için pek çok alternatif vardır. Duvarı bir fresk ile tamamen kaplayabilir veya evinize renk katmak için küçük, şık görünümlü bir tuval asabilirsiniz.

Duvarlarımı Düşük Bir Bütçeyle Nasıl Dekore Edebilirim?

Zarif tabaklar, saksı bitkileri ve eski albüm kapakları gibi evinizde bir köşede öylece duran eşyaları tercih edin. Duvar dekorasyonu için kullanılabilecek ilginç ve ucuz eşyalar bulmak için ikinci el satış mağazaları adeta birer hazinedir.

Geniş Duvarlar Nasıl Dekore Edilir?

Galeri ya da duvar aynası gibi belli bir temayla ilişkilendirilebilecek çeşitli eşyaları bir araya getirmeyi deneyin. Dev bir tuval ya da girift desenli bir kilim gibi ön plana çıkarabileceğiniz tek bir eşya ile duvarınızı dekore etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Küçük Duvarlar Nasıl Dekore Edilir?

Nispeten daha küçük dekoratif eşyalardan oluşan bir küme, küçük duvarları dekore etmek için idealdir. Bunun için, küçük tuvallerden ya da çerçevelenmiş tablolardan oluşan bir grup dekor ürününü tercih edebilirsiniz. Odanın renk şablonu ile ahenkli bir bütünlük teşkil eden geniş bir ayna ya da orta boy bir duvar süsü bile harikalar yaratabilir.

Mutfak duvarı dekorasyon fikirleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz. evterapisi.com/mutfak-duvar-dekorasyonu

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR