Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriHome Ofis İçin Uygun Mobilya Nasıl Seçilir?

Home Ofis İçin Uygun Mobilya Nasıl Seçilir?

Home ofisiniz için en uygun mobilya, rahat ve üretken bir şekilde çalışmanıza olanak verendir. Mobilyalarınızı doğru seçmek çalışma şekliniz ve home ofisinizden alacağınız verim bakımından büyük bir fark yaratır. Görünüşe aldanmadan önce alanınızın boyutlarını, ayırabileceğiniz bütçeyi ve söz konusu mobilyayı gün içinde ne kadar süre boyunca kullanacağınızı hesaba katmalısınız. İşte, home ofisinize en uygun mobilyayı seçmenizi sağlayacak bazı ipuçları:

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Alanınızı Ölçün

Mobilya seçerken yapılan en büyük hatalardan biri mevcut alanı olduğundan dar/geniş sanmaktır. İçine bir çalışma masası ve çalışma koltuğu koyana kadar kocaman bir ofis bomboş görünecektir! Alanınızı ölçüp mobilyalarınızı etraflarına yerleştireceğiniz pencereleri ve kapı boşluklarını hesaba katmalısınız. Ofisiniz, çalışma masanızın tam karşısında kalmasını istediğiniz bir manzaraya dönükse mobilyalarınızı ölçüp yerleştirirken bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Ofisinizi Gün İçinde Ne Kadar Süre Kullanacağınızı Belirleyin

Bu ipucu konfordan ödün vermemek adına büyük bir önem taşır. Şayet ofisinizi gün içinde e-postalarınıza bakmak için yarım saat kadar kullanıyorsanız konfordan ziyade şıklığıyla ön plana çıkan bir çalışma koltuğu işinizi görecektir. Tam tersi söz konusuysa ve günün 7-10 saati boyunca home ofisinizdeyseniz rahatlığı önceliğiniz haline getirmelisiniz.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Bütçenizin Farkında Olun

Tüm diğer mobilyalar için geçerli olduğu gibi home ofise uygun mobilyalar satın alırken makul bir miktar da ödeyebilirsiniz maaşınızın yarısını da! İnternette küçük çaplı bir araştırma yapın. İlham almak ve fiyatlar hakkında fikir sahibi olmak için ev dekorasyonuna ve home ofis mobilyalarına yönelik dergilere de göz atabilirsiniz. Ne kadar harcama yapacağınız size kalmıştır. Ne var ki, dekorasyon ürünlerini, ofis araç gereçlerini ve bilgisayar ekipmanlarını mobilyalarınızı satın aldıktan sonra almanız daha iyi olacaktır. Bütçeniz kısıtlıysa kendiliğinden kurulan mobilyalar tercih edebilirsiniz. Çevrimiçi ve katalogdan sipariş verme konusunda uzmanlaşmış olan mobilya mağazaları bu tarz mobilyalar için ideal bir kaynak olabilir.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Çalışma Arkadaşlarınızın Çalışma Alanını Göz Ardı Etmeyin

Çalışma masalarını, kitaplıkları ve diğer mobilyaları seçerken ofisinizdeki çalışma arkadaşlarınızın ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Görevlerine ya da home ofisi nasıl kullandıklarına bağlı olarak onların sizden daha az veya daha çok çalışma alanına ihtiyaçları olabilir. El ele verip birkaç eşyanın çok amaçlı olarak kullanılıp kullanılamayacağına bir bakın. Örneğin, üzerine yazıcıyı koyduğunuz masa bir çalışma masası ya da toplantı masası olarak da kullanılabilir.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Tarzınızı Belirleyin

Ultra modern tarzda mobilyalar yerine antika mobilyaları tarzınıza daha yakın buluyor olabilirsiniz. Sandalye ya da çalışma koltuğu gibi eski ve geleneksel eşyaları seçerken konforlu modeller tercih etmeye çalışın. Antika mobilyalar olağanüstü görünebilir. Ne var ki, konforu garantileyen ayarlanabilir koltukların sunduğu esneklik bambaşkadır. Modern tarzdaki bazı çalışma koltukları konforlu bir ergonomiye sahipken bu modeller geleneksel bir tasarımla döşenmiş bir ev için fazla çağdaş kaçabilir. Neticede, sizin için göz zevkinin mi yoksa rahatlığın mı öncelikli olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Yeterince araştırırsanız ikisini de fazlasıyla yansıtan bir modeli pekâlâ bulabilirsiniz.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Size Uygun Mobilyalar Tercih Edin

Konforlu home ofis mobilyalarının vücudunuz için uygun olması elzemdir. Uzun boyluysanız çalışma koltuğunuzun ve masanızın yüksekliğinin vücudunuza orantılı olduğundan emin olmalısınız. Tam tersi kısa boylu kişiler için de geçerlidir. Çok yüksek ve ayarlama özelliği olmayan bir çalışma koltuğuna oturduğunuzda ayaklarınız, küçük bir çocuk gibi hissetmenize yol açacak şekilde sallanır ve yere değmez. Konforlu ofis mobilyaları elbette güzel de görünmelidir; ancak onları saatlerce kullanabileceğiniz kadar rahat olmaları önceliklidir.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Home ofisler günümüzde oldukça revaçtadır. Modern toplum gereği çoğu evde bir home ofise rastlamak mümkündür. Siz de home ofisinizde üretken bir şekilde çalışmak için hem konforlu hem de şık mobilyalar seçmenize yardımcı olacak bu yaratıcı ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Zamanınız varsa ofisinizde ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu tam anlamıyla görebilmek için ihtiyacınız doğrultusunda mobilyalar satın alın. Genellikle çok fazla mobilya satın alırız ve bu mobilyaların yarısı düzenli olarak kullanılmaz bile. Akıllıca seçimler yaptığınız takdirde, içinde çalışmanın son derece keyifli olacağı eşsiz alanıyla ofisiniz sizi ödüllendirecektir.

Değerli okuyucularımız, siz evinizdeki mobilyaları nasıl seçtiniz? Home ofisinizde özellikle çok sevdiğiniz bir eşya var mı? Yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Home Ofis İçin Mobilya Seçimi

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR