Ana SayfaEv TurlarıFair Field Malikanesi'nin Hikayesi

Fair Field Malikanesi’nin Hikayesi

Dünya üzerinde birçok farklı ve gösterişli villa ve malikâne bulunmaktadır. Bu malikânelerin maliyetleri servet değerindedir. Binlerce kişi tarafından tanınan ve dünyaca ünlü birçok malikâne günümüzde halen ihtişamlı varlıklarını korumaktadır. Bunlardan biri de Fair Field Malikanesi olup, sahip olduğu değer dudak uçuklatıcıdır. Bu malikâneye ev turları da düzenlenebilmekte ve ziyaretçi kabul etmektedir.

Peki, Fair Field Malikânesi nerede? Bu Fair Field Malikânesinin sahibi kim? Ünlü Fair Field Malikânesine kimler ev sahipliği yaptı? Fair Field Malikânesi büyüklüğü ne kadardır? Fair Field Malikânesi değeri ne kadardır? Fair Field Malikânesi hangi filmlerde kullanıldı? Bu sorular ünlü malikânenin hayranları tarafından yıllarca merak edilmiş ve hakkında sayısız araştırmalar yapılmıştır. Malikânenin birçok açıdan aydınlatılamamış yönleri hala gizemini korumaktadır.

Fair Field Malikanesi Nerede?

Bu malikâne dünyaca ünlü malikâneler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Fair Field Malikânesi Amerika’da bulunan ünlü The Hamptons kıyısında bulunmaktadır. Bu kıyıda Fair Field Malikânesinden hariç birçok farklı ve ünlü malikânelere de ev sahipliği yapmaktadır. Denize yakın ve yeşil planıyla oldukça lüks olan Fair Field Malikânesi ziyaretçilerin ilgi odağı halindedir. Göz kamaştırıcı ihtişamıyla dünya tarafından yakından takip edilmektedir. Sahibinin karakteristik yönlerini taşıyan bu malikâne tarihin birçok döneminden izlerde taşımaktadır. Ünlü The Hamptons kıyısı bu şatafatlı malikâneye yıllardır ev sahipliği yapmaktadır.

Fair Field Malikanesinin Sahibi Kim?

Amerika’da birçok oyuncu, şarkıcı ve iş adamının lüks yaşamları dikkatleri üzerlerinde toplamaktadır. Fakat dünyaya ün salmış ve hayranlıkları üzerinde toplayan Fair Field Malikânesinin sahibi ise oldukça merak konusudur. Bu malikânenin sahibinin de çok ünlü bir iş adamı olduğu bilinmektedir. İş adamı kimliğinin yanı sıra yatırımcı olarak da tanınmaktadır. Fair Field Malikânesi; iş adamı ve ünlü yatırımcı Ira Rennert tarafından 1993 yılında The Hamptons kıyısında yaptırılmış bir malikanedir.

Peki, bu ünlü iş adamı kimdir? Kısaca Ira Rennert; 1934 Amerika doğumlu olan Rennert ünlü bir iş adamı ve milyarder olarak tanınmaktadır. Kendi adını taşıyan şirketler grubunun başkanı ve CEO’sudur. Onu bu kadar ünlü ve popüler yapan ise Fair Field Malikânesinin sahibi olmasıdır. 3 çocuk babası olan Rennert şu an 86 yaşında ve halen çalışmaya devam etmektedir. Sahip olduğu servetinin değeri her geçen gün daha da artmaktadır.

Fair Field Malikanesine Kimler Ev Sahipliği Yaptı?

Dünyadaki en pahalı ve lüks evler listesinde ilk üçte yer alan sahibi Ira Rennert ve ailesi tarafından kullanılmaktadır. Bu malikânenin bulunduğu arazide işyerleri ve çalışanlarına ait özel bölümlerin yer aldığı evler de bulunmaktadır. En çok konuşulan ve takip edilen malikâneler arasında yer alan Fair Field Malikânesi devasa büyüklükteki bir alana inşa edilmiş ve yapıldığı günden bu yana değerine değer katmaya devam etmiştir. Hem çalışma alanı hem sürdürülebilir bir yaşam kompleksi vasfını taşıyan bu malikâne olarak da anılmaktadır.

Göz Kamaştıran Fair Field Malikanesi

Fair Field Malikanesi Büyüklüğü Ne Kadardır?

1993 yılında The Hamptons kıyısında inşaatına başlanılan malikânenin yapımı totalde beş yıl sürmüştür. Kıyı kenarında yapılan Fair Field Malikânesi toplamda 43. 000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır.

En büyük alana inşa edilme özelliğine sahip olan bu malikânenin içerisinde bulunanlar kısaca şöyledir;

  • Bu malikânede 29 yatak odası bulunmaktadır.
  • Yatak odalarının yanı sıra 39 adet banyosu mevcuttur.
  • Bu malikânenin içerisinde en az 100 aracı alabilecek büyüklükte bir garajı da bulunmaktadır.
  • Bununla birlikte iş ofisleri, tenis kortları ve yüzme havuzlarının da bulunduğu bilinmektedir.
  • Malikânede 164 koltuğa sahip birde tiyatro salonu inşa edilmiştir.
  • Malikâne çalışanlarının yaşadığı birçok evde yine malikânenin bulunduğu arazi içerisinde yer almaktadır.
  • Fair Field Malikânesinin içerisinde bowling salonu ile basketbol sahası da bulunmaktadır.
  • Değerli malikâneler arasında en büyük yüz ölçümü özelliğine sahip nadir malikânelerdendir.

Fair Field Malikanesi Değeri Ne Kadardır?

Paha biçilemez, eşsiz ve estetik bir yapıya sahip olan bu malikâne Rönesans dönemine ait mimari yapılara has birçok iz taşımaktadır. Tamamen işlevsel özelliklerinin yanında estetik görünüm ve hayranlık uyandıracak sanatsal dokunuşlarda taşıyan bu malikâne; yapıldığı günden bu yana katbekat değerlenmiş, sahibinin gücüne ve şöhretine değer katmaya da devam etmiştir. Birçok deneyimli emlakçı tarafından takip edilmekte olan malikâne ve sahibi gözleri üzerinde toplamayı da sürdürmektedir. Bugün hala büyük bir servet değerinde olan Fair Field Malikânesine 248 milyon dolar değer biçilmektedir. Malikâne varlığını sürdürdükçe bu değer daha da katlanmaya devam edecektir.

Günümüzde halen ihtişamıyla göz kamaştıran bu malikâne birçok emlakçı ve yatırımcı tarafından yakından takip edilmektedir. Ira Rennert’ın başarılı kariyerinin yanı sıra kendi zevklerini yansıtan bu malikânenin sahibi olması da dünya gündeminde adından sıkça söz ettirmeye yetmektedir. Başta bir otel olarak tasarlanan bu malikâne, çevreden gelen eleştiriler doğrultusunda otel olarak kullanılmaktan vazgeçilmiştir. Sahibinin adını taşıyan malikâne daha sonra bulunduğu alanın ismi olan Fair Field olarak anılmaya başlanmıştır.

Fair Field Malikanesi Hangi Filmlerde Kullanıldı?

Birçok değerli ve büyük malikâneler farklı alanlardaki filmlere ev sahipliği yapmaktadır. Fair Field Malikânesi de çeşitli aksiyon, macera ve kurgusal filmlere ev sahibi olmuştur. Sayısız filmin misafir olduğu malikâneler arasında yer alan Fair Field Malikânesi; film sektörünün aranan ve en çok tercih edilen mekânları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Görünümü ve sağladığı imkânlarla birlikte bulunduğu konumun ve sahip olduğu paha biçilemez değerin sağlamış olduğu itibar da filmlere mekân olmasına yetmektedir. Film sektöründe birçok yönetmen ve yapımcının gözde mekânlarından birisi olan bu malikâne izleyicide hayranlık uyandırmaktadır.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR