Ana SayfaBanyoKullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Evlerimizde, özellikle banyo gibi ıslak olan zeminlerde kullanışlı banyo dolabı tercihi oldukça önemlidir. Banyosunda bahar temizliği yapmayı dileyen kişilerin başlangıç noktası olan banyolarda, dolaplar yenilenip büyük değişimler elde edilebilmektedir. Günlük ihtiyaçların çoğunun giderildiği banyolar ortak alan ve evlerin temizlenme köşeleridir. Peki, kullanışlı banyo dolabı modelleri nasıl seçilmelidir?

En Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Son yıllarda oldukça ön plana çıkmış olan banyo dolabı modelleri;

  • Modern
  • Klasik
  • Vintage
  • Ayaklı ve
  • Askılı banyo dolabı olarak sıralanabilmektedir.

Estetik kaygıların tümünün giderildiği ve fonksiyonel bütün özelliklerin oldukça ön plana çıkarıldığı modeller eşliğinde bir banyoya bir adım daha yaklaşmak uygun maliyetli ve oldukça kolaydır. Banyolarda belirlenmiş temaya uygun ev tekstil ürünleri ve aksesuarların kullanımıyla göze hoş göründüğü kadar kullanışlı alanlar yaratılabilir.

Geniş Banyolar İçin Büyük ve Askılı Dolaplar

Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Geniş banyolar için özel olarak tasarlanmakta olan dolaplar, depolama alanlarıyla ilgili ihtiyaçların giderilmesi adına idealdir. Ayna alanları dışında kalacak her bir yere dolaplar yerleştirerek her daim derli toplu görünmekte olan bir banyoya tasarlanabilmektedir.

Düz hat ve şık görünümlere sahip banyolarda kullanılmakta olan ürünler listesinin başında bulunan banyo dolapları; katlı, çekmeceli ya da askılı olan modeller eşliğinde birden çok farklı türde ürünlerin düzenli bir biçimde muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Askılı olan banyo dolaplarının en önemli özelliği küçük banyolarda yer kaplamama adına askılı modeller, estetik ihtiyaçların önde tutulduğu evlerde kullanılabilmektedir.

Küçük Banyolara Derinlik Kazandıracak Banyo Dolabı Önerileri

Banyosu geniş alana yayılmış evlerde kullanılan lavabo altı dolapları, ahşap olabileceği gibi yeni nesil malzemelerin tercihleri arasından seçilebilir. İhtişam ve güzelliğin bir arada bulunduğu modeller, çekici renklerden destek almaktadır. Modern tasarımlardan hoşlanan kişilerin tercih edeceği kompakt ürünler ile hayranlık uyandırıcı sonuçlar elde edilmektedir. Sadeliğiyle mekânlara huzur veren renk ve tasarımların eşliğinde minimalist yaşam tarzının evin her bir yerine uyumla yansıtılabilir.

Banyo Dolabı Seçerken Doğru Planlamanın Önemi

Uzun seneler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek banyo dolaplarının iyi hesaplamayla ortamdaki diğer ürünlerle entegre olabilecek olan modeller arasından seçilmesi gerekmektedir. Şık ve zarif görünümlü olan banyolarda kullanılacak ürünlerin işlevsel olmasına özen gösterilmelidir.

Renkli ve Çekmeceli Banyo Dolapları

Çok çekmeceli olan ve banyoda kullanılan dekorasyonların ürünleriyle uyumlu renkte seçilecek dolap, banyoda temizliğin ve düzenlerin temsilcisi olabilmektedir. Dolap seçerken banyonun evlerin en nemli bölgeleri olduğu da atlanmamalıdır. Rutubetlere karşı dayanıklı olan malzemelerle hazırlanan bu modeller, uzun süren ihtiyaçları eksiksiz biçimde karşılar.

Banyo Dolaplarının Kullanımlarına Göre Seçilmesi

Banyo dolaplarının içerisine; sabun, temiz havlu, şampuan, makyaj malzemeleri ve ev temizliğinde kullanılan tüm kimyasal ürünler yerleştirilebilmektedir. Özellikle bebeklerin ve küçük çocukların olduğu evlerde kilitli kapıların bulunduğu dolaplar tercih edilmelidir.

Ev Tekstil Ürünleri İle Uyumlu Seçilecek Dolaplar

Banyolar yaşantımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Banyonun temizliği, şıklığı ve ferahlığı yaşam kalitesine doğrudan etki etmektedir. Bu sebeple bir banyonun tüm detayları üzerinden atlanamayacak öneme sahiptir. Banyo dolapları bunun istisnası değil. İşlevsel, dayanıklı ya da şık bir banyo dolabı her banyonun olmazsa olmazıdır.

Duvardan Duvara Uzanan Kapsamlı Dolap Modelleri

Banyo dolapları tıpkı gardıroplar, şifonyerler gibi bir evin depolama alanının parçası olarak bilinir. Evinizin toplam depolama hacimleri gündelik ev toplamada ve temizlik işlerinde belirleyicidir. Büyük olan dolaplar pratikte her zaman iyi bir fikirdir. Yeriniz müsait ise büyük bir banyo dolabı yaptırmayı düşünmenizi önermekteyiz. Çünkü ilk olan etapta tümüyle dolmasa dahi ekstra depolama alanı uzun vadede her daim verimli bir yatırım olarak sizlere dönecektir.

Üst Dolap ve Raflarla Tamamlanan Tasarımlar Seçilmelidir

Pek çok banyonun dolaplarında lavabo altı ya da yanı gibi belirgin bir noktada bulunur. Fakat bazı büyük banyolarda daha komplike olan ve daha geniş dolap sistemlerine rastlıyoruz. Şık banyoda tezgah altlarındaki geniş banyo dolaplarıyla yetinilmemiştir ve aynanın yanlarında bir de raflı dolap kullanılmıştır. Özellikle gündelik şekilde kullanılan krem, lens solüsyonu gibi materyaller için pratik bir uygulamadır.

Banyo Dolabı ve Klasik Dresuar Modeli

Dresuarlar artık kaybolmaya yüz tutan mobilya türleri arasında yer almaktadır. Mobilya dünyasının klasiklerinden biri sayılabilecek ürünlere banyolarda rastlamaksa pek alıştığımız bir durum değildir. Bu oldukça ilginçtir. Banyoda lavabo bir dresuara entegre edilebilir. Fazla depolama alanı sunmasa bile estetik olarak benzersiz seçim olduğuna şüphe yoktur.

Açık Havlu Rafları Olan Banyo Dolapları

Açık raf sistemleri son senelerde mutfak ve banyolarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Kapalı olan dolaplara daha düşük maliyetli pratik birer alternatifi olan açık raflar çok kişinin ihtiyaçlarına yeterince cevap verebiliyorlardır. Banyo gibi nemli olan ortamda ise dolapların nemden korumak için açık rafları kimi zaman daha iyi bir alternatif olabiliyor.

Çamaşır Makinesini Kapsayan Tasarımlarda Banyo Dolapları

Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Yerinde çözümleri ve duruma uygun olan tasarımlar daima hazır şekildeki ürünlerden daha iyi sonuçlar vermektedir. Çamaşır makineleri ve kurutma makinelerini içeren banyo dolabı sistemleri de genel olarak özel tasarım ürünleri arasından çıkar. Böyle dolap sistemleri ile banyonuzu daha derli toplu hale getirebilirsiniz, çamaşır dağınıklığının da önünü en başından kesebilmektesiniz.

Aynalı Üst Banyo Dolapları

Banyo aynalarının arkalarına gizlenmiş olan dolaplar oldukça uzun geçmişi olan basit fakat etkili depolama çözümlerdir. Her ne kadar ecza dolabı gibi benzeri bir işlevin ötesinde depolama alanı sağlamasalar bile gündelik kullanımlar için oldukça pratik olabilmektedir. Tezgah altı geniş olan bir banyo dolabı ile birlikte kullanılan ayna arkası dolapları için banyonuz için şık olan bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR