Ana SayfaAlışveriş ÖnerileriLambader Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lambader Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her oda aydınlatılmaya ihtiyaç duyar. Aydınlatma armatürü ya da masa lambaları her zaman yeterli aydınlatmayı sağlamaz ancak ihtiyaç duyduğunuz her yere kolayca bir lambader ekleyebilirsiniz. Bir ayaklı lamba satın alırken aydınlatma ihtiyaçlarınız, odanın tasarımı ve bütçeniz dikkat etmeniz gereken önemli noktalardır.

Dar tabanı ve genişleyen abajuruyla meşale stili ayaklı lambalar en yaygın ve popüler ayaklı lamba stilidir. Ayaklı lambaların çoğu halojen lambalardır. Normal akkor telli lambalardan daha pahalı olsa da halojen lambalar enerji tasarrufludur, temiz ve net ışık verir.

Lambader

Bazı ayaklı lambaderlerde ve ağaç tipindeki ayaklı lambalarda okuma ışığı da bulunmaktadır. Okuma ışığı olan bir ayaklı lamba, en sevdiğiniz okuma koltuğunuzun yanında mükemmel duracaktır. Kıvrılabilen ya da esnek metal boyunlu bir lambayı kendiniz ve yaptığınız iş için en iyi açıya ayarlayabilirsiniz. Okuma, el işi projesiyle uğraşma ve televizyon izleme gibi aktivitelerde farklı miktarda aydınlatmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bir Japon kabuki ayaklı lambası odaya yumuşak beyaz ışık ve huzurlu bir hava katarken üzerinde çok sayıda küçük lamba bulunan, renkli metal boynu bükülen bir ayaklı lamba ise odaya modern bir his verebilir. Yuvarlak, kare, konik gibi pek çok farklı şekilde ayaklı lamba abajuru seçeneği mevcut ve odanın tasarımına ilginç bir katkıda bulunabilir.

Lambader

Ayaklı lambalarda kullanılan malzemeler de çok farklılık göstermektedir. Geleneksel lambaderlerde pirinç ya da ahşap tabanla pileli kumaş abajur bulunurken, zımparalanmış nikel veya siyah metalden yapılmış modern tarzdaki ayaklı lambalar da gösterişli ve seçkin durabilir.

Karartılmış pirinç veya antik nikelden yapılmış eczane stili ayaklı lambalar pek çok oda stiline uyabilir. Eczane stili ayaklı lambalar hem gösterişli hem de eski moda görünüme sahiptir. Tabanı dardır, genellikle kepçe şeklindeki ampul kapağını lambanın üzerinden dışarı uzanan metal kol tutar.

Lambader

Lambader satın alırken bütçe önemli bir rol oynuyor çünkü bu lambaların fiyatları 30,00 ABD Dolarından başlayıp yüzlerce dolara kadar çıkabiliyor. Çok ucuz bir veya iki ayaklı lamba bile bir yurt odası ya da küçük bir apartman dairesini hem aydınlatmaya hem de sıcak bir ortama dönüştürmeye yeter. Daha büyük bütçeler içinse tasarımcıların ürettiği ayaklı lambalar ya da Tiffany stili vitray desenli ayaklı lambalar çekici gelebilir.

Bodrum katındaki karanlık dinlenme odanıza ya da evinizde ekstra aydınlatma ve stil eklemek istediğiniz her yere bir veya iki ayaklı lamba koymayı düşünebilirsiniz. Ayaklı lambalar uzun oldukları için kanepe ve masa gibi alçak mobilyaların monotonluğunu kırarak ortama bir hava katar. İster bir köşede tek başına ister başka bir mobilyanın yanında duruyor olsun, ayaklı lambalar yaşam alanlarına hem ışık hem de bir hava katar.

Lambader

Lambader

Lambader

Ev Terapisi
Ev Terapisihttps://evterapisi.com
Ev Terapisi, herkese ilham vermek için tasarlanmış bir ev ve dekorasyon sitesidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİĞER YAZILAR