Ana SayfaDekorasyonKum Beji Rengi ile Ev Dekorasyonu

Kum Beji Rengi ile Ev Dekorasyonu

Dekorasyon dendiğinde akla ilk gelen duvar boyası renklerinden biri kum beji rengidir. Açık tonda bir renk olması avantajıyla bütün mekânlara hızlı bir biçimde uyum sağlamaktadır ve evleri süslemektedir. Odaların hem aydınlık hem de ferah görünmesini sağlamakta olan kum beji rengi son senelerde oldukça ön plana çıkmıştır. Hemen her odaya uyum sağlaması, aksesuarlarla ve mobilyalarla ahenk sağlaması açısından kum beji rengi sıklıkla tercih ediliyor. Peki, en çok tercih edilen kum beji rengi ile ev dekorasyonu önerileri nelerdir?

Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu

En Çok Tercih Edilen Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu

Profesyonel biçimde bir duvar dekorasyonu yapmayı istiyorsanız ya da aydınlık duvarlarla evinizi özel yaşam alanları haline getirmeyi istiyorsanız, kum beji renk tonu tam size göre bir renktir. Kum beji rengi ile yatak odası başta olmak üzere oturma odası, salon ve diğer yaşam alanlarını kolayca dekore edebilirsiniz. Kum beji boya tonlarında geçiş renkleri olarak kullanabilirsiniz ve evinize modern görünümler kazandırabilirsiniz.

Kum beji duvar boyaları için profesyonel olan boyacılarla çalışabilirsiniz ya da el becerinize güvenip kum beji ile kendiniz evinizi renklendirebilirsiniz. Kum rengi olan dekorasyon için özel renk olduğundan bütün tonları kullanıp evinizi rahatça dekore edebilmektesiniz. Kum beji rengi bu tonların arasında her bir dekorasyon tarzına en uygun olan renktir.

Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Nasıl ki her yıl kozmetik ve giyim ürünlerinde belirli renkler çok ön plana çıkıyorsa, aynı durum dekorasyon dünyasında da geçerlidir. Trendleri belirlemekte olan başlıca faktörler oldukça değişken, fakat popüler olan şeylerden e çok uzak duramadığımız bir gerçek.

Bununla beraber zamansız renkler yok değil. Örneğin siyah ve beyaz ikilisi her dönemde popülerliğini koruyan bir ikilidir. Dolayısıyla evin her daim modern ve çağdaş gözükmesini istiyorsanız dekorasyonlarınızda siyah ve beyazı rahatça kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Her dönemde güncelliğini korumakta olan renkler çoğaltılabilir. Şimdi son dönemde, duvarların tamamını değil, yalnızca tek bir duvarı koyuya boyamak trendler arasında yer alıyor. Tabii alakasız olan renkler olmamak şartıyla. Her yıl başka renkler trend oluyor.

Ancak bu renkler mavi, kırmızı gibi bilinen renklerin dışında şeylerdir. Aslında tüm bunların bildiğimiz renklerin ara tonları olduğu söylemek mümkün. Sonuçta bu değişik renkler tıpkı giyimde olduğu gibi iç mekan tasarımını da büyük ölçüde etkiliyor.

Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu Hangi Renklerle Uyum Sağlar?

En Çok Tercih Edilen Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu

Mükemmel bir nötr rengi seçebilmek her daim kolay değildir. Kum bej, son dönemin en popüler nötr rengi olmasına karşın dekorasyonda en sık tercih edilen renktir.

  • Zira bej renginin çok farklı tonları vardır ve diğer renklerle nasıl uyum sağlayacağını bilinmelidir.
  • Kum beji, bej renginin ara tonlarından biridir.
  • Tıpkı taba ve gri gibi benzer olan bir nötr renktir.
  • Bej rengine gri olan bir dokunuş eklerseniz sıcak ya da zengin bir görünüm elde edebiliriniz.
  • Beji pembeyle kullanırsanız eğer, tabayla geçiş tonu sağlayabilirsiniz.
  • Eğer kum bejine en uygun olacak bir renk bulmakta hala kararsızlık durumundaysanız, açık yeşil de harika bir alternatif olabilmektedir.
  • Ancak bejde, diğer nötr renklerle birlikte kullanmanızı gerektiren bir kuralı yoktur. Dolayısıyla bej, diğer baskın renklerle eşleştirilebilir.
  • Bej rengi hem mavilerle hem de dore rengi ile beraber zarif görünebilir.

İlk öncelik olarak gerçekten sevdiğiniz renkleri seçip, ardından da onları tamamlayacak olan kum beji ile müthiş bir uyum yakalayın. Kum beji, nötr renk olduğu için güvenli seçim gibi görünebilir. Fakat kum beji ile örneğin beyazı birleştirmeye dikkat edin.

Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Genel anlamda renk seçimleri zor ve kafa karıştırıcı olabiliyor. Herhangi bir rengi seçmede en önemli yön, o renkle ilgili hissettiğiniz şeylerdir. En sevdiğiniz favori renginizin dekorasyonda iyi durup durmayacağından emin olabilmek için temel alt tonları öğrenin, boyaları deneyin ve kumaş örneklerine dair siparişlerde bulunun. Yahut bir iç mimar ile çalışıp, eviniz için en doğru olacak kararı bir uzmana bırakın. Kuzey Avrupa ülkelerinde çoğunlukla hava soğuk ve kapalı olduğu için evlerde duvarlar her daim beyaza boyanmaktadır.

Kum Beji Rengi İle Ev Dekorasyonu İle Uyumlu Renkler

Beyaz duvarlar ya da kum beji gibi renkler de sınırlı güneş ışığını daha iyi yansıtmakta basit ama işe yarar olan bir yoldur. Ülkemizde ise yılın büyük bir kısmında güneş hava mevcut olduğundan yaşam alanlarında sıklıkla beyaz rengi tercih edilmez.

Bunun yerine de başta kum beji olmak üzere krem, şarap rengi ya da kırık beyaz kullanılmaktadır. Kum beji iç mekan duvarları için oldukça güzel bir alternatif sunar. Beyaz ve krem rengi renklerle beraber kullanılan kum beji ise hafif bir koyu tonuyla oldukça ön plana çıkabilmektedir.

Kum Beji Rengi İle Dekorasyon Fikirleri

Duvarlar için kum beji rengini, mobilyalarda da oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Son yıllarda koltuklarda ve koltuk takımı modellerinde daha açık renkler daha popülerdir. Kum beji de bu özellikleri bakımdan koltuklarınız için oldukça güzel bir seçenek olabilir. Örneğin televizyonun bulunduğu duvar kollarını ve zemini koyu ahşap tonlarında tercih edip, koltuk grubunu öne çıkarabilmek için kum beji rengi oldukça doğru bir seçimdir. Kum beji renginde deri koltuklar ise çağdaş tasarımla bir araya geldiği zaman çok daha çarpıcı görünecektir. Metalik renkte ayakları olan bir koltuk seçimi de modern tasarımı vurgulayabilir.

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR