Ana SayfaAydınlatmaEvinizi Değiştirecek Avize Modelleri

Evinizi Değiştirecek Avize Modelleri

Ev dekorasyonunda en önemli parçalardan bir tanesi de avizelerdir. Ev dekorasyonunda avizelere çok önem verilmese dahi, mobilya ve dekoratif ürünlerin bile kullandığınız avizeyle bütünleşmesi gerekmektedir. Zira özellikle salonlar bir bütün halde görülmektedir.

Salon avizeleri günümüzde çok çeşitli tasarımlarda üretilmektedir. Bu sayede evinizin havasını değiştirecek avize modelleri bulmanız hiç de zor olmayacaktır. Avize seçimi yaparken trendlere göz atabilirsiniz. Ancak bu noktada bilmeniz gerekir ki, trendler gelip geçidir. Modadaki her değişiklikte yeni bir avize almak istemiyorsanız, mutlaka salon dekorasyonunuzu ve şahsi zevklerinizi ön planda tutmalısınız.

Taşlı Avize

Salon Avize Modelleri

Salon avizeleri konusunda tercih edebileceğiniz sayısız model bulunmaktadır. Günümüzde en popüler olan modeller ise ahşap ve rüstik görünümlü olanlardır. Modern algısı zaman içerisinde büyük bir değişime uğramıştır. Bundan birkaç yıl öncesine kadar açık renkler ve zıt renk kombinasyonları modern sayılırken, günümüzde koyu renkler ve ahşap detaylar modern olarak algılanmaktadır. Bu nedenle salon avize modelleri arasında en çok tercih edilen modeller ahşaplar olmaktadır.

Salon avize modelleri arasında modern bir tercih yapmak isteyen bireyler halat lamba modelleri, kütük avize modelleri, ahşap tavan avizeleri gibi seçeneklere göz atabilir. Bu avize türleri, eve rüstik bir hava katacak ve dekorasyonu tamamlamaya yardımcı olacaktır.

Avangart bir salon dekorasyonu yaptıysanız, tercihiniz gösterişli avize modellerinden yana olmalıdır. Taşlı, detaylı ve sarkık avize modelleri, avangart ve büyük salonlarda oldukça şık durmaktadır. Özellikle salonunuz büyükse, avizenizin de büyük olması gerekmektedir. Zira büyük bir salona küçük bir avize takarsanız, avizeniz orantısız bir görünüm oluşturacaktır.

Sade bir salon tasarımından hoşlanan bireylerin avize tercihi spor avizeler olmalıdır. Spor avizeler, yıllar boyunca modası geçmeyen tasarımları kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse sarkık siyah avizeler ve spot ışıklı avizeler yıllar boyunca kullanılabilecek modellerdir.

Mumlu Avize

El Yapımı Avize Modelleri

El yapımı avize modelleri, en çok tercih edilen avize türleri arasında gösterilmektedir. Zir el yapımı ürünlere her zaman ilgi yüksektir. Eğer farklı bir avize modeli istiyorsanız el yapımı avize türlerine göz atabilirsiniz.

El yapımı avize modelleri normal avizelere kıyasla daha pahalıdır. Bu durumun sebebi ise fabrikasyon ürün olmamaları ve her birinin el işçiliği ile yapılıyor olmasıdır. Bu nedenle bazı bireyler, özel tasarımları kendi yapmayı denemektedir. Evde ahşap avize yapımı, oldukça talep görmekte ve uygun fiyatlı olmasıyla da dikkat çekmektedir. Aşağıdaki listede kendiniz deneyebileceğiniz ve evinizin havasını değiştirecek avize modelleri sıralanmaktadır.

  • Halatla sade ampul sarkıtlı avize
  • İp ve balonla yapılan modern avize
  • Ahşapla yapılan avize modelleri
  • El yapımı kütük avize
  • Ahşap palet kullanılarak yapılan avize

Yukarıda da görülebildiği üzere pek çok farklı ürün kullanarak kendi avizenizi yapabilmeniz mümkündür.

Salon Avizesi Nasıl Seçilir?

Salon avizeleri, ev dekorasyonunun bir bütün içerisinde olabilmesi için oldukça önemlidir. Salon avizesi seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı huşular da bulunmaktadır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

  1. Alacağınız avize, evdeki mobilyaların rengiyle uyumlu olmalıdır.
  2. Avangart bir salonunuz yoksa gösterişli avizelerden uzak durmanız gerekir.
  3. Çok göz yorucu tasarımlardan uzak durmanız gerekmektedir.
  4. Avizenin çok sarkık olması ev dekorasyonunuzu kötü gösterecektir.
  5. Salona avize seçerken mutlaka salon tipinizi baz almanız gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen 5 temel hususu göz önünde bulundurarak salonunuza avize seçmeniz durumunda beklentiniz tam anlamıyla karşılanacaktır. Seçtiğiniz avizeden daha iyi bir sonuç alabilmek için ise mutlaka kendi zevklerinizi de hesaba katmalısınız.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR