Ana SayfaHome OfisHome Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Home Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Evin en çabuk dağılan bölümü home ofistir. Bu oda dijital çağda olmamıza rağmen hâlâ kâğıt yığınlarından geçilmez. Elektronik aletler ve kablolar odada adeta kendi cumhuriyetlerini ilan ederler. Kitaplar deseniz yığınlar halinde etrafa dağılmış vaziyettedir. Neticede, eve konuşlanmış çalışma alanlarının pek çoğunu düzene sokmak gerekir. Neyse ki, hem işlevsel hem de tarz sahibi çok sayıda yöntemle home ofisleri derleyip toplamak mümkündür. Bir duvarın tümünü düzene sokmaktan tutun da çekmeceleri düzenli tutmak gibi küçük dokunuşlara veya odanın tamamını hizaya getirecek tam teşekküllü ünitelere kadar pek çok yöntemi siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz.

Home Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Gözlü Raflar

Yukarıdaki fotoğrafta duvarlara metal düşey çubuklarla monte edilebilecek geniş bir çalışma masası ve kullanışlı raflar mevcut. Bizim en çok hoşumuza giden, masanın üstünde duran, içlerinde ayrıca bölmeler yer alan ergonomik raflar oldu. Bir ofiste bir arada durması gereken en önemli şey kâğıt öbekleridir. Bu nedenle, bu tarz raflar onca kâğıt öbeğini koymak için ideal yerlerdir. Ayrıca, dilerseniz raflara içeriğe göre etiketler yapıştırabilirsiniz. Bu tarz rafların duvara monte edilebildiği bir düzenek çalışma masasında da bolca kullanışlı alan yaratır. Sizin de ofisinizde baş edemediğiniz kâğıt yığınlarınız varsa bu raflar tam size göre!

Home Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Boydan Boya Raf Sistemi

Home ofisinizi düzenli tutmanızı sağlayacak bir başka yöntem ise yukarıdaki görselde olduğu gibi boydan boya raf sistemi tercih etmektir. Bu sayede zeminde hiçbir şey bırakmamış olursunuz. Elbette, bu durum pek çok home ofis için sorun teşkil edebilir. Tüm duvarı kaplayacak şekilde boydan boya bir raf sistemi olmaksızın her şeyi yerlerde minik dağlar meydana getirecek şekilde bırakmak cazip gelebilir. Bu da bir nevi odayı düzenli tutma yöntemiymiş gibi davranabilirsiniz. Boydan boyda raflar sayesinde ise elinizdekileri dosyalara bölerek yerleştirebilirsiniz. Bu sistem, düzenli tutulması gereken çok sayıda kitabınız olması durumunda da avantajlıdır. Üstelik, bilgisayarınızın hemen yanında raflar olması çalışırken aradığınızı kolayca bulmanızı da sağlayacaktır.

Home Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Çekmece Organizerleri

Bir yeri düzene sokmaya çalışırken çekmeceler bir şekilde es geçilir. Çekmecelerin içine bir şeyler koyup kapattığınızda ortadan hemen kayboluverdikleri için dışarıdan bakıldığında her şey derli toplu görünür. Oysa ki çekmecenin içi adeta çarşamba pazarına dönmüştür ve burada aradığınızı bulmaktan çoktan vazgeçmişsinizdir. Çekmeceler için üretilen küçük organizerler sonunda sizin de her şeyi koyduğunuz yerde bulmanızı sağlayabilecek, güvenilir araçlardır. Çekmecenin içinde pil ararken saçlarınızı ağarttınız günler artık geride kaldı! Bu tür organizerler aynı zamanda nihayet hayatınızda bir şeylerin düzene girdiği hissini veren hesaplı eşyalardır. Özellikle de yukarıdaki fotoğraftaki gibi yüzlerce kalemi düzenli tutmak adına çekmece organizerlerine bir şans vermekte fayda var.

Home Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Plastik Kutular

Cep dostu bir yöntem olarak sıklıkla göz ardı edilmiş olsa da plastik kutuların home ofislerde kullanımı da buraları düzeni sokmak için oldukça yararlıdır. Bölmeli kutular, ihtiyaç duyulan depolama alanını kolayca artıracak şekilde üst üste konarak kullanılabilir. Nispeten büyük kutular ise çalışma masasının altına yerleştirilebilir. Daha küçük boyutlu şeffaf kutular ise bilhassa içlerine konulan şeylerin görülebilmesi için epey faydalıdır. Plastik kutular estetik olarak da hoş bir görünüm sunduğundan onları home ofisinizde stilinize uygun şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin, açık renk düzeninin tercih edildiği bir home ofiste beyaz renkli ya da şeffaf kutular odaya duru bir estetik katar. Kreatif bir aydınlatma, modern bir halı ve egzantrik bir duvar süsü de bu alanın tarzını pekiştirecektir.

Home Ofisinizi Düzene Sokacak 6 Fikir

Çalışma Üniteleri

Home ofisinizi kolayca düzenli tutabilecek bir diğer alternatif ise çalışma üniteleridir. Yukarıdaki fotoğrafta bu ünitelerin modern bir örneğini görmek mümkün. Bu ünitedeki çoklu raf ve çekmece sistemi duvarın üstlerine doğru sorunsuzca ve hayli estetik bir şekilde ilerliyor. Tercih edilen beyaz tonları ise hemen hemen her evin tarzına uyacak nitelikte. Bu tarz üniteler her şeyi dikey bir şekilde organize ettiği için de dar bölgeler için oldukça ideal. Açık raf sistemi sayesinde aradığınız her şeyi bir çırpıda bulmanız mümkün. Bu özel modelin epoksi kaplı çelik malzemeden yapıldığı görülüyor. 3.15 metre genişliğinde yapılan bu ünitenin her odaya sığması zor sayılsa da farklı yerler için de uygun olduğuna şüphe yok.

Çoklu Çalışma Masaları

Bir diğer seçenek ise home ofisinizde çoklu çalışma masalarına yer vermek. Böyle bir tasarım özellikle de ofisinize gelip giden çalışanlarınız varsa faydalı olacaktır. Bu durumda, işlevsel çalışma alanları sunan çoklu çalışma masası modellerine yönelmelisiniz. Böylelikle, herkesin kendi çalışma alanı olur ve herkes çalışma masasını istediği şekilde bırakabilir. Bu odayı birden fazla aile üyesiyle paylaşıyorsanız da çoklu çalışma masaları avantajlı olacaktır. Bir başka yararlı fikir ise tek bir odaya birden çok çalışma alanını sığdırmak adına masaları odanın köşesine yerleştirmektir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR