Ana SayfaDekorasyonGriye Hangi Renk Vurgu Duvarı Yakışır?

Griye Hangi Renk Vurgu Duvarı Yakışır?

Vurgu duvarları, bir yaşam alanında tüm yolları denemeye kalkmadan renk denemek için mükemmel bir yol olabilir. Ancak tamamen gri bir odayla uğraşıyorsanız, bir boya rengi seçerken nereden başlayacağınızdan tam olarak emin olamayabilirsiniz.

İyi haber şu ki tasarımcılarla konuşurken, ister eğlenceli ve genç hissediyor olun, isterseniz biraz daha hafif bir şeye bağlı kalmayı tercih edin, gri ile eşleştirmek için bir dizi uygun renk seçeneği olduğunu öğrendik.

Aşağıda, tasarımcılara göre vurgu duvarları için farklı renk seçeneklerinin avantajlarından bahsedeceğiz. Ancak büyük olasılıkla kaçınmak isteyeceğiniz bir renk kombinasyonu olduğunu unutmayın, ama endişelenmeyin, biz bunu da ele alacağız!

Mücevher Tonları

Zümrüt yeşili, yakut kırmızısı, turkuaz dâhil olmak üzere adını siz koyun, Tasarımcı Christine Turknett, mücevher tonlarını gri duvarlarla eşleştirmek konusunda işinin uzmanı bir kişidir. Kendisi “Bu renk tonları öne çıkacak kadar cesurlar, ama aynı zamanda karanlık odaların yaratabileceği samimi hissi de korumaya yardımcı oluyorlar” diye yorum yapıyor.

Griye Hangi Renk Vurgu Duvarı Yakışır?

Koyu Sarı

“Neden cesur davranıp edip gri bir odayı sarı boyayla yani bir doz güneş ışığıyla ısıtmıyorsunuz?” Tasarımcı Shannon Eddings, “Gri duvarlara yakışan koyu sarı vurgulu bir duvarı veya tavanı gerçekten seviyoruz” diyor. “Yakın bir tarihte bir idare merkezinde tavan rengi olarak Farrow ve Ball India Sarısını kullandık. Oda gri duvarlarla sakinleşiyor, ancak sarı tavan odaya mutlu bir sıcaklık ve enerji katıyor.”

Griye Hangi Renk Vurgu Duvarı Yakışır?

Pastel Tonlar

Mücevher tonlarını beğenmiyor musunuz? Renk yelpazenin karşısında pastel tonları mevcut ve Unhinged Design Şirketinden tasarımcılar Katie DeWitte ve Natalie Calderone, pastel tonların gri duvarlara yakıştığına inanıyorlar.

DeWitte, “Allık tonları çok iyi iş görüyor çünkü neredeyse her gri alt tonla (mavi, sarı ve yeşil) eşleşebiliyorlar” diyor. “Allık pembesi, birçok gri tonu tamamlamanın bir yolunu sunuyor ve bir odayı fazla kadınsı olmadan yumuşatabiliyor.”

Bej Rengi

Tasarımcılara göre bej rengi bazen zor bir üne sahip olabilir, ancak doğru alanlarda kullanıldığında tatsız veya donuk olmaktan çok uzak olabilir. “Bej rengi, grinin daha sıcak tonlarına klasik ve sofistike bir iltifat gibidir,” diye açıklıyor Calderone.

Ayrıca bej, bir mekânda yatıştırıcı olarak görülebilir. Dewitte, “Sessiz monokrom nötr tonlar sonradan moda olmuştur, renkli ve kaotik dünyamızda bu tonlar gözler için huzurlu bir kaçışı temsil eder hale gelmiştir” diye ekliyor. Yatak odasında vurgu olarak bej mi? Kulağa oldukça ideal geliyor!

Griye Hangi Renk Vurgu Duvarı Yakışır?

Yeşil Renkler

Calderone “Durmayın, isterseniz çıkın doğal dünyaya bir göz atın” diyor. “Yeşilin belirli tonları griyi de tamamlayabilir ve dışarıyı içeri taşımanın sakin ve huzurlu hissini de yaratabilir.”

Turuncu ve Mavi

Cesur ve eğlenceli mi hissediyorsunuz? Turuncu veya mavi sizin için vurgu duvarı rengi olabilir. DeWitte, “Kalbinde daha enerjik hissedenler için turuncu ve mavi gibi parlak renkler, gri mobilyalara ve aksesuarlara hayat verirken heyecan verici tonlar olabilir” diye ekliyor.

Havalı Tonlar

Plaj tonlarını seviyor musunuz? O zaman şanslısınız, çünkü bu tonlar gri alanlarla mükemmel uyum sağlarlar. Tasarımcı Nadia Watts, “Soğuk renkler tarafında olan ve griye iyi giden mavi ve yeşil tonlarını kullanmayı seviyorum” diyor. “Bu renkleri seçiyorum çünkü, mavi veya yeşil eklenmeden önce taban genelde gri oluyor. Bu kombinasyon göz için oldukça rahatlatıcı ve ayrıca mekana görsel çekicilik te katıyor.”

Kullanılmayacak Tek Renk: Gri

Bu konu, DeWitte ve Calderone’nin oldukça kararlı oldukları bir konu. Calderone, “Önceki tamamen gri odaların modası artık geçiyor, bu nedenle aynı odada daha açık griyi vurgulamak için koyu gri kullanmaktan kaçının” diyor. “Aynı rengin daha koyu tonu, göze bir odanın olduğundan daha küçük olduğu yanılsaması yaratabilir, bu durum herkesin kaçınması gereken bir şeydir. Renkli bir vurgu eklemek, 2022 trendlerine geçiş yapmak için harika bir yol olabilir!”

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR