Ana SayfaMutfakİki Renkli Mutfak Dolapları

İki Renkli Mutfak Dolapları

Mutfakların daima iç mekân tasarım trendleri için öncelikli olmasının makul bir sebebi vardır. Çoğumuz için mutfak, evin en çok kullanılan bölümlerinden biridir; bu nedenle onun estetik görünümüne ağırlık vermek hiç de kötü bir fikir değildir. Günümüzde, iki renkli mutfak dolapları görünüşe göre herkesin sahip olmak için birbiriyle yarıştığı bir trend. Bu görünümün niçin ev sahiplerinin ilgisini böylesine çektiğini anlamak için ona şöyle bir bakmak yetiyor. Eğer siz de iki renkli mutfak dolaplarına gönlünüzü kaptıranlardansanız şanlısınız. Bu içeriğimizde, bu trendin pek çok yaygın kullanım şekline yer vereceğiz. Yazımızı okumaya devam edin ve size en uygun kullanım şeklini öğrenin. Hangi tarzı tercih ederseniz edin mutfağınızın muhteşem bir görünüme kavuşacağına dair sizi temin ederiz.

İki Renkli Mutfak Dolabı

Bir Odak Noktası Belirleyin

Bu trendin en yaygın kullanım biçimlerinden biri belli bir dolap grubunu mutfağın odak noktası olarak seçmektir. Bu durumda, yerleşimdeki merkezi konumundan dolayı genellikle mutfak adası tercih edilir. Bununla birlikte, söz konusu düzenleme yüzünden kısıtlanmış hissetmek de anlamsızdır. Kararınızı vermeden önce, bir boya darbesinin mutfağınızın çeşitli açılarına nasıl da dikkat çekebileceğini görmek için alan planlamaya yardımcı olan uygulamalar kullanabilirsiniz. Yerleşim konusunda nihai kararınızı verdikten sonra renk seçimini yapabilirsiniz. Böyle bir yol izlemeyi yeğlerseniz odak noktasının göz alıcı olması gerektiğini unutmayın. Bu bölüm şaşaalı ve cesur bir rengi rahatlıkla taşıyabilir. Seçeceğiniz ton tamamıyla size bağlıdır. Bununla birlikte, en trend renkleri kullanmaya niyetliyseniz son zamanların en gözde renklerinden biri olan ultraviyoleyi veya herhangi bir doğal taş rengini tercih edebilirsiniz.

İki Renkli Mutfak Dolabı

Renklerle Sınırlı Kalmayın

Cesur bir renk pek size göre değilse endişelenmenize hiç gerek yok. Bu görünümü elde etmenin pek çok başka yolu vardır. Bu yollardan biri, mutfak dolabı tasarımınızda iki ayrı malzeme tercih etmektir. Görünümün bir bölümü için genellikle ahşap bitişli modeller kullanılır; ancak, örneğin şık ve modern bir görünüm için bu modeli lamine ile birleştirebilirsiniz. Mutfağınıza endüstriyel bir atmosfer katmak için ise ahşap malzeme ile camı veya alüminyumu bir arada kullanabilirsiniz. Böyle bir yöntem izlemeyi düşünüyorsanız tasarım için ilham edinmenin kilit nokta olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Başlangıçta, planladığınız tasarım stilini kullanabilirsiniz. Ardından, arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için hangi malzemeleri bir arada kullanabileceğiniz konusunda size fikir verecek internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle, elde ettiğiniz nihai görünümün beklentilerinizin de ötesinde olduğundan emin olabilirsiniz.

İki Renkli Mutfak Dolabı

Alt Dolaplarınız İçin Koyu Renkler Tercih Edin

Bu trendi hayata geçirmenin bilinen bir diğer yolu alt dolaplarınızda koyu, üst dolaplarınızda ise açık tonlar tercih etmektir. Bu yöntem, alt dolaplarınızda çarpıcı bir görünüm yaratmanızı sağladığı ve mutfağınızı temellendirdiği için avantajlıdır. Aynı zamanda, üst dolaplarınızdaki açık ton dikkati yukarıya çektiğinden mutfağınızı daha geniş göstermenize olanak verir. Gördüğünüz gibi, bu trendi mutfağınızda kullanmanın pek çok yolu var. Örnek fotoğraftaki gibi cesur bir rengi beyazla birlikte kullanabilirsiniz. Alternatif olarak gölgeli bir görünüm de tercih edebilirsiniz. Hangi kullanımı tercih ederseniz edin unutmayın ki bu görünümü cazibeli kılmanın yolu seçtiğiniz açık tonu mutfağınızdaki diğer eşyalarda da kullanmaktır.

İki Renkli Mutfak Dolabı

Uyumlu Bileşenleri İhmal Etmeyin

Mutfak dolaplarınızın görünümü konusunda neye karar verirseniz verin aklınızda tutmanız gereken detay şudur: Dolaplarınızdan her birinin uyumlu bir bileşeni olmalı. Unutmayın ki aynı yerde iki apayrı görünüm mevcutsa bu görünümlerin birbirlerine uyduğunu belli etmek için birkaç detayı devreye sokmak elzemdir. Dolaplarınızı birkaç farklı yöntem ile ahenkli hâle getirebilirsiniz. Mesela, örnek olarak sunduğumuz fotoğrafta hem alt hem de üst dolaplar aynı renk paletinden çıkmış gibi görünüyor. Eşitleyiciniz olarak aynı rengin iki farklı tonunu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, iki ayrı ton yeğlerseniz görünümün bir bütün oluşturması için aynı malzemeleri mutfağın genelinde kullanmanız gerekecektir.

Mutfak dizaynı trendleri uzun zamandır kullanılıyor. Ne var ki, bizim hedefimiz güncel trendleri araştırıp beğeninize sunmak. İki renkli mutfak dolabı tasarımı şu aralar revaçta olduğu gibi uzun bir süre boyunca da öyle kalmaya niyetli görünüyor. Kişisel zevklerinize hitap eden bir görünüm elde etmek için tasarımınızda bu içeriğimizdeki fikirleri kullanmanızı öneririz. Yalnızca birkaç ufak dokunuşla yıllarca bakmaya doyamayacağınız muhteşem, son moda görünümlü bir mutfak yaratabilirsiniz. İki renkli mutfak dolabı trendi ile ilgili sizin görüşleriniz neler? Bu trendi kendi evinizde denemeyi düşünür müsünüz? Aşağıdaki yorum bölümüne yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR