Ana SayfaDekorasyonHome Ofis Dekorasyonunda Renk Düzeni

Home Ofis Dekorasyonunda Renk Düzeni

Home ofis düzenlerken, çalışma alanınızda hangi eşyaları nereye koyacağınıza odaklanmak büyük bir önem taşır. Ne tarz bir masa alacağınız, kaç tane sandalyeye ihtiyaç duyduğunuz, bir kanepenin gerekli olup olmadığı ve çalışma alanınızda kullanmak isteyebileceğiniz rafların ne derece işlevsel ve odadaki eşyalarla ne derece uyumlu olduğu gibi hususlar ile ilgili endişelenmeniz normaldir. Tüm bunlar kayda değer kaygılardır. Bununla birlikte, home ofisiniz ile ilgili bir diğer önemli husus kullanacağınız renk düzenidir. Renk düzeni, çalışma alanınızın görünümünü ve atmosferini tanımlayan bir etkendir, bu nedenle home ofisinizin planını oluştururken veya onu yeniden tasarlarken renk düzenini hesaba katmanız önem arz etmektedir. Gelin hazırladığımız fikirlerle home ofis tasarımı için ideal renk düzenlerine birlikte göz atalım!

Beyaz Renkli Home Ofis

Home Ofis Renk Düzeninde Beyaz Monokrom Kullanımı

Ofisinizin modern görünmesini istiyorsanız seçtiğimiz örnek fotoğrafta da görebileceğiniz gibi beyaz monokrom renk düzeni tercihiyle hata yapmanız imkansız! Beyaz monokrom renk düzeni özellikle home ofis için mükemmel bir atmosfer yaratarak kullanıldığı alana ferah bir hafiflik hissi verir. Ne de olsa, çalışma alanınızda epey zaman geçireceğiniz hesaba katılırsa en son isteyeceğiniz şey bu alanın bir müddet sonra sizi sıkışıp kalmış hissettirmesidir.

Üstelik, beyaz, bulunduğu bölgeyi görsel olarak daha geniş hâle getirdiğinden, küçük home ofisler için de mükemmel bir seçim olacaktır. Beyazın aynı zamanda modası geçme ihtimali oldukça düşük olan temiz bir görünümü vardır. Eşyalarınızın sade ve temiz görünmesini istiyorsanız home ofis renk düzeni seçiminde beyaz tam size göre olacaktır.

Ahşap Home Ofis

Canlı Ahşap Görünümünün Nötr Renklerle Uyumu

Home ofis renk düzeni için bir başka alternatif canlı ahşap rengi ve diğer nötr tonlardır. Fotoğrafta görüldüğü üzere canlı ahşap kullanımı odaya genel olarak etkileyici bir lüks  görünüm veriyor. Üst düzey yönetici odası tarzı home ofis tasarımlarını tercih ediyorsanız döşemelerde, lambri kaplamada ve mobilyalarda ahşap dokuları deneyebilirsiniz.

Örnek mahiyetinde sunduğumuz fotoğraf aynı zamanda canlı ahşap kullanımının halı ve mobilya seçiminde diğer nötr tonlarla ne kadar uyumlu olduğunun da bir göstergesi. Zemine serilen halıda ve sağ taraftaki koltukta da görebileceğiniz gibi ahşap eşyalar canlı görsel dokularla müthiş bir ahenk yaratıyor. Ayrıca, ferforje lamba ve duvar lambası gibi küçük ama etkili dokunuşlar odanın klasik görünümünü zenginleştiriyor.

Mavi Renkli Home Ofis

Mavinin Nötr Renklerle Dansı

Home ofis renk düzeni için ideal olabilecek bir başka fikir ise nötr renklerle mavinin tonlarını bir araya getirmektir. Söz konusu tarzın fotoğraftaki kullanımının home ofise nasıl da hafif bir geçiş görünümü kattığına bakar mısınız! Tercih edilen kullanım, böyle şahane bir tarzın modasının asla geçmeyeceğini doğrular nitelikte! Siyah mat dolaplar beyaz duvarlarla ve tavanla kontras yaratarak odada son derece modern bir atmosfer meydana getiriyor.

Mavi tonlar odaya renk katarak aynı zamanda odanın daha yuvarlak görünmesini sağlıyor. Bununla birlikte, bu ton yumuşak bir gri-mavi ton olduğu için odanın bunaltıcı bir his vermesini önler nitelikte. Aynı zamanda, mavinin her renk ile kullanılabileceğini kanıtlıyor. Bu durumda, kullanılan mavi tonun odanın ortasındaki dokuma halıya ve ahşap mobilyaya nasıl da kusursuz şekilde uyum sağladığını fark etmiş olmalısınız!

Canli Renkli Home Ofis

Canlı ve Renkli

Eğer bir odayı çok sayıda renk ile canlandırmayı seviyorsanız bu görünüme, odanızın bir çocuk odası gibi görünmesine sebep olmadan kavuşabilirsiniz. Canlı renklerin beyaz nötr bir fon ile nasıl muhteşem bir kombin oluşturduğunu örnek fotoğraftan görebilirsiniz. Renkler bu şekilde daha da ön plana çıkarken beyaz, odayı modern bir atmosfer ile dolduruyor.

Bu tarza örnek olarak seçtiğimiz fotoğraf aynı zamanda home ofisinizi son derece kolay yöntemlerle nasıl renklendirebileceğinizin kanıtı. Çalışma alanınızdaki boş, görünür bir rafa fotoğraf çerçevesi, dosya kutusu, klasör ve kaktüs saksısı gibi renkli eşyalar koyun yeter! Tek renkli home ofis renk düzenlerinden birini uygulayıp ofisinizin hemen her yerinde kullanabileceğiniz renkli nesneler ile çalışma alanınıza yeni bir soluk getirmeniz pekâlâ mümkün.

Kırmızı Renkli Home Ofis

 Koyu Kırmızı

Bordo, esrarengiz ve tuhaf bir şekilde home ofise ya da çalışma odasına belki de en uygun renklerden biri olma potansiyeline sahip. Bu tonun kütüphanelerde sık sık tercih edildiğini görürsünüz; belki de, bu tonun odaklanmaya hazır olduğumuz yerlerde kullanılmasını sağlayan gerekçe tam da budur. Koyu kırmızı, hem cesur hem de esaslı bir renktir, bu yüzden kullanıldığı bölgeye hoş bir denge hissi katar. Home ofis renk düzeni tercihlerinde bordo kullanmamak için bir neden bulmak zordur.

Örnek fotoğraf, bu tonlara home ofisinizde yer vermenin ne kadar kolay olduğunu kanıtlar nitelikte. Çalışma alanınızın tümünü vurgulayan bir tona boyayabileceğiniz, odanın diğer duvarlarından ayrı bir renkte tasarlayarak ön plana çıkaracağınız bir duvar size gerekli olan tüm enerjiyi verebilir. Bordoyu beyaz ve siyah tonları gibi nötr renklerle bir araya getirmek çalışma alanınızdaki diğer öğelerin, ön plana çıkardığınız duvarın sunduğu cazibeyi gölgelemesine engel olur. Siz de, fotoğraftaki gibi, kırmızıya boyayacağınız duvarın önüne geçmeden onu tamamlayabilecek pembe tonlarında bir sandalye ve perde ile odanıza zarif bir dokunuş katabilirsiniz.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR