Ana SayfaGenelFeng Shui'ye Göre Evin Önündeki Ağacın Anlamı

Feng Shui’ye Göre Evin Önündeki Ağacın Anlamı

Bahçenizdeki o büyük ağacın evinizin içindeki ve etrafındaki enerji akışını nasıl etkilediğini hiç merak ettiniz mi? Konu feng shui ve bir evin önünde duran büyük ağaçlar olduğunda dikkate alınması gereken birkaç şeyi sizin için sıraladık.

Ağaçlar ve Feng Shui

Genel olarak arsanızda ağaç olması iyi bir şeydir. Ağaçlar hayati yaşam enerjisini, büyümeyi ve canlılığı temsil ederler. Sağlıklı ağaçlar, evi çevreleyen iyi bir toprak enerjisi olduğu anlamına gelir ve ağaçlar aynı zamanda koruyucu ve muhafızdırlar.

Evinizin önünde büyük bir ağaç olması iyi bir şey mi yoksa değil mi diye merak ediyorsanız, kendinize birkaç soru sormanızı öneririz:

  • Evinizle ilişkilendirdiğinizde bir ağaç nasıl hissettiriyor?
  • Koruyucu ve dengeleyici mi hissettiriyor?
  • Sıcak bir günde size gölgesini mi sunuyor?
  • Çocuklarınız varsa, ağacın etrafında oynamaktan keyif alıyorlar mı?
  • Ağaçlar etkileşime giren bir sürü kuş ve diğer canlılar var mı?

Feng Shui'ye Göre Evin Önündeki Ağacın Anlamı

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlara göre, bahçenizdeki ağacın evinizin enerjisini artırdığına karar verebilirsiniz.

Bununla birlikte ağaç ağır ve baskılayıcı hissettiriyorsa veya evinin üzerinde asılı duran büyük dallar hakkında endişeleniyorsanız, bunlar evinizin feng shui’si için faydalı olmayan bir ağaca işaret ediyor olabilir. Ağaç eve o kadar yakın ki kendinizi bir türlü rahat hissetmiyor musunuz? Bu gibi etmenler, bu ağacın evinize olumlu bir katkısı olmayabileceğine dair ek ipuçlarıdır.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yukarıdaki sorulara ek olarak, evin yapısına çok yakın olan ağaçlara da dikkat edin. Bu durum, hem feng shui bakış açısından hem de dünyevi bir bakış açısından da bir sorun olabilir. Evin çok yakınında ağaçlar varsa bu durum, sıhhi tesisatta ve hatta bazen evin temelinde sorunlara neden olabilir. Feng shui açısından eve çok yakın bir ağaç, hayat enerjisinin veya enerjinin eve nasıl aktığını da etkileyebilir.

Feng Shui'ye Göre Evin Önündeki Ağacın Anlamı

O zaman eve çok yakın ne demektir? Ağacınızın konumunun iyi bir feng shui açısından ideal olmadığını anlamanın birkaç yolu vardır:

  • Dalların çatıya değmesi,
  • Ağacın, eve sizin boyunuzun iki katından daha yakın olması
  • Ön kapınızla aynı hizada büyük bir ağaç olması

Ön kapının hemen önünde bir ağaç olduğunda, bu ağaç hayat enerjisinin evinize akışını engelliyor olabilir. Feng shui söz konusu olduğunda ön kapınız evin en önemli alanlarından biridir, çünkü hayat enerjisinin veya enerjinin alana girmesinin birincil yolu ön kapıdır. Ön kapı yeni fırsatlar getirir ve aynı zamanda sesinizi ve dünyaya ne gösterdiğinizi temsil eder. Yani hayat enerjisinin bu alandan geçip kolayca akabilmesi çok önemlidir. Buna, yolu kapatan büyük engellerin (ağaçlar gibi) olmaması da dâhildir.

Ön Kapıya Çok Yakın Bir Ağaç Nasıl Düzeltilir

Ağacı Kaldırın veya Budayın

Evinizle ilgili olarak emniyetsiz ve baskıcı hissettiren sağlıksız bir ağacınız varsa (çatının üzerine sarkan dallar gibi), ağacın kaldırılmasının gerekip gerekmediğini öğrenmek için profesyonel bir ağaç uzmanını çağırmayı düşünmelisiniz. Bazı durumlarda bu, en iyi hareket tarzıdır. Diğer zamanlarda ise bazı basit çevre düzenlemesi ve budama yoluna başvurulabilir.

Çoğu zaman insanların ön kapıya erişimi sınırlayan, aşırı büyümüş çalıları veya küçük ağaçları vardır. Aşırı büyümüş, asi dallar sadece evinize giden güzel kaldırım taşlarını örtmekle kalmaz, aynı zamanda evinizin enerjisi üzerinde de bir etkiye sahiptirler. Postacınız gibi kişilerin ön kapınızı bulup ulaşması zorsa, hayat enerjisinin de sizi bulması zor olacaktır.

Ön kapıyı engelleyen küçük bir ağacınız varsa, işe bu ağacı budamaya çalışarak başlayabilirsiniz. Bunun yardımı dokunursa, biraz bakım masrafı yapmanız gerekebilir. Ayrıca ağaçları kaldırmayı ve çok fazla engel oluşturmayacak daha küçük bir çeşitle değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bu yolu seçerseniz, bunu biraz renkli bir şey seçmek, biraz görsel çekicilik eklemek veya belirli bir feng shui niyetini desteklemek için bir fırsat olarak bile kullanabilirsiniz.

Feng Shui'ye Göre Evin Önündeki Ağacın Anlamı

Ön Kapıya Odaklanın

Kapınızla aynı hizada olan ancak kapıyı tamamen engellemeyen daha küçük, daha ince gövdeli bir ağacınız varsa, bu daha az sorun olabilir. Bu durumda renk ve çekicilik katarak kapıyı ön plana çıkarmaya odaklanabilirsiniz. Feng shui’de uğur getirdiğine inanılan kırmızı rengi kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunu çiçekli bir bitki ile yapabilirsiniz ya da kendinizi cesur hissediyorsanız ön kapınızı doğrudan kırmızıya boyayabilirsiniz.

Hayat Enerjisinin Ağacın İçinden Akıp Gitmesine İzin Verin

Ön kapınızı engelleyen geniş gövdeli ve köklü bir ağacınız varsa, ağaç gövdesine yuvarlak bir ayna takabilirsiniz. Bu ayna, hayat enerjisinin geçmesi için enerjik bir açıklık yaratır. Ayrıca, ağacın gövdesine kadar gündüzsefası veya ıtırşahi gibi bitkiler yetiştirerek, hayat enerjisini ağaç gövdesinin etrafından dolanmaya itebilirsiniz.

Feng Shui'ye Göre Evin Önündeki Ağacın Anlamı

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR