Ana SayfaHome OfisHome Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Bir home ofisiniz olduğunu duyduk. Tebrik ederiz! Pek çok insan evlerinde odaklanıp işlerini kolayca halledebilecekleri özel bir yere sahip olmanın hayalini kurar. Durum böyle olmakla birlikte home ofis hayali kurmakla ona sahip olmak birbirinden bütünüyle farklı şeylerdir. Evinizde bir ofis olması, yaşam alanı mabedinize işinizi buyur etmek demektir. Ofisinizi nasıl huzurlu tutabilirsiniz ki? Evinizin ya da apartman dairenizin ve elbette ki hayatınızın geri kalanıyla rahatlıkla bütünleşen işinizi gerçekten de severek yapabileceğiniz bir yer yaratmak niyetindeyseniz onu tasarlamaya yönelik çeşitli seçenekleri değerlendirmelisiniz.

Ofisinizde size keyif verecek bir estetik görünüm ortaya çıkarmanın iş hayatınız için öncelikli olmadığını düşünebilirsiniz. Gelin görün ki, home ofisinizi seveceğiniz tarzda tasarlamak işinizi severek yapmanıza katkı sağlayacaktır. Adımlarınızı ofise doğrultuyor olmanın getirdiği angarya hissi (ofisiniz yaşadığınız yerde olsa bile) size keyif veren bir yere yöneldiğiniz zaman büyük oranda azalır. Bu doğrultuda, home ofisinizi dekore etmek verdiğiniz emeğe değecektir. İşte, size bu süreçte yardımcı olacak birkaç yararlı ipucu:

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Home Ofisinizi Düzenli Tutun

Home ofislerin kolayca dağıldığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Dağınıklığı en aza indirgemek için organizer kutulardan ve çekmecelerden yararlanmak akıllıca olacaktır. Piyasada home ofisinizi düzenli tutmaya yardımcı olacak milyonlarca tarzda ürün mevcuttur. Sorun şu ki, alışverişten kucak dolusu bu tarz ürünle dönüp onları kullanmak yerine öylece bir kenarda bırakmak çoğumuza daha kolay gelir. Siz en iyisi paranızı bir dolu çekmece düzenleyiciye ve evrak klasörüne harcamadan önce ofisinizi nasıl düzenleyeceğinizi bir düşünün.

Evinizin geri kalanında durum nasıl? Şayet halihazırda faturalarınızı taratıp işleri dijitalde tutma alışkanlığınız varsa home ofisinize niçin evrak klasörleri alasınız ki? Sevdiğiniz tek bir kaleminiz varsa ve sürekli onu kullanıyorsanız neden kalemlik alasınız? Kendinizi abartılı ofis eşyaları reklamlarına kaptırmayın. Kendi çalışma alanınızı dilediğiniz gibi yaratma esnekliğine sahipsiniz. Bunu da uzun vadede işinize en fazla yarayacak şekilde yapmalısınız. Unutmayın ki home ofisinizi bir yığın kutu, dosya ve organizer ile doldurmadığınızda onu temiz tutmanız çok daha kolaydır.

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Ufkunuzu Açın

En küçük home ofisi bile harika dekorasyon ürünleri ve organizasyona yönelik çözümlerle donatmak mümkündür. İşin sırrı yaratıcılığınızı kullanmakta! Duvarlara sevdiğiniz tablolar asarak, ergonomik raflar ve dolaplar monte ederek dikey kullanım alanınızı genişletebilirsiniz. Duvarınızın yüksekliği, söz konusu home ofisinizi dekore etmek olduğunda altın değerindedir. Duvara astığınız nesneler konusunda abartıya kaçmaktan da korkmayın. Kapaksız dolaplar hem pratik hem de eğlenceli olabilir. Onları renkli kitaplar ve cicili bicili süs eşyalarının yanında faydalı kutularla da doldurabilirsiniz. Home ofisinizin size ait olduğunu unutmayın. Duvarınızın tamamını size ilham veren ve üretkenliğinizi artıran ne varsa onlarla donatmak için kişisel tuvaliniz olarak kullanabilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Kablo Yığını Oluşmasına İzin Vermeyin

Yaşadığımız dijital çağda ofislerle ilgili en kötü şeylerden birisi kesinlikle teknolojik aletlerin yarattığı dağınıklıktır. Bilgisayarınıza ve yazıcınıza muhakkak ki ihtiyacınız vardır. Gelin görün ki, bu durum, her gün bir dolu kablo düğümüne ayağınızın takılacağı anlamına gelmemelidir. Home ofisinizi kablo yığınlarından uzak tutmak için gereken adımları atın. Eli yüzü düzgün bir kutunun arkasında bir delik açın. Yönlendiriciniz (router) ve diğer teknolojik araç gereciniz, kabloları kutunun arkasından çıkacak şekilde bu kutuda durabilir. Çalışma masanızın altına veya arka kısmına bir çoklu priz uzatın. Bu prize takılıp çıkarılabilecek tüm kablolarınızı bir arada tutmak için kablo kelepçelerinden ve askılardan yararlanın. Prizinizi daha sonra mobilyaların arkasına, görünmeyecek bir yere alabilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Ofisinizi Işıkla Doldurun

Ofisler keskin aydınlatmaları ile bilinirler -özellikle de floresanlarla. Peki, ofislerde bir mikroskobun merceğinde inceleniyormuşsunuz gibi hissettiren net ve soğuk aydınlatmalar kullanılmasının sebebi ne olabilir? Sebebi, yaygın bir iş ilkesidir: Yeterli derecede ışık sizi çalışmaya motive eder. Gözlerimizi zaten günün büyük bir bölümünde ekran ışığına maruz bırakırız. Home ofisinizdeki ışığı kısarak durumu daha da zorlaştırmamalısınız. Mümkün olduğunca bol miktarda doğal ışık tercih edin. Odadaki doğal ışık azalacak olursa da ışığı artırmaya özen gösterin. İyi aydınlatılan bir ofis mutlu, üretkenliğin bol olduğu bir çalışma alanı demektir.

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Konfordan Ödün Vermeyin

Ofisiniz evinizin ya da apartman dairenizin bir uzantısı niteliğindedir. Dolayısıyla, evde olduğunuzu size hissettirmelidir. Home ofisinizi, evinizin geri kalanında kullandığınız temalarla dekore edebilir ve sevdiğiniz eşyaları buraya taşıyabilirsiniz. Sınır tanımanıza hiç gerek yok. Keyfinize bakın! Bitkilere düşkünseniz home ofisinizi yeşile boğun. Rahatlığı hayat felsefesi olarak benimsiyorsanız yere peluş bir halı serip çalışma sandalyenizi yumuşacık bir şalla tanıştırabilirsiniz. Burası bir çalışma alanı diye ille de kendinizi kısıtlamanız gerekmez. Size neşe veren bir odada çok daha üretken olursunuz. Durum böyleyken niçin evinizin kalbinde olduğunuzu size hissettiren bir ofis tasarlamak için biraz daha çaba göstermeyesiniz ki?

Home Ofis Dekorasyonu İçin Harika İpuçları

Home Ofisinizi Dekore Etmek İçin Kollarınızı Sıvayın!

Ofisinizi dekore etmenin en iyi yolunu biliyor musunuz? Bir başlangıç yapmaktır tabii ki! Gerçekten de bu kadar kolaydır işte. Temel şeyleri içgüdüsel olarak bilirsiniz zaten: bir çalışma masası, çalışma koltuğu ve bir de lamba… Bu noktadan başlayarak işinizi en iyi şekilde ortaya çıkarmak için size ilham veren, sevdiğiniz parçaları keşfetme sürecinin tadını çıkarın! Home ofis dekore etmek zaman ister. Eh, önünüzde çalışmak için koskoca bir hayat olduğuna göre, bu çabaya değer doğrusu. Sizin ofisinizi evinize dahil etme yöntemleriniz nelerdi? Paylaşmak istediğiniz başka ipuçları var mı?

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR