Ana SayfaDekorasyonKahverengi Mobilyalarla Uygun Duvar Renkleri

Kahverengi Mobilyalarla Uygun Duvar Renkleri

Evinizde çok fazla kahverengi mobilya mı var? Muhtemelen düşündüğünüzden daha fazla kahverengi eşyaya sahipsiniz. Örneğin oturma odanızdaki deri kanepeyi, çalışma odanızdaki ahşap masayı ve yemek odanızdaki kahverengi kadife sandalyeleri düşünün.

Kahverengi mobilyalar oldukça yaygın olsa da, birçok ev sahibi bu tür eşyalarla hangi rengin yakışacağı konusunda kararsızlık yaşamaktadır. Parlak ve cesur mu olmalısınız? Doğal mı tutmak istersiniz? Yoksa arada bir şey mi seçmek istersiniz?

Bunu öğrenmek için iç mimarlara, projelerinde kahverengi mobilyalarla dolu odalarda çalışırken en çok hangi boya renklerini kullanmayı tercih ettiklerini sorduk. Cevaplarını duymak için okumaya devam edin ve kendi yaşam alanınızı renklendirmek için dekorasyon ipuçlarını edinin.

Kahverengi Mobilyalarla Uygun Duvar Renkleri

Sıcak Bir Gri Ton Seçebilirsiniz

Özellikle Benjamin Moore Londra Sisine ilgi duyan tasarımcı Allison Knizek, “Sıcak griler, zengin kahverengi mobilyalarla eşleştirdiğim doğal tercihimdir” diyor ve ekliyor: “Yumuşak bir gri pus örtüsü gibidir, ancak siyah bir tabana sahip olmak yerine, ince, sıcak bir alt tona sahiptir”. “Hem akkor hem de doğal ışıkta yarattığı samimi atmosfer derin, toprak rengi mobilyalar için mükemmel bir fon oluşturuyor.”

Tasarımcı Terra McNutt, yakın tarihli bir projede Sherwin Williams Dingin Griyi kullanarak, kahverengi mobilyalarla çalışırken “sıcak nötrler” dediği renkleri yeğlemektedir Ve McNutt, renk tonunun cidden önemli olduğunu konusunda garanti veriyor. “Sırf bir boya rengi seçmek için grinin sizi aldatmasına izin vermeyin” diyor.

Mükemmel rengi düşünenler için bazı tavsiyelerde bulunuyor. McNutt, “Boyanın alt tonlarına daha derinlemesine bakmanızı ve sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu görmenizi öneririm, bu da size daha sıcak veya daha soğuk tamamlayıcı renklerle daha iyi gidip gitmediğini söyleyecektir,” diye tavsiyede bulunuyor.

“Yeşil renkler, karamel veya bronz tonlar gibi toprak tonları ve derin maviler, sıcak gri nötr duvar boyasıyla, zemin ve kanepenin kahverengi alt tonlarıyla güzel bir uyum sağlar.”

Taş Mavisi Seçebilirsiniz

Kim evinde biraz mavi kullanmayı sevmez ki? Çoğunlukla kahverengi mobilyalar içeren bir odayla uğraşırken, tasarımcı Marybeth Christopher’ın duvar rengi seçimi özellikle mavidir. “Derinin turuncu bir alt tonu olduğu için bu renk kendiliğinden ortaya çıkıyor” diyor.”

“Mavi ve turuncu tamamlayıcı renklerdir, bu da renk çarkının zıt uçlarında oldukları anlamına gelir, bu nedenle en yüksek kontrast düzeyine sahiptirler.” Ve Christopher, bu kontrastın sorun yaratması konusunda endişelenmeye gerek olmadığını söylüyor. “Kombinasyon dinamik ve enerjiktir, ama aynı zamanda göze de çok hoş gelir” diye açıklıyor. ‘Zıt kutuplar birbirini çeker’ dedikleri zaman, konu renk olduğunda bu gerçekten doğrudur.”

Kahverengi Mobilyalarla Uygun Duvar Renkleri

Kahverengi Üzerine Kahverengi Tercih Edebilirsiniz

Sonuçta çok aşırıya kaçmak pek de iyi olmaz. Tasarımcı Lance Thomas, “Kahramanın kahverengi olmasını sağlayın” diyor. “Kahverengi hariç, görmeye alıştığımız tamamen bembeyaz Instagram odaları gibi tek renkli olmayı deneyin.”

Seçilecek belirli tonlar söz konusu olduğunda dünya sizin istiridyeniz gibidir. Thomas, “Bakır, karamel, ceviz ve taş renklerini düşünün” diyor. “Katmanlı dokular, renkler, parlaklıklar ve desenli kahveler en çılgın beklentilerinizi aşabilir.”

Tasarımcı Mel Bean, kahverengi duvarların tercih edilmesi gerektiğini kabul ediyor ve özellikle zengin ve doğal bir çikolata rengi olan Farrow ve Ball Salon Drab rengini onaylıyor. Odaya hoş bir hava katmak için kahverengi ve nötr kırlentler ve aksesuarlarla, yaşam alanınızın geri kalanını canlandırabilirsiniz.

Kahverengi Mobilyalarla Uygun Duvar Renkleri

Yeşil Renk Deneyebilirsiniz

Yeşil tercih edin! Herkes yeşili tercih ediyor, bir dizi boya şirketi bile 2022 için yılın rengini yeşil olarak seçmiştir. Bu trendin içinde yer almak ister misiniz? Kahverengi mobilyalarınızla yeşili en iyi nasıl eşleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tasarımcı Bryan Yates, burada gösterilen yaşam alanı hakkında “Bu yatak odasının, kahverengi deri kanepeye yakışması için Benjamin Moore’dan Essex Yeşilini tercih ettik” diyor. “Daha zengin bir renk kullanarak yaşam alanını ferahlatmaya yardımcı olduk, ayrıca çok ağır hissettirmeyen kahverengi mobilyayı da dengeleyebildik.”

Benzer yeşil renk tonuna sahip peluş bir battaniye ve desenli yastıklar gibi birbirine iyi giden tonlar, bu alanı daha da rahatlatmaya ve daha eksiksiz hissettirmeye yardımcı olur.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR