Ana SayfaBalkonKatlanabilir Balkon Masası Takımı Kolaylıkları

Katlanabilir Balkon Masası Takımı Kolaylıkları

Evin keyifli mekanlarından biri olan balkonlar çeşitli mobilya ve aksesuarlarla daha da kullanışlı bir hale geliyor. Pratik ve şık tasarıma sahip masa takımları bu ortamların daha verimli kullanılmasına yardımcı oluyor. Küçük, büyük, açık veya kapalı balkonlar için farklı boyut ve özelliklere sahip ürünler tercih ediliyor.

Piyasada birçok markaya ait yüzlerce model balkon masa takımı mevcuttur. Bu ürünler yaz, kış kullanıma uygun kaliteli malzemelerden imal ediliyor. Bunun yanında katlanabilir özelliğe sahip masa ve sandalyeler büyük kolaylıklar sunuyor.

Katlanabilir Balkon Masası Takımı Çeşitleri Nelerdir?

Katlanabilir Balkon Masası Takımı Kullanımı

Balkonlar için özel olarak tasarlanan katlanabilir masa takımları çeşitliliğiyle göz dolduruyor. Bekarlar, yeni evliler ya da geniş aileler için küçük balkonları daha konforlu ve kullanışlı bir hale getiren bu takımların yüzlerce alternatifini bulmak mümkün. Farklı özellik ve tasarımlara sahip bu ürünler geniş bir ölçü sıkalasında üretiliyor.

En ve boy olarak da farklı ebatlara sahip olan takımlar iki kişilik, dört kişilik veya daha fazlası olacak şekilde ölçülendiriliyor. Bunun yanında kare, daire ya da dörtgen katlanabilir masalar kullanım alanına göre özel olarak tercih ediliyor. Yine katlanabilir sandalyeler de tüketicinin ihtiyacını büyük ölçüde karşılamayı başarıyor. Bununla birlikte katlanabilir balkon masa takımlarının birçok avantajı vardır.

Konfor

Akşam yemeklerini balkonda yemek isteyen, balkonda misafir ağırlamak isteyen ya da kahvaltıyı temiz hava eşliğinde yapmak isteyenler için balkon masa ve sandalyeleri son derece önemlidir. Rahat ve ergonomik ürünler sayesinde saatlerce balkon keyfi yapabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Katlanır balkon masası takımları, ihtiyaç olmayan zamanlarda katlanarak alandan tasarruf sağlıyor. Böylece balkonlardaki kısıtlı alanın en verimli şekilde kullanılmasına imkan veriyor. Açılır kapanır balkon masa takımları, yemek ya da çay sattlerini balkonda geçirmek isteyenler için pratik bir şekilde açılır ve saniyeler içinde kullanıma hazır bir hale getirilir.

Kolay Taşınır

Oldukça hafif olan bu tarz katlanabilir modeller tüketiciye kolay taşıma imkanı sunar. Diğer modellere göre ağırlığı daha düşük olan bu takımlar katlanınca kolayca kavranabiliyor. Özellikle kullanılmadığı zamanlarda katlanır ve kolay taşınır.

Uygun Fiyat

Balkon masa takımları son yıllarda geniş bir ilgi ve ihtiyaç alanına hitap ediyor. Dolayısıyla tüketici çok farklı fiyatlarla karşılaşıyor. Ürünün sahip olduğu özelliklere göre fiyatları değişiklik gösterse de piyasadaki en uygun ürünlerin katlanabilir takımlardan oluştuğunu söylemek yanlış olmaz. İşlevselliği ve avantajları göz önüne alındığında fiyat olarak son derece ekonomik. Geniş ürün yelpazesi sayesinde her bütçeye de uygun ürün seçenekleri sunuluyor.

Yerden Tasarruf

Açılıp kapanabilir ürünlerden oluşan bu setler son derece küçük bir alan kaplar. Portatif yapıları sayesinde de yerden tasarruf yapmanıza fırsat verir. Kısıtlı bir alana mobilya sığdırmak imkansız gibi görünse de katlanabilir masa takımları ortamdan en verimli şekilde yararlanmayı sağlıyor. Ahşap, hasır ya da plastik malzemelerden üretilen bu takımlar balkon için yapıldığından dolayı minimal ebatlarda tasarlanır. Aile nüfusuna uygun seçenekleri tercih ederseniz ciddi anlamda alandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Dayanıklılık

Konforlu bir oturma deneyimi sunan setler aynı zamanda kaymayı da önleyen tabanlıklara sahiptir. Keyifli bir kullanım sunarken güvenliği de elden bırakmıyor. Yılın her mevsimi balkonda kalan bu mobilyalar yağmur, kar, güneş gibi iklimsel faktörlerden en az şekilde etkilenirler.

Çok Yönlü Kullanım

Gerçek bir masa ve sandalye konforu sunan katlanabilir balkon takımları yemek ve çay dışında farklı amaçlar için de kullanılabilir. Örneğin çok keyifli bir çalışma masası olarak veya film izlerken tercih edebilirsiniz. Ergonomik yapıdaki modeller sadece balkonda değil ev içinde veya bahçelerde de kullanıma uygundur.

Basit Mekanizma

Akıllı tasarımlara sahip katlanabilir balkon masası takımları basit ve güvenli bir menteşe sistemine sahiptir. Bu yüzden ekstra güç gerektirmeden kolayca katlanabiliyor. Ayrım noktalarına ufak bir basınç uygulayarak tek hamlede masa ve sandalyeleri katlayabilirsiniz. Masalar genellikle ortadan ikiye bölünerek rahatlıkla katlanıyor. Masa ve sandalyeler açılırken de aynı yöntemle açılır. Saniyeler içerisinde açılıp kapanma gerçekleşir. Basit ve etkili mekanizması sayesinde kullanıcıya vakit kazandırır.

Kolay Saklanır

Son derece hafif parçalardan oluşan bu takımların en büyük kolaylığı da her yerde saklanabilmesi. Evin veya balkonun birçok noktasında kolayca saklanabilir. Katlandıktan sonra hacmi ciddi anlamda daralan ürünleri ister balkonda ister evin içinde muhafaza edebilirsiniz.

Normal şartlarda son derece kaliteli ve dayanıklı olan katlanabilir masa ve sandalyelerin dört mevsim balkonda kalmasında bir sakınca olmaz. Fakat daha uzun ömürlü bir kullanım için ihtiyaç olmadığı durumlarda yağmur veya direkt güneş almayan yerlerde saklamak daha doğru olacaktır.

Katlanabilir Balkon Masa Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Katlanabilir Balkon Masası Takımı Kullanımı

Balkon keyfi birçok insan için vazgeçilmezdir. Küçük, uzun, dar ve geniş her türlü balkonu kullanışlı ve konforlu bir hale getirmek mümkün. Eğer balkon keyfinden vazgeçemiyorsanız ve evinizin balkonu küçükse tercihiniz katlanabilir masa takımlarından yana olmalıdır. Fakat bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç konu vardır.

Katlanabilir balkon masa takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

  • Kaliteli olmalı. Bilindik markaların ürünlerini tercih etmek her zaman avantaj sağlar.
  • Katlama mekanizması sağlam menteşelerden oluşmalı.
  • Yaz, kış balkonda kalacağı düşünülürse ilkim değişikliğine karşı dayanıklı olmalı.
  • Balkonun büyüklüğüne ve şekline uygun seçilmeli. Örneğin geniş balkonlara çokgen ya da yuvarlak masalar tercih edilebilir. Fakat dar balkonlara dikdörtgen modeller daha uygun olacaktır.
  • Renk ve model tercihi balkon konseptine uygun olmalı.
  • Minderler kaliteli süngerden üretilmiş olmalı. Aynı zamanda kılıfları kir tutmayan ve kolay temizlenen malzemeden yapılmış olmalı.

Model ve markası ne olursa olsun seçeceğiniz ürün içinizi açmalı. Keyif ve konfor sunarken aynı zamanda enerjiyi yükseltmeli.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR